Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Proč platit za připojení k internetu ... ? Stačí vám otvírák na pivo :o)
Nebudu tady rozepisovat nic o crackování WEP/WPA, ostatně není to ani nic složitého, ale podělím se o jednu vtipnou fotku kterou jsem vyfotil minulý týden ... přistěhoval jsem se do Prahy a nutně jsem potřeboval (kvalitní) připojení k internetu, sice si platím "neomezený" internet od t-mobile přes telefon ale na tom se opravdu přes ssh dělat nedá...
Jelikož bylo už pozdě (zhruba kolem půlnoci), nezbylo mě nic jiného než "omrknout" jestli se v okolí nenachází nějaká "slabá" popřípadě úplně otevřená síť (essid "default" apod.), otevřená síť sice byla ale stála za prd. Šel jsem tedy vyhrabat z beden nějaké ty technologie které by mě umožnili lepší podmínky ... zde nastal problém - nedovezl jsem si z Jihlavy žádnou anténu na 2.4GHz ... našel jsem jen odrbanej pigtail s N-female konektorem a panelovej N-male konektor ... napadlo mě na něj přípájet λ 1/4 nebo λ 1/2 drátek, ale nenašel jsem ani pájku ... smůla ... chvilku jsem přemejšlel co s tím a pak prostě na výstup z konektoru položil otvírák na pivo k λ 1/4, 1/2 nebo 5/8 má rozměrama sice hodně daleko ale vzhedem k citlivosti Orinoco karty byla indukce naprosto dostačující - viz přiložené foto, chvilka chytání paketů ... aircrack ... a kvalitní připojení je na světě!
Nekupujte drahé antény, neplaťte drahé připojení, otvírák řeší vše :o)
Tiskni
Sdílej:
Notebook v posteli je pro lamyProboha proc? Ja si koupil noterbook hlavne kvuli tomu, abych si ho mohl brat do postele
a když to chcete brát jako krádež tak OK, ale je mě to jedno, mě taky permanentně někdo okrádáTo je dobrej přístup... jsem zloděj, protože všichni ostatní jsou taky. Já za nic nemůžu, to ti druzí.
Kdyz je sit nejak chranena, da se predpokladat, ze ji vlastnik nechce provozovat pro vsechnyMůj názor: Co chce/nechce vlastník je zcela irelevantní. Důležité je co umí.
... aircrack ...Tvoje povídání bylo hezké, ale autor zcela vědomě využil zabezpečené sítě, ne otevřené. A důvod. Protože to potřeboval. Přát se nic zlého nemá, ale jsem zvědavý, jak by se tvářil, až by někdo "nutně potřeboval" jeho mobil, auto a jiné věci z jeho majetku. Samozřejmě, toto není adekvátní přirovnání, protože škoda je naprosto jiná. Jen jsem chtěl říci, že ono chování je neetické a autor je podle mě tak trochu blbec, že se tím (svým neetickým chováním) ještě chlubí.
Nechtěl jsem flame.Ale já jo.
Máš na výběr notebook za 70 tisíc nebo za 10 tisíc. Pokud máš určité nároky, poslouží výborně i ten za deset.Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?
Nechápu, co je pak divného na tom, že při určitých nárocích poslouží jako anténa kus kovu. Prostě to z principu tak nějak funguje... a nechápu ty udivené komentáře k tomu. Princip antény je snad jasný všem čtenářům (na ábíčku je trocha vzdělání myslím standardem) a možnost jako anténu použít při nějakých podmínkách kde co tedy také - alespoň jsem to předpokládal.Ovšem tady ani tak nejde o tu anténu, že?
Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?Většinou na sebe navazují.
Na notebook nároky nemám, 98% času (práce) trávím v textové konzoli (a nejradši vt), když na některé opearce (nadhodím již zmíněné crackování WiFi) potřebuji výkon, mám na to jiné "mašiny" (i když na WEP většinou stačí ten Celer 1.4G co v tom notebooku je) ...
Co se týče otvíráku jako antény, psal jsem to jen jako zajímavost, samozřejmě u KV nebo VKV poslouží vzhledem k vysílacím výkonům jako anténa jakejkoliv kus železa, ale osobně i jakožto ISP jsem se s použitím "alternativní" antény která nemá nic společného s vlnovou délkou u 2.4GHz nesetkal ...
Hmmmh, nevidím moc souvislostíHint: ta reakce byla směřována Carnerovi
To že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou ...