Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Postrádám tři důležité možnosti:
1) MS Windows
2) MS operační systém
3) Microsoft
Jak kdy: RAM když se moc přepíná mezi velikými aplikacemi, CPU když se dělá video, gpu: nikdy, software: to je blbost, software zkrátka nějakou dobu k běhu potřebuje. Osobně nevidím problémy s rychlsotí konkrétních programů... disk: když se kopírujou věci po systému souborů; antivirus když se něco stáhne z netu.
operapluginwrapper
nebo nspluginwrapper
protože si uzmul celý procesor pro sebe.
killall operapluginwapper
, ale pred par dnami som narazil na nieco ovela lepsie: flashblock-for-opera-9. Funguje aj pre Operu 10. Celkovo bola pre mna novinka, ze Opera je schopna spustat user skripty v JS, takze taky ekvivalent GreaseMonkey.
+1
uz se vazne "tesim" na to az se rozjede to webgl to potom na nas z vetsiny serveru budou krome flash videi a banneru blikat ohyzdne 3D reklamy. Skoda ze nejsem Vera Pohlova, ja bych vsecky ty weby a flashe zakazal :DDD
Jak kdy: RAM když se moc přepíná mezi velikými aplikacemi,To není RAM, to je swap, tedy disk
swappiness
( v /proc/sys/vm/swappiness
), aby jádro tolik nevyhazovalo stránky procesů ve prospěch bufferů a cache. V novějších jádrech totiž správce paměti více odswapovává neaktivní stránky stránky běžících procesů (je více swap-happy swappiness
je vanila j8drech stále historických 60.
Já osobně mám nastaveno 10, takže ve swapu skončí jenom stránky dlouhodobě spících procesů a při přepínání žádné spoždění nezaznamenávám, ale pokud někdo používá více aplikací, které drží větší množství paměti (nebo ji leakují no na linuxe nic; ale v praci na Win ... no to by sa dalo rozpravat a takto zrana nadavat nebudem
mňa pri práci najviac spomaľuje surfovanie po internetových stránkach nesúvisiacich s mojou prácou
Nejvic me pri praci na PC spomaluje abclinuxu.cz a facebook.com
Nebyt techto webu, tak ma produktivita urcite o mnoho stoupne
Zavedl jsem RAM system a uz me nic nemuze spomalit.
Tiskni
Sdílej: