Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na webserver stačí i mnohem slabší stroje, nějaká P2 s MMXem a 128 pamětí.
zatazene na 100%predpokladam ze 100 percent zatazene 24 hodin denne alebo nejaky dlhy casovy usek nehrozi...
Nemyslim si, ze je treba uvazovat o tom, ze notebook pojede na 100% v casech vyssich nez par vterin, samozrejme pokud nedostane DDOS... Krom toho, nemusi tam hned cpat Apache, muze zvolit nejakou odlehcenou verzi http serveru. Spis bych mel obavy z casteho prepisovani oddilu, ze odejdou SD karty.
Ono EeePC sa dost hreje aj nevytazene, takze 24/7 je v tomto smere dost otazka.. Tiez je otazka, kolko bude vladat bezat ten vstavany ventilator.. Tu by bolo riesenie pouzit iba HW, ale dat ho do nejakeho lepsie odvetraneho case. Cim si ale mozes znicit eee-cko a prides o "vstavanu" konzolu. Inak si myslim, ze sa nejakej udrzbe nevyhnes (zanesie sa prachom a pod.)
Wifi nemusis vypinat ani v biose - da sa tusim vybrat, alebo vymenit za nieco uzitocnejsie.. to len tak naokraj..
Co sa tyka vypadkov elektriny, to by sa dalo riesit pomocou wake on lan (aj ked by to nebola taka automatika) - predsalen s bateriou mas dostatok casu vypnut sa korektne..
Cize inak povedane. EeePC ako miniserver doma? Dobry napad. Ako miniserver v hostingu? Len ak ti nevadi relativne casty servis na mieste..
asi 36 hodin som nechal bezat svoj Asus F3Tc, vonku bolo 30 stupnov v tieni. Potom zacalo bblnut ACPI, kazdy chvilu hard - freeze, a nakoniec ani nenabootoval. Uspesne som ho reklamoval a bude to posledny Asus co som si kupil, uz len preto ze HP za polovicnu cenu jeden pohar tekutiny na klavesnici prezije :).
Koukam, ze s Asusem to jde hodne dolu :( osobne mam Asus A6Vm, ktery bezi 24/7 a zadny problem, stari 2,5roku. Kamaradka ma rok staryho Asuse a aktualne je na druhe zarucni oprave.
mozno je len ta moja seria taka nestastna. Na celej F3 serii praskaju plasty najcastejsie pravy dolny rok klavesnice : fotka, a mne sa pred mesiacom sa objavila dalsia. Este ho posledny krat poslem do servisu, a zbohom.
BTW: co je to za housing, když si musíš sám zařizovat záložní zdroj? To nemají UPS a generátor pro celou serverovnu?
Použití notebooku jako serveru bych až tak nezavrhoval, ale hlavně v domácích podmínkách, kde oceníš nízkou spotřebu. A pak je taky potřeba mít na paměti, že výrobci svoje notebooky nenavrhují s tím, že poběží 24/7.
Začne hořet
Taky me to napadlo, myslim ze by to nebylo spatne, samozrejmne pro nekomercni server , ale jedno je jiste batetra ktera je stale na adapteru odejde brzy ...
batetra ktera je stale na adapteru odejde brzy ...To hej...
Tiskni
Sdílej: