Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Proč platit za připojení k internetu ... ? Stačí vám otvírák na pivo :o)
Nebudu tady rozepisovat nic o crackování WEP/WPA, ostatně není to ani nic složitého, ale podělím se o jednu vtipnou fotku kterou jsem vyfotil minulý týden ... přistěhoval jsem se do Prahy a nutně jsem potřeboval (kvalitní) připojení k internetu, sice si platím "neomezený" internet od t-mobile přes telefon ale na tom se opravdu přes ssh dělat nedá...
Jelikož bylo už pozdě (zhruba kolem půlnoci), nezbylo mě nic jiného než "omrknout" jestli se v okolí nenachází nějaká "slabá" popřípadě úplně otevřená síť (essid "default" apod.), otevřená síť sice byla ale stála za prd. Šel jsem tedy vyhrabat z beden nějaké ty technologie které by mě umožnili lepší podmínky ... zde nastal problém - nedovezl jsem si z Jihlavy žádnou anténu na 2.4GHz ... našel jsem jen odrbanej pigtail s N-female konektorem a panelovej N-male konektor ... napadlo mě na něj přípájet λ 1/4 nebo λ 1/2 drátek, ale nenašel jsem ani pájku ... smůla ... chvilku jsem přemejšlel co s tím a pak prostě na výstup z konektoru položil otvírák na pivo k λ 1/4, 1/2 nebo 5/8 má rozměrama sice hodně daleko ale vzhedem k citlivosti Orinoco karty byla indukce naprosto dostačující - viz přiložené foto, chvilka chytání paketů ... aircrack ... a kvalitní připojení je na světě!
Nekupujte drahé antény, neplaťte drahé připojení, otvírák řeší vše :o)
Tiskni
Sdílej:
Notebook v posteli je pro lamyProboha proc? Ja si koupil noterbook hlavne kvuli tomu, abych si ho mohl brat do postele
a když to chcete brát jako krádež tak OK, ale je mě to jedno, mě taky permanentně někdo okrádáTo je dobrej přístup... jsem zloděj, protože všichni ostatní jsou taky. Já za nic nemůžu, to ti druzí.
Kdyz je sit nejak chranena, da se predpokladat, ze ji vlastnik nechce provozovat pro vsechnyMůj názor: Co chce/nechce vlastník je zcela irelevantní. Důležité je co umí.
... aircrack ...Tvoje povídání bylo hezké, ale autor zcela vědomě využil zabezpečené sítě, ne otevřené. A důvod. Protože to potřeboval. Přát se nic zlého nemá, ale jsem zvědavý, jak by se tvářil, až by někdo "nutně potřeboval" jeho mobil, auto a jiné věci z jeho majetku. Samozřejmě, toto není adekvátní přirovnání, protože škoda je naprosto jiná. Jen jsem chtěl říci, že ono chování je neetické a autor je podle mě tak trochu blbec, že se tím (svým neetickým chováním) ještě chlubí.
Nechtěl jsem flame.Ale já jo.
Máš na výběr notebook za 70 tisíc nebo za 10 tisíc. Pokud máš určité nároky, poslouží výborně i ten za deset.Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?
Nechápu, co je pak divného na tom, že při určitých nárocích poslouží jako anténa kus kovu. Prostě to z principu tak nějak funguje... a nechápu ty udivené komentáře k tomu. Princip antény je snad jasný všem čtenářům (na ábíčku je trocha vzdělání myslím standardem) a možnost jako anténu použít při nějakých podmínkách kde co tedy také - alespoň jsem to předpokládal.Ovšem tady ani tak nejde o tu anténu, že?
Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?Většinou na sebe navazují.
Na notebook nároky nemám, 98% času (práce) trávím v textové konzoli (a nejradši vt), když na některé opearce (nadhodím již zmíněné crackování WiFi) potřebuji výkon, mám na to jiné "mašiny" (i když na WEP většinou stačí ten Celer 1.4G co v tom notebooku je) ...
Co se týče otvíráku jako antény, psal jsem to jen jako zajímavost, samozřejmě u KV nebo VKV poslouží vzhledem k vysílacím výkonům jako anténa jakejkoliv kus železa, ale osobně i jakožto ISP jsem se s použitím "alternativní" antény která nemá nic společného s vlnovou délkou u 2.4GHz nesetkal ...
Hmmmh, nevidím moc souvislostíHint: ta reakce byla směřována Carnerovi
To že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou ...