Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Proč platit za připojení k internetu ... ? Stačí vám otvírák na pivo :o)
Jelikož provozuji několik serverů a rozsáhlejších sítí, hledal jsem nástroj který by mě (dříve než nespokojení klienti) informoval o výpadku zařízení, pár hotových nástrojů/skriptů jsem našel, ale žádný nesplňoval všechny moje požadavky:
Je to už delší doba co jsem si "toho" všimnul, nicméně teprve teď když jsem si daný díl Simpsonů po dlouhé době znovu pustil mě napadlo se o ten krásný oběv podělit.
V druhém díle sedmé série "Radioaktivní muž" můžeme hned na začátku vidět takové pěkné věci jako spořič obrazovky "Flying toasters", v konzoli výpis: "hello-world - segmentation fault, core dumped" a "readnews: rec.games.corewar", když jsem to viděl poprvé tak mě to opravdu dost pobavilo, jen mě nejde do hlavy, kterej "klasik" a proč tohle do seriálu nacpal ... joo, bejt takovejch víc :o)
edit - radsi smazano: Sakr. podivte se na ten datum a cas, byl sem nalitej jak motyka :o))