Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »$ host www.slovio.com Host www.slovio.com not found: 2(SERVFAIL)
Prostě se už dlouho snažím svoje uvažování zcela izolovat ("osvobodit") od zažitých norem; ty nás v mnoha směrech ovlivňují tak mocnou měrou, že už si to ani neuvědomujeme. Těžko lze vyčíslit, kolik lidského úsilí se již vyplýtvalo na dodržování nesmyslných gramaticko-lingvistických pravidel!1) (vnimane) struktury reality nejsou "zazite normy" - ty normy se tvori prvotne jako popis techto vnimanych struktur, tj. jako pomucka 2) s tim souvisi i struktura lidske reci - ta "nesmyslna gramaticko-lingvisticka pravidla" jsou take jen popis existujici skutecnosti slouzici k tomu, aby se neznaly dokazal logicky v realite orientovat 3) souhlasim, ze se casto plytva energii tam, kde by bylo nasnade nejake snazsi reseni - ovsem prave jako napr. v (zatim marne) snaze o zavedeni "komunikacniho jazyka" na jednodussi bazi (viz napr. interlingua) nebo dejme tomu "zjednoduseni" forem uvazovani se ukazuje, ze lidska mysl (stejne jako telo) neni uzpusobena k revolucnim skokum Ona je to hlavne obrana, ze zdanlive "vyhody" revolucniho reseni se vetsinou v praxi dlouhodobe neosvedci, prikladu z historie mame bezpocet, jelikoz se neshoduji, rekl bych ja, s objektivni strukturou skutecnosti, ale pouze s nejakou fixni ideou, ktera si priohyba nutne skutecnost k obrazu svemu. BTW k tomu "primemu vyjadrovani" - precti si hezkou parodii od J. Swifta (Gulliverovy cesty, navsteva Akademie v Lapute), kde "ucenci" usoudili, ze slova zbytecne prekazeji v komunikaci a zacali se dorozumivat radeji pomoci ukazovani (!) konkretnich predmetu...
Tiskni
Sdílej: