V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Postrádám tři důležité možnosti:
1) MS Windows
2) MS operační systém
3) Microsoft
Jak kdy: RAM když se moc přepíná mezi velikými aplikacemi, CPU když se dělá video, gpu: nikdy, software: to je blbost, software zkrátka nějakou dobu k běhu potřebuje. Osobně nevidím problémy s rychlsotí konkrétních programů... disk: když se kopírujou věci po systému souborů; antivirus když se něco stáhne z netu.
operapluginwrapper
nebo nspluginwrapper
protože si uzmul celý procesor pro sebe.
killall operapluginwapper
, ale pred par dnami som narazil na nieco ovela lepsie: flashblock-for-opera-9. Funguje aj pre Operu 10. Celkovo bola pre mna novinka, ze Opera je schopna spustat user skripty v JS, takze taky ekvivalent GreaseMonkey.
+1
uz se vazne "tesim" na to az se rozjede to webgl to potom na nas z vetsiny serveru budou krome flash videi a banneru blikat ohyzdne 3D reklamy. Skoda ze nejsem Vera Pohlova, ja bych vsecky ty weby a flashe zakazal :DDD
Jak kdy: RAM když se moc přepíná mezi velikými aplikacemi,To není RAM, to je swap, tedy disk
swappiness
( v /proc/sys/vm/swappiness
), aby jádro tolik nevyhazovalo stránky procesů ve prospěch bufferů a cache. V novějších jádrech totiž správce paměti více odswapovává neaktivní stránky stránky běžících procesů (je více swap-happy swappiness
je vanila j8drech stále historických 60.
Já osobně mám nastaveno 10, takže ve swapu skončí jenom stránky dlouhodobě spících procesů a při přepínání žádné spoždění nezaznamenávám, ale pokud někdo používá více aplikací, které drží větší množství paměti (nebo ji leakují no na linuxe nic; ale v praci na Win ... no to by sa dalo rozpravat a takto zrana nadavat nebudem
mňa pri práci najviac spomaľuje surfovanie po internetových stránkach nesúvisiacich s mojou prácou
Nejvic me pri praci na PC spomaluje abclinuxu.cz a facebook.com
Nebyt techto webu, tak ma produktivita urcite o mnoho stoupne
Zavedl jsem RAM system a uz me nic nemuze spomalit.
Tiskni
Sdílej: