Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tato konkretna bezala od 2002 (vtedy kupena ako second hand) do 2008 v serverovej zostave (cca 20TB prenesenych dat)
20TB za 6 let? To je prd..
To mi taky přijde jako blbost. Ty Realteky si určitě nevymýšlí nějakej traffic navíc...
Zajimave na teto sitovce je pouzita technologie DPS a svab BGA.
To se na mnoha modernejsich sitovkach nevidi. Jeste mam jednu s RTL 8139 ktera by mela byt imho modernejsi a DPS vypada velmi zastarale. Nema vsak EPROM a tak nechce bootovat ze site.
Tady ve fabrice kdyz se prechazelo na optiku a gigabit metaliku tak tyhle karty vyhazovali po desitkach.
Ehm coze? 905ka je nejklasictejsi a nejoblibenejsi sitovka na svete. Merit si s nima muzou jen intelacky. Funguje spolehlive vzdy a vsude, vcetne ruznych verzi woken. ZdenekTa sitovka:3Com Corporation 3c905C
To je uz naka stara vec ze jo ?
Ja ji koupil nedavno v PC srotu za 30,- A v Linux distrech slape.
Ve windows (zadnych) nikoliv (unknown device). To je nejaky special ?
no ja si pred nedavnem koupil na hrani desku od supermicra s 2x 2GHz opteronama + 4 GiB DDR RAM (8x 512)
a i s postovnym y ameriky jsem se vlezl do 2000 kc.
No pridem domov a skusim...
Processor Frequency 501 MHz Processors 1 Cores 2 Threads 2link: http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view?id=173328
Pěkné, co pamatuju, měl jsem nějakou K5-133 s asi 1.6GB diskem, pak K2-350 s 20GB diskem, pak Semprona 2.3 s 80GB diskem. Pokaždý se výkon i kapacita nějak násobně zvětšoval. Pak přišly noťasy a začal mne zajímat spíš komfort. Jak koukam, ta K2 měla asi 700 bogomipsů. Taky nostalgie
Tiskni
Sdílej: