Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Notebook v posteli je pro lamyProboha proc? Ja si koupil noterbook hlavne kvuli tomu, abych si ho mohl brat do postele
a když to chcete brát jako krádež tak OK, ale je mě to jedno, mě taky permanentně někdo okrádáTo je dobrej přístup... jsem zloděj, protože všichni ostatní jsou taky. Já za nic nemůžu, to ti druzí.
Kdyz je sit nejak chranena, da se predpokladat, ze ji vlastnik nechce provozovat pro vsechnyMůj názor: Co chce/nechce vlastník je zcela irelevantní. Důležité je co umí.
... aircrack ...Tvoje povídání bylo hezké, ale autor zcela vědomě využil zabezpečené sítě, ne otevřené. A důvod. Protože to potřeboval. Přát se nic zlého nemá, ale jsem zvědavý, jak by se tvářil, až by někdo "nutně potřeboval" jeho mobil, auto a jiné věci z jeho majetku. Samozřejmě, toto není adekvátní přirovnání, protože škoda je naprosto jiná. Jen jsem chtěl říci, že ono chování je neetické a autor je podle mě tak trochu blbec, že se tím (svým neetickým chováním) ještě chlubí.
Nechtěl jsem flame.Ale já jo.
Máš na výběr notebook za 70 tisíc nebo za 10 tisíc. Pokud máš určité nároky, poslouží výborně i ten za deset.Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?
Nechápu, co je pak divného na tom, že při určitých nárocích poslouží jako anténa kus kovu. Prostě to z principu tak nějak funguje... a nechápu ty udivené komentáře k tomu. Princip antény je snad jasný všem čtenářům (na ábíčku je trocha vzdělání myslím standardem) a možnost jako anténu použít při nějakých podmínkách kde co tedy také - alespoň jsem to předpokládal.Ovšem tady ani tak nejde o tu anténu, že?
Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?Většinou na sebe navazují.
Na notebook nároky nemám, 98% času (práce) trávím v textové konzoli (a nejradši vt), když na některé opearce (nadhodím již zmíněné crackování WiFi) potřebuji výkon, mám na to jiné "mašiny" (i když na WEP většinou stačí ten Celer 1.4G co v tom notebooku je) ...
Co se týče otvíráku jako antény, psal jsem to jen jako zajímavost, samozřejmě u KV nebo VKV poslouží vzhledem k vysílacím výkonům jako anténa jakejkoliv kus železa, ale osobně i jakožto ISP jsem se s použitím "alternativní" antény která nemá nic společného s vlnovou délkou u 2.4GHz nesetkal ...
Hmmmh, nevidím moc souvislostíHint: ta reakce byla směřována Carnerovi
To že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou ...
Tiskni
Sdílej: