Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Kazdy asi slysel o Esperantu. Na jeho gramatice je postaven i jazyk Slovio, vseslovansky jazyk. Gramaticky vychazi z esperanta (jednotne koncovky, zadne ohybani slov atd.) ale slovni zasoba je postavena na slovanskych jazycich a to tak, aby ji rozumelo co nejvice slovanskych narodu. Ja tomu jazyku rozumim, presto sem byl dost skepticky jestli mu rozumi i vychodnejsi narody. Rozeslal jsem par linku a hele ono to fungovalo....teda...co se psane podoby tyce.
Schvalne, pokud:
cx - č gx - dž sx - š zx - ž hx - ch wx - šč q - změkčovadlo předchozí hlásky (místo českého háčku)
rozumite tomu?:
SLOVIO, PRODUKT INTERNETUF.
Pred tisicx rocxis vse Slavianis imali odnakju jazika. Usled razprestrenie Slavianifs na ogromju oblastis iz tot jazika tvorili bolsx cxem dvanades dialektis, i usled razlicxju kulturju obvlivenies, kazxd Slaviansk dialekt tvoril svoi sposob pisanief. Poskroz razlicxju pisanie, razlicxju azbukvas i razlicxju dialektis do ne-davnost Slavianis razumili drug druguf.
Podcxas posledju dvades rocxis, posle priehanie komputorifs i internetuf, mexzu-slaviansk komunikacia statil plus i plus problemju. USA-ju firma Microsoft ktor nabil dominirju poza vo programenie, imal nikai interes podporit mezxu-slaviansk komunikacia. Vo modernju Vset komputorifs i internetuf, vzamen blizenie Slaviansk dialektis i vzamen dobrjuvenie mezxu-Slaviansk komunikaciaf, Slavianis statili plus i plus razdelilju. Slavianis uzx ne mozxili dogvorit pramuo so svoi jazikas, no bili prinudilju ucxit inju, ne-slaviansk jazikas. Vo dnesju Vset, slavianis pisajut drug druguf upotrebits inju jazikas, takak Angloio, Germanio ili Esperantio.
Tut problemis mezxu-slaviansk komunikaciaf prinudili modernju Slavianis tvorit novju, prostju, universalju Slaviansk jazika, ktor mozxuo pisat i cxitat na vse komputoris, i ktor razumijut 400 milion ludis bez ucxenie. Tut novju jazika imenijt Slovio, i es plus prostju dla ucxenie cxem libktor inju Slaviansk jazika ili cxem Angloio, Germanio ili Espanio. Slovio jazika bil tvorilju vo internet, so pomoc ot komputoris, so pomoc ot modernju elektronju programis i elektronju slov-knigis. Razlicxju Slavianis, iz celoju Vset, iz vse Slaviansk narodis, skroz internet dogvorili i pomocili drug druguf izberit slovis i gramatia ktor es prostju i razumimju dla nai-mnoguo Slavianis.
Slovio, nai-novju i nai-modernju jazika Vsetuf, es razumimju dla 400 milion Slaviansk ludis i uzx imajt tisicxis ne-slavianis ktor ucxijut tut prostju jazika. Tisicxis ludis vo severju i jugju Amerik, vo Azia, vo Afrik, vo Europsoiuz ucxijut modernju Slaviansk jazika - Slovio. Slovio rodil vo internet, slovio es produkt internetuf, i umozxijt plus prostju komunikacia dla vse narodis, dla vse ludis nasx planetuf.
Tak tohle uz je brutal
Tiskni
Sdílej:
$ host www.slovio.com Host www.slovio.com not found: 2(SERVFAIL)
Prostě se už dlouho snažím svoje uvažování zcela izolovat ("osvobodit") od zažitých norem; ty nás v mnoha směrech ovlivňují tak mocnou měrou, že už si to ani neuvědomujeme. Těžko lze vyčíslit, kolik lidského úsilí se již vyplýtvalo na dodržování nesmyslných gramaticko-lingvistických pravidel!1) (vnimane) struktury reality nejsou "zazite normy" - ty normy se tvori prvotne jako popis techto vnimanych struktur, tj. jako pomucka 2) s tim souvisi i struktura lidske reci - ta "nesmyslna gramaticko-lingvisticka pravidla" jsou take jen popis existujici skutecnosti slouzici k tomu, aby se neznaly dokazal logicky v realite orientovat 3) souhlasim, ze se casto plytva energii tam, kde by bylo nasnade nejake snazsi reseni - ovsem prave jako napr. v (zatim marne) snaze o zavedeni "komunikacniho jazyka" na jednodussi bazi (viz napr. interlingua) nebo dejme tomu "zjednoduseni" forem uvazovani se ukazuje, ze lidska mysl (stejne jako telo) neni uzpusobena k revolucnim skokum Ona je to hlavne obrana, ze zdanlive "vyhody" revolucniho reseni se vetsinou v praxi dlouhodobe neosvedci, prikladu z historie mame bezpocet, jelikoz se neshoduji, rekl bych ja, s objektivni strukturou skutecnosti, ale pouze s nejakou fixni ideou, ktera si priohyba nutne skutecnost k obrazu svemu. BTW k tomu "primemu vyjadrovani" - precti si hezkou parodii od J. Swifta (Gulliverovy cesty, navsteva Akademie v Lapute), kde "ucenci" usoudili, ze slova zbytecne prekazeji v komunikaci a zacali se dorozumivat radeji pomoci ukazovani (!) konkretnich predmetu...