abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Bezpečnostní upozornění

    Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 05:22 | Zajímavý software

    QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:55 | Zajímavý článek

    Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Správní rada americké mediální skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) podle očekávání odmítla nepřátelskou nabídku na převzetí od firmy Paramount Skydance za 108,4 miliardy dolarů (2,25 bilionu Kč). Paramount podle ní neposkytl dostatečné finanční záruky. Akcionářům proto doporučuje nabídku od Netflixu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Na WhatsAppu se šíří nový podvod, který ovšem vůbec nevypadá jako hackerský útok. Žádná krádež hesla. Žádné narušení zabezpečení. Žádné zjevné varovné signály. Místo toho jsou lidé trikem donuceni, aby útočníkům sami poskytli přístup, a to pouhým provedením toho, co vypadá jako běžný ověřovací krok. Bezpečnostní experti Avastu tento nový typ útoku nazývají ghostpairing, protože útočníci si při něm tiše vytvářejí „zařízení duchů“, které žije uvnitř vašeho účtu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:33 | Nová verze

    Český LibreOffice tým vydává aktualizaci překladu příručky LibreOffice Draw 25.8. Tato kniha se zabývá hlavními funkcemi programu Draw, vektorové grafické komponenty systému LibreOffice. Pomocí Draw lze vytvářet širokou škálu grafických obrázků. Příručka je ke stažení na stránce dokumentace a tým hledá dobrovolníky pro další překlady.

    ZCR | Komentářů: 1
    včera 04:00 | IT novinky

    Anthony Enzor-DeMeo je novým CEO Mozilla Corporation. Mozillu převzal po dočasné CEO Lauře Chambers. Vybudovat chce nejdůvěryhodnější softwarovou společnost na světě. Firefox by se měl vyvinout v moderní AI prohlížeč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    16.12. 17:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.20 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček RustDesk Server pro vzdálený přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (20%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 482 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Mandriva a xgl

    24.9.2006 22:59 | Přečteno: 15178× | Linux

    V cookeru se za posledních 24 hodin prakticky nepohnul ani bit, což znamená, že Mandriva 2007 je za rohem. Protože jsem měl, stejně jako spousta ostatních, se svou geforce4 problémy ještě v RC2, xgl jsem zatím v akci viděl jenom na videu.

    Chyba byla opravena předevčírem, takže dneska se mi to konečně podařilo nastavit. Je to moc hezký, okna lítaj jako blázen, až se mi z toho vlnění dělá šoufl. Jediná, ale jak už to bývá zásadní, chyba je, že díky tomu nefunguje klasický přepínač ploch v KDE, což je prý dáno už podstatou compizu. Takže si s tím chvilku pohraju a pak to asi vypnu. Jinak 2007 vypadá hodně dobře, rozhodně je v lepší kondici než byla při vypuštění 2006.

    Pár vizuálních mušek zůstává v rpmdrake, ale když si člověk vezme, že byl začátkem prázdnin úplně nefunkční a maintainer se k němu vrátil před 14 dny ... Taky podpora bezdrátových sítí v net_appletu by mohla být lepší, ale koneckonců doteď tam nebyla žádná.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Mikos avatar 25.9.2006 01:22 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    To že nefunguje přepínač ploch v KDE je dáno tím, že je stupidní :-) Nerozumí totiž viewportům, rozumí jen klasickým plochám. A viewporty rozhodně nejsou jen doménou Compizu, je to věc normálně specifikovaná v Xkách, tzn. chyba je tentokrát opravdu na straně KDE.

    Nicméně nic si z toho nedělej, někdo už napsal alternativní přepínač ploch do KDE, který viewportům rozumí, takže můžeš používat ten: kicker-compiz
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    25.9.2006 10:40 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    To že nefunguje přepínač ploch v KDE je dáno tím, že pán používá AIXGL místo XGL ;-). V XGL totiž vše funguje podle předpokladů.
    hajma avatar 25.9.2006 11:04 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    21 promarněných znaků
    25.9.2006 11:22 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl

    ach tak. ja jen ze v rc2 jsem zkousel aiglx a fungovalo to pekne na ....

    Kazdopadne It's not a compiz bug. compiz uses one desktop with many viewports.

    Vsude jinde co jsem zkousel xgl tak to fungovalo, aiglx se mi zda jako jeho nedodelana nahrazka.

    Kazdopadne XGL rulezzz :-)

    Mikos avatar 25.9.2006 13:52 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    Koukam ty tomu moc nerozumíš, hlavně že podle tebe "XGL rulezzz" :-P
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    25.9.2006 15:28 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    a proc bych tomu jako mel rozumet? ja to chci jen pouzivat. nemusim umet sestelovat rollse abych mohl pomlouvat bentleye a stejne tak nemusim mit ferrari abych se mohl tlemit somrakum s porsche. takze kdyz sem se kouknul na aiglx, kde byla jen jedna plocha 4x s vlastnim vzheldem tak sem si rekl ze je to hnus a ze to nebudu pouzivat, protoze kdyz jsem pouzil xgl, tak jsem mel vsechny svoje plochy i vzhled, jen to bylo cely prilepeny na kostce a pekne se to vlnilo :-D. proste to delalo to, co jsem od toho cekal. spis me sere ze mandriva tuhle nahrazku nacpala do release candidate, kdyz je to evidentne polofunkcni nedodelek.

    takze mas pravdu, podle me XGL rulezzz a aiglx suxxx!!!
    Mikos avatar 25.9.2006 15:55 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    Hovno tomu rozumíš, tak do toho nekecej. To že rád kecáš do věcí o kterých toho hovno víš o tobě dost vypovídá...

    Ani nevíš co to to AIGLX ve skutečnosti je. To že jsou v Mandrivě pitomci a daj do distribuce něco co oni nemaj odladěný (teď myslím podporu v KDE, kde je potřeba upravený pager) je jejich problém, né problém AIGLX.

    Já nyní používam taky AIGLX (respektive jeho obdobu co je v nových beta ovladačích od NVidie) a vše funguje bez problémů, něco dokonce lépe než v Xgl.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    hajma avatar 25.9.2006 16:11 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    však je taky AIGLX preferovaný, ale ne vždycky je to s daným ovladačem možný
    21 promarněných znaků
    25.9.2006 18:50 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    ajéje, zase sem si to rozhádal u dalšího militantního lunexáka... co chceš dělat? rozhodit mi sandál? pche!

    a k tomu zbytku: bla bla bla, bla bla bla, bla bla bla!

    :-D
    Mikos avatar 26.9.2006 00:45 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    No jo, pan inteligent se zas projevil :-P
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    hajma avatar 25.9.2006 14:23 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    a výborná zpráva:

    ------- Comment #11 from oblin@mandriva.com 2006-09-25 13:46 -------
    In reply to comment #8 : I'm currently building/testing/uploading a
    kicker-compiz package, it will probably be available in 2007.0 contrib
    21 promarněných znaků
    25.9.2006 17:51 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva a xgl
    konečně se taky mandrivisti dočkaj :)
    hmm

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.