Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Proč platit za připojení k internetu ... ? Stačí vám otvírák na pivo :o)
Nebudu tady rozepisovat nic o crackování WEP/WPA, ostatně není to ani nic složitého, ale podělím se o jednu vtipnou fotku kterou jsem vyfotil minulý týden ... přistěhoval jsem se do Prahy a nutně jsem potřeboval (kvalitní) připojení k internetu, sice si platím "neomezený" internet od t-mobile přes telefon ale na tom se opravdu přes ssh dělat nedá...
Jelikož bylo už pozdě (zhruba kolem půlnoci), nezbylo mě nic jiného než "omrknout" jestli se v okolí nenachází nějaká "slabá" popřípadě úplně otevřená síť (essid "default" apod.), otevřená síť sice byla ale stála za prd. Šel jsem tedy vyhrabat z beden nějaké ty technologie které by mě umožnili lepší podmínky ... zde nastal problém - nedovezl jsem si z Jihlavy žádnou anténu na 2.4GHz ... našel jsem jen odrbanej pigtail s N-female konektorem a panelovej N-male konektor ... napadlo mě na něj přípájet λ 1/4 nebo λ 1/2 drátek, ale nenašel jsem ani pájku ... smůla ... chvilku jsem přemejšlel co s tím a pak prostě na výstup z konektoru položil otvírák na pivo k λ 1/4, 1/2 nebo 5/8 má rozměrama sice hodně daleko ale vzhedem k citlivosti Orinoco karty byla indukce naprosto dostačující - viz přiložené foto, chvilka chytání paketů ... aircrack ... a kvalitní připojení je na světě!
Nekupujte drahé antény, neplaťte drahé připojení, otvírák řeší vše :o)
Tiskni
Sdílej:
Notebook v posteli je pro lamyProboha proc? Ja si koupil noterbook hlavne kvuli tomu, abych si ho mohl brat do postele
a když to chcete brát jako krádež tak OK, ale je mě to jedno, mě taky permanentně někdo okrádáTo je dobrej přístup... jsem zloděj, protože všichni ostatní jsou taky. Já za nic nemůžu, to ti druzí.
Kdyz je sit nejak chranena, da se predpokladat, ze ji vlastnik nechce provozovat pro vsechnyMůj názor: Co chce/nechce vlastník je zcela irelevantní. Důležité je co umí.
... aircrack ...Tvoje povídání bylo hezké, ale autor zcela vědomě využil zabezpečené sítě, ne otevřené. A důvod. Protože to potřeboval. Přát se nic zlého nemá, ale jsem zvědavý, jak by se tvářil, až by někdo "nutně potřeboval" jeho mobil, auto a jiné věci z jeho majetku. Samozřejmě, toto není adekvátní přirovnání, protože škoda je naprosto jiná. Jen jsem chtěl říci, že ono chování je neetické a autor je podle mě tak trochu blbec, že se tím (svým neetickým chováním) ještě chlubí.
Nechtěl jsem flame.Ale já jo.
Máš na výběr notebook za 70 tisíc nebo za 10 tisíc. Pokud máš určité nároky, poslouží výborně i ten za deset.Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?
Nechápu, co je pak divného na tom, že při určitých nárocích poslouží jako anténa kus kovu. Prostě to z principu tak nějak funguje... a nechápu ty udivené komentáře k tomu. Princip antény je snad jasný všem čtenářům (na ábíčku je trocha vzdělání myslím standardem) a možnost jako anténu použít při nějakých podmínkách kde co tedy také - alespoň jsem to předpokládal.Ovšem tady ani tak nejde o tu anténu, že?
Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?Většinou na sebe navazují.
Na notebook nároky nemám, 98% času (práce) trávím v textové konzoli (a nejradši vt), když na některé opearce (nadhodím již zmíněné crackování WiFi) potřebuji výkon, mám na to jiné "mašiny" (i když na WEP většinou stačí ten Celer 1.4G co v tom notebooku je) ...
Co se týče otvíráku jako antény, psal jsem to jen jako zajímavost, samozřejmě u KV nebo VKV poslouží vzhledem k vysílacím výkonům jako anténa jakejkoliv kus železa, ale osobně i jakožto ISP jsem se s použitím "alternativní" antény která nemá nic společného s vlnovou délkou u 2.4GHz nesetkal ...
Hmmmh, nevidím moc souvislostíHint: ta reakce byla směřována Carnerovi
To že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou ...