Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tato konkretna bezala od 2002 (vtedy kupena ako second hand) do 2008 v serverovej zostave (cca 20TB prenesenych dat)
20TB za 6 let? To je prd..
To mi taky přijde jako blbost. Ty Realteky si určitě nevymýšlí nějakej traffic navíc...
Zajimave na teto sitovce je pouzita technologie DPS a svab BGA.
To se na mnoha modernejsich sitovkach nevidi. Jeste mam jednu s RTL 8139 ktera by mela byt imho modernejsi a DPS vypada velmi zastarale. Nema vsak EPROM a tak nechce bootovat ze site.
Tady ve fabrice kdyz se prechazelo na optiku a gigabit metaliku tak tyhle karty vyhazovali po desitkach.
Ehm coze? 905ka je nejklasictejsi a nejoblibenejsi sitovka na svete. Merit si s nima muzou jen intelacky. Funguje spolehlive vzdy a vsude, vcetne ruznych verzi woken. ZdenekTa sitovka:3Com Corporation 3c905C
To je uz naka stara vec ze jo ?
Ja ji koupil nedavno v PC srotu za 30,- A v Linux distrech slape.
Ve windows (zadnych) nikoliv (unknown device). To je nejaky special ?
no ja si pred nedavnem koupil na hrani desku od supermicra s 2x 2GHz opteronama + 4 GiB DDR RAM (8x 512)
a i s postovnym y ameriky jsem se vlezl do 2000 kc.
No pridem domov a skusim...
Processor Frequency 501 MHz Processors 1 Cores 2 Threads 2link: http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view?id=173328
Pěkné, co pamatuju, měl jsem nějakou K5-133 s asi 1.6GB diskem, pak K2-350 s 20GB diskem, pak Semprona 2.3 s 80GB diskem. Pokaždý se výkon i kapacita nějak násobně zvětšoval. Pak přišly noťasy a začal mne zajímat spíš komfort. Jak koukam, ta K2 měla asi 700 bogomipsů. Taky nostalgie
Tiskni
Sdílej: