Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
som objavil program adbpobavilo
- na posilani souboru do/z zarizeni - na to mam souborove managery, proc bych tohle mel delat z prikazove radky? - na restartovani telefonu do recovery ci bootloader rezimu - opet - proc? Nevrtam do nej, proto taky nepotrebuji nic recoverovat.Já mam napsanej skript na komplet zálohu telefonu, kterej tyhle nástroje používá. Nejdřív použije
adb-sync
na vyzálohování obsahu "sd karty" (uživatelské partice) a pak adb
na restart do recovery a odtud stáhne obraz systémových particí.
Az se jednoho dne po*ere, koupim si novy.Vybírat, kupovat a nastavovat novej telefon je poměrně časově náročný. Výše zmíněný nástroje jsem např. použil ve chvíli, kdy se z nějakýho důvodu rozsypala F2FS partice. Nahradil jsem ext4, nahrál zálohu a jelo se dál. Bylo to určitě rychlejší a levnější než řešit novej telefon... Tím nechci říct, že tohle musí znát a používat každej (to určitě ne), ale jsou to užitečný nástroje...
Aby ses toho opravdu zbavil, tak je potřeba telefon rootnout, odinstalovat ten bloatware a pak z patřičného adresáře smazat apk's toho bloatwaru. Adb k tomu potřeba vlasntě ani není. Stačí nějaký pokročilejší file manager, např. ES File Explorer.
Tuhle metodu používám už dlouho.
Mně spíš přijde jako nehorázná drzost výrobců, že si od nich koupíte zařízení za mnoho tisíc, a oni vám do něj nacpou ještě reklamní software (za to že ho tam nacpali dostali zaplaceno), kterého se navíc normální cestou nejde nijak zbavit. Chápu to u těch nejnižších modelů, ale ne u těch lepších.
Ide to, ale az po mesiaci od rozhodnutia spravit to a vymenou za email, telefonne cislo, odsuhlasenie podmienok ochrany sukromia Xiaomi a par dalsich detailoch.
Tiskni
Sdílej: