Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Ok, preložim nadpis: 15,4G must-have for hackers. Táto časť mojho poznámkového blogu bude o tipe - tipe na celkom zaujimavé, poučné ale aj zábavno-relaxačné filmy a videa z prostredia počítačov, počítačovej bezpečnosti, kryptovania a vôbec všetkého o čom by mal mať bežný hacker (amatér) prehľad aj o polnoci . Takže na dlhé zimné večery Vám všetkým odporúčam poobzerať sa po niečom takom: Hackers Movies Hacking Documentorys Computer's History (nelinkujem - aby som nebol z niečoho obviňovaný, každý kto bude mať záujem a chuť si to pozrieť, tak si to pevne verím nájde nájde)
Tiskni
Sdílej:
http://edi.fmph.uniba.sk/~winczer/SocialneAspekty/GramblickaKryptografia.htm http://sk.sun.com/features/2006/060505_nc06q2.html (časť "Všetko zabezpečiť")
... a teď se ten nesmysl snažíš obhajovat tím, že je to "nespisovné".Aky nezmysel? To sa normalne používa - to že je to možno nespisovne nemá nič spoločné s tým že význam to má správny ani s tým že som to použil v súvislosti s akou som to použil - vtipne ma neupozornil - vysmial sa z toho a to je rozdiel. Alebo chceš povedať že sa nepoužíva výraz dekryptovať a kryptovať? Ak sa nepoužíva tak je to nezmysel - a vážne sa používa iba pri pohreboch...
Alebo chceš povedať že sa nepoužíva výraz dekryptovať a kryptovať?Na tohle tema se jednou celkem vtipne vyjadrili panove Klima a Rosa ve clanku Útok na privátní podpisové klíče PGP: Když "Burian kryptoval".
… Týkají se nejen útoku samého, ale i používání příšerného slova "kryptování" …Podrobnosti hledej na cryptography.hyperlink.cz/2001/2001.html.
No kdybych měl zhodnotit filmy, co jsem viděl: Ze série Hackers 0-3 je asi opravdu největší ptákovina War Games. Na tomhle filmu je asi nejzajímavější Angelina Jolie v rozpuku mládí, ale jinak nic. Jedničku jsem neviděl, ale Operation Takedown už je docela zajímavý film. Sice někoho to nemusí bavit dívat se celý film jak honí Kevina Mitnicka a z dnešního pohledu to není zas tak akční film. Z pohledu Linuxového příznivce může být asi nejzajímavější až Antitrust, kde se staví do protikladu free software vs proprietární software. "Trojka" se mi líbila asi nejvíc.
Mezi nejkultovnější filmy bych zařadil i The Net - Síť. Sice dneska už to může být směšné na to koukat, ale tenkrát to prostě bylo tak, byla to doba Netscape communicatoru a dial-up připojení. Už asi tolik lidí neví, že byla natočena i Síť 2. Už to ale není se Sandrou Bullock a děj se odehrává v Istanbulu. Sice je to už tak trochu nastavovaná kaše, ale mě se to docela líbilo.
Pirates of Silicon Valley je bezva film a tak nějak to asi mohlo tenkrát probíhat. Swordfish je podle mě běžná komerční hovadina typu střílečka, která nemá s počítači ani hackerstvím nic společného. Ostatní jsem neviděl a tak dávám za nápady jedničku s hvězdičkou 1*