Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Kdysi jsem tady publikoval sérii poznámek o hackování firmwaru ADSL wi-fi routeru Asus AM200g. Byl to trochu masakr, hlavně proto, že přestože firmware očividně obsahoval GPL části, Asus závazky vyplývající z licence kompletně ignoroval a zdrojáky neposkytnul. Česká pobočka projevila alespoň trochu snahy a můj e-mail přeposlala do čínské centrály, ale tím to taky skončilo.
Na věc jsem upozornil i GPL violations, ale odpovědi jsem se nedočkal, možná proto, že zařízení se na německém trhu nevyskytuje a GPL violations se (AFAIK) opírají hodně o německé zákony.
Jak mě teď upozornil Jarda Štěpánek (ještě jednou díky), před měsícem se bez jakéhokoliv oznámení na webu Asusu zdrojáky konečně objevily, Asus zřejmě došel k názoru, že technologie je už prehistorická a zveřejnění jí nijak neublíží. Snad se k tomu někdy dostanu, i když si nedělám iluze, že ten kód bude nějak v pohodě a půjde zkompilovat na první desítku pokusů. Sportu zdar a věcem od Asusu smrt!
Tiskni
Sdílej:
mozno je zverejnenie zdrojakov odpoved na upozornenie o poruseni co si posielal mailom a na ktore ti vtedy neprisla odpoved.
a ono jo, ozval se mi ted clovek z GPL violations, ze jim na zaklade myho mailu poslali pred pul rokem upozorneni a ze nasledkem toho asus uvolnil zdrojaky