Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Mně to spíš přijde jako reklama než "recenze".
A hlavně už nadpis a první řádky "recenze" jsou matoucí -- člověk by mohl nabýt dojmu, že autor blogpostu koupil tento notebook s předinstalovaným Ubuntu. On ale Ubuntu doinstaloval dodatečně. V "čistém" notebooku byly jenom Windows 7.
od HP uz nechcem nic a to ani zadarmo
Můžeš být konkrétnější? Ja mám od HP LCD monitor LP247w a multifunkci Officejet 6500 Wireless a s obojím jsem spokojený jak ve Windows, tak v Linuxu.
Aha. Díky za odpověď.
OK, tak to zkusim jinak. Je muj notebook profesionální ?
Co si predstavit pod pojmem profesionalni. Profesional je ten jehoz cinnost jej zivi. Muze to byt herec, IT, zednik, zahradnik .....
Tito vsichni mohou vyuzivat pocitace.
Pracujete u HP jako obchodnik ci co ? Podle Vasich vet to tak vypada.
Jinak HP predstavuje rozumny kompromis vykonu, provedeni, ceny.
příště uberu příliš silných slov, viz. "prosionální"Já se k tomu radši nevyjadřuju. Já si pod pojmem profesionální představím něco jako toto… Ale to je subjektivní…
>>> Ale to je subjektivní…
Jasne pac prenosnost neni vseobecne kriterium pro profesionalni nasazeni vyrobku.
Již po několika týdnech používání nastal známý efekt, kdy windowsy bootovaly neúměrně dlouhou dobu a na rychlý start hned po instalaci jsem mohl jen vzpomínat. Proto přišel čas linuxuTo se prase-uživatelům stává, zajímavé, že mě se to ještě nikdy nestalo. Osobně si instaluju jen "dobré" aplikace, co jsou opensource a vím, jak prasí či neprasí systém svými instalátory, nebo použiju aplikaci, co žádný instalátor nemá (takové mám nejradši), pokud je požadovaná aplikace opensource a je to jen 32bit šmejďárna, tak zkusím kompilovat (když se podaří, používám, když né, nepoužívám a hledám jinou). Taky nezapomínám na nastavení UAC na maximum, právě kvůli prase-uživatelům, kterým se nelíbilo nastavení ve Vistě, to Microsoft snížil, což je velká chyba.
Tiskni
Sdílej: