abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    11.2.2007 22:29 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Tvoje paměť je fakt extrémně malá, protože takový borec, co by hodil dvakrát týž zápis do blogu se tu snad ještě neobjevil.. ;-)
    Jan Drábek avatar 11.2.2007 22:31 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    ;) Zrovna jsem to zaregistroval, už jsem si říkal že vidím dvojmo a že bych měl jít spát. Omyl vznikl když mi prohlížeč zahlásil spojení přerušeno...
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    11.2.2007 23:09 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Ty jo, nedělej si ze mě srandu! Já právě dneska tohle rozchodil, přesně jsem googlil na to NvAGP, teď už to mám vše funkční (musel sem si napsat skript, co mi pres dcop pausne amarok než hibernuju, a pak pokud předtím hrál ho znova pustí, jelikož mi jinak tuhle zvukovka a ladil spoustu dalších věcí), spokojeně si jdu přečíst blogy na abíčku a vidím tenhle zápisek... Proč si ho nenapsal dřív? Asi jsou to různé geomagnetické zóny, v jednu se všichni snaží rozjet nezávisle na sobě suspend, dalších 10 se flákají, jinak to nevidím :).
    Baník pyčo!
    Jan Drábek avatar 11.2.2007 23:52 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    No já jsem kvůli tomu přerušil veškerou prácí, kterou jsem chtěl dneska dokončit, ale rychleji to prostě nešlo :(. S Amarokem jsem ještě nezkoušel, takže díky za tip!
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    11.2.2007 23:58 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Funguje to ikdyž máš zapnuté rozšíření composite a používáš ho?
    Jan Drábek avatar 12.2.2007 08:25 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Jo funguje, to jsem zapnul zrovna včera ;)
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    12.2.2007 01:33 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Dokonce ani nepotřebuješ vbetool. Problém je v modulu agpgart (CONFIG_AGP), který nesmí být v jádře a ani nesmí být přeložen, protože když je k dispozici, natáhne se k modulu nvidia bez ohledu na nastavení NvAGP.

    Suspend2 pak nefunguje, respektive dělá přesně to, co popisuješ.
    Quando omni flunkus moritati
    Jan Drábek avatar 12.2.2007 08:24 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    No když je přítomen, pomůže při bootu volba agp=off !
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    12.2.2007 11:28 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    A nebo stačí Option "NvAGP" "1" v sekci device, mám AGP přeloženo jako modul, a funguje mi to takhle...
    Baník pyčo!
    12.2.2007 11:29 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Jo, to tam píšeš :), hm... ale při bootu nic s agp řešit nemusím.
    Baník pyčo!
    12.2.2007 15:36 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    No jak jsem psal, mě Option "NvAGP" "1" nestačí, ten modul se stejně natáhne. agp=off
    Quando omni flunkus moritati
    12.2.2007 15:37 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Ach jo... agp=off jsem nezkoušel
    Quando omni flunkus moritati
    12.2.2007 12:36 brazilia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    hm, zlata ati B-]
    Jardík avatar 12.2.2007 13:39 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Mně to nefunguje ani s "NvAGP" "1", ani s parametrem agp=off. Vše hezky naběhne, ale když se to přepne na vt7, tak to vytuhne a nic nereaguje a na vt1 to také nejde přepnout. S modulem "nv" to funguje. Ale zase mi s modulem nvidia funguje suspend to RAM a to velice dobře.
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 12.2.2007 13:40 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Doufám, že tomu nevadí, že mám zapnutý framebuffer v konzoli.
    Věřím v jednoho Boha.
    12.2.2007 15:38 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Nevadí, to mám taky a funguje to. Když to zkoušíš s nvidia, podívej se pomocí lsmod jestli je natažený modul agpgart.
    Quando omni flunkus moritati
    Jardík avatar 12.2.2007 13:40 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Doufám, že tomu nevadí, že mám zapnutý framebuffer v konzoli.
    Věřím v jednoho Boha.
    12.2.2007 14:24 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    V common.conf jsou ještě nejaký volby ohledne X. (myslím že na anglických stránkách tam říkali něco o VBEPost (ve smyslu zakázat))
    12.2.2007 16:14 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Posledny mesiac sa mi zacal srat modul psmouse a vecne sa mi suspend2 vracia na chybe "wacky driver..." a nejaky proces (tusim z KDe) zacne 100% zrat CPU na io_wait. Na 2. pokus o hibernovanie v 50% vytuhne a v 50% sa uspi.

    UnLoadModules v common.conf ma ma na haku. Mam tam psmouse ale aj tak ho neunloaduje. Asi si spravim skript, ktory hobude unloadovat a nahadzovat.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    12.2.2007 16:30 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NVIDIA a suspend2
    Nemáš náhodou zakomentované UnloadBlacklsitedModules yes ?
    Quando omni flunkus moritati
    12.2.2007 22:20 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Ruznobarevne pruhy po hibernaci
    Bohuzel mi ani tyto napady nepomahaji rozchodit hibernaci. AGPART mam z jadra vyhozeny uplne (ani jak modul), option NvAgp mam zaple a stejne mi pri hibernaci (at uz na disk nebo do ramky) zustane na obrazovce bila barva jako pozadi s vtrousenymi ruznobarevnymi carami. Uz me to pomalinku docela i stve, protoze jsem zkousel hafo ruznych navodu na netu a stale koncim na teto chybe :'( Bohuzel v logu neni o nicem ani zminka -- ty se tvari jakoby bylo vse O.K.... :'(
    12.2.2007 22:52 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ruznobarevne pruhy po hibernaci
    Jakou máš verzi jádra (a suspendu)?
    Quando omni flunkus moritati
    13.2.2007 16:36 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ruznobarevne pruhy po hibernaci
    jadro mam suspend-sources (z gentoo)
    <16:28:44> jarcec@JarcecMobile ~ $ uname -r
    2.6.19-suspend2-r2
    
    Co me zarazi je fakt, ze mam zcela vyhozeny AGPART z jadra, dale NvAGP je zapnuto a /proc/driver/nvidia/agp/status neexistuje. Ale akcelerace bezi :-) Nevim jestli to nebude tim, ze na notesu je PCI-E :-/

    Presneji se jedna o tuto grafiku:
    01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation Quadro NVS 110M / GeForce Go 7300 (rev a1)
    13.2.2007 18:43 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ruznobarevne pruhy po hibernaci
    Ale akcelerace bezi :-) Nevim jestli to nebude tim, ze na notesu je PCI-E
    To by mohlo mít nějakou souvislost ;-) Bohužel s tím ale neporadím, protože s PCI-E grafikou jsem ještě neměl tu čest.
    Quando omni flunkus moritati
    13.2.2007 01:25 dan | skóre: 9 | blog: paranoia | JO60WA
    Rozbalit Rozbalit vše Option "NvAgp" "1"
    volba Option "NvAgp" "1" u mne asi nezpusobuje presne to co ma
    # cat /proc/driver/nvidia/agp/status
    Status:          Disabled
    
    AGP initialization failed, please check the ouput
    of the 'dmesg' command and/or your system log file
    for additional information on this problem.
    ale hibernace nyni funguje, diky!
    Víra se nikdy nezrodí jako výsledek racionální argumentace

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.