Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Na webserver stačí i mnohem slabší stroje, nějaká P2 s MMXem a 128 pamětí.
zatazene na 100%predpokladam ze 100 percent zatazene 24 hodin denne alebo nejaky dlhy casovy usek nehrozi...
Nemyslim si, ze je treba uvazovat o tom, ze notebook pojede na 100% v casech vyssich nez par vterin, samozrejme pokud nedostane DDOS... Krom toho, nemusi tam hned cpat Apache, muze zvolit nejakou odlehcenou verzi http serveru. Spis bych mel obavy z casteho prepisovani oddilu, ze odejdou SD karty.
Ono EeePC sa dost hreje aj nevytazene, takze 24/7 je v tomto smere dost otazka.. Tiez je otazka, kolko bude vladat bezat ten vstavany ventilator.. Tu by bolo riesenie pouzit iba HW, ale dat ho do nejakeho lepsie odvetraneho case. Cim si ale mozes znicit eee-cko a prides o "vstavanu" konzolu. Inak si myslim, ze sa nejakej udrzbe nevyhnes (zanesie sa prachom a pod.)
Wifi nemusis vypinat ani v biose - da sa tusim vybrat, alebo vymenit za nieco uzitocnejsie.. to len tak naokraj..
Co sa tyka vypadkov elektriny, to by sa dalo riesit pomocou wake on lan (aj ked by to nebola taka automatika) - predsalen s bateriou mas dostatok casu vypnut sa korektne..
Cize inak povedane. EeePC ako miniserver doma? Dobry napad. Ako miniserver v hostingu? Len ak ti nevadi relativne casty servis na mieste..
asi 36 hodin som nechal bezat svoj Asus F3Tc, vonku bolo 30 stupnov v tieni. Potom zacalo bblnut ACPI, kazdy chvilu hard - freeze, a nakoniec ani nenabootoval. Uspesne som ho reklamoval a bude to posledny Asus co som si kupil, uz len preto ze HP za polovicnu cenu jeden pohar tekutiny na klavesnici prezije :).
Koukam, ze s Asusem to jde hodne dolu :( osobne mam Asus A6Vm, ktery bezi 24/7 a zadny problem, stari 2,5roku. Kamaradka ma rok staryho Asuse a aktualne je na druhe zarucni oprave.
mozno je len ta moja seria taka nestastna. Na celej F3 serii praskaju plasty najcastejsie pravy dolny rok klavesnice : fotka, a mne sa pred mesiacom sa objavila dalsia. Este ho posledny krat poslem do servisu, a zbohom.
BTW: co je to za housing, když si musíš sám zařizovat záložní zdroj? To nemají UPS a generátor pro celou serverovnu?
Použití notebooku jako serveru bych až tak nezavrhoval, ale hlavně v domácích podmínkách, kde oceníš nízkou spotřebu. A pak je taky potřeba mít na paměti, že výrobci svoje notebooky nenavrhují s tím, že poběží 24/7.
Začne hořet
Taky me to napadlo, myslim ze by to nebylo spatne, samozrejmne pro nekomercni server , ale jedno je jiste batetra ktera je stale na adapteru odejde brzy ...
batetra ktera je stale na adapteru odejde brzy ...To hej...
Tiskni
Sdílej: