Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
som objavil program adbpobavilo
- na posilani souboru do/z zarizeni - na to mam souborove managery, proc bych tohle mel delat z prikazove radky? - na restartovani telefonu do recovery ci bootloader rezimu - opet - proc? Nevrtam do nej, proto taky nepotrebuji nic recoverovat.Já mam napsanej skript na komplet zálohu telefonu, kterej tyhle nástroje používá. Nejdřív použije
adb-sync
na vyzálohování obsahu "sd karty" (uživatelské partice) a pak adb
na restart do recovery a odtud stáhne obraz systémových particí.
Az se jednoho dne po*ere, koupim si novy.Vybírat, kupovat a nastavovat novej telefon je poměrně časově náročný. Výše zmíněný nástroje jsem např. použil ve chvíli, kdy se z nějakýho důvodu rozsypala F2FS partice. Nahradil jsem ext4, nahrál zálohu a jelo se dál. Bylo to určitě rychlejší a levnější než řešit novej telefon... Tím nechci říct, že tohle musí znát a používat každej (to určitě ne), ale jsou to užitečný nástroje...
Aby ses toho opravdu zbavil, tak je potřeba telefon rootnout, odinstalovat ten bloatware a pak z patřičného adresáře smazat apk's toho bloatwaru. Adb k tomu potřeba vlasntě ani není. Stačí nějaký pokročilejší file manager, např. ES File Explorer.
Tuhle metodu používám už dlouho.
Mně spíš přijde jako nehorázná drzost výrobců, že si od nich koupíte zařízení za mnoho tisíc, a oni vám do něj nacpou ještě reklamní software (za to že ho tam nacpali dostali zaplaceno), kterého se navíc normální cestou nejde nijak zbavit. Chápu to u těch nejnižších modelů, ale ne u těch lepších.
Ide to, ale az po mesiaci od rozhodnutia spravit to a vymenou za email, telefonne cislo, odsuhlasenie podmienok ochrany sukromia Xiaomi a par dalsich detailoch.
Tiskni
Sdílej: