Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No, ta roura = jehla mi taky není příjemná (psychicky), nedívám se na ni. Stejně jako se nedokážu dívat zubaři do obličeje face to face a dělám mrtvého brouka (skoro). Umrtvování zubu je pro mne ještě nepříjemnější, snad tím, že je to pocit, dotyk v místě skoro nedotčeném zdravotnictvím.
Tak to, co se mnou dělá, to bych taky rád viděl. A třeba si to i nechal natočit a pak to pouštěl vlastním dětem, aby věděly PROČ.
Krev dávám taky, jmenovitě na ÚHKT, líbí se mi tam velice. Jako socialistické mi to tam moc nepřijde, je to tam stejné (skoro) jako všude jinde ve zdravotnictví? Poprvé je to nejdelší, to je pravda. Celková délka odběru záleží i na tom, kdy přijdete, zda v pátek nebo jindy, vzhledem k tomu dni volna, zda jsou prázdniny nebo něco jiného extra. Mám pocit, že do 2 hodin se vejdu v pohodě, neměřím to, jelikož mi tam je fajn, ona atmosféra a akce na mne působí tak, že si dělám převážně srandu skoro ze všeho.
Ztráty energie jsem si sice všiml, ale vím co s tím, jsem více než kdy jindy vděčný za kafe. Kdysi na brigádě jsem šel na odběr při brigádě v pekárně - byl jsem mladší Jura - i když nyní něco snesu, jako třeba nějaký sport (inlajny
), ale radši se šetřím.
Táta má už něco ke stovce odběrů, vzhledem ke zdravotním problémům už asi nic nedá - ale byl pro mne dobrou motivací a příkladem, díky němu jsem se nestyděl tam jít.
Nárok na volno je, u bezplatného odběru máte za každý odpočet asi 2000, u placeného je taky nějaká odměna. Odběr krve může být u muže 1x za 3 měsíce, u ženy 1x za 4 měsíce. U odběru destiček asi jednou do měsíce (?).
Zdravím,
a hlavně smekám před každým, kdo alespoň jednou daroval. Mám také takové předsevzetí. Bohužel mě pohled na (vlastní) krev přivádí ke stavu blízkému mdlobám. Když si pak ještě přečtu výraz "roura", běhá mi mráz po zádech.
Netuším, čím to je. Asi jsem jen srab, doufám že to časem překonám. V nejbližší době to ale moc nevidím...
P.S. Krev mi brali u doktora naposled když mi bylo asi 10.
Tiskni
Sdílej: