Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Citlivá data zajistíme třeba šifrováním domovského adresáře v Ubuntu a samozřejmě zálohováním.To velice pomůže při zavirování Windows.
Nejdřív by ale někdo musel nakoupit nová počítadla, AMD Duron a Intel Tualatin v práci začínají pomalu dosluhovat
Kolik máš doma průmyslovejch klávesnic0
případně kolik emulovanejch widlí ti běží na kase ve tvý sámošce pod blbuntu1
Kolik máš doma průmyslovejch klávesnic
Aspoň jednu.
případně kolik emulovanejch widlí ti běží na kase ve tvý sámošce pod blbuntu?
Nemám sámošku a ono by zrovna tohle s emulací nemuselo úplně fungovat (chce to přímý přístup k PS/2), ale jak píšu jinde, potkal jsem účetnictví pro DOS, běželo v dosemu neb rovnou v dosu na fyzickém železe.
Ja vim, je to blbej život, pomůže ti ranní pivo.
Jaký programy a hardware třeba?PLC od Tecomatu.
Existuje třeba hardware s programy za xxx tisíc, které by pod novější verzí Windows nemusely fungovat.
A na druhé straně jsou zase programy, které nepojedou v těch XP (třeba proto, že jsou závislé na novějším .Shitu). Tohle je přesně jeden z důvodů, proč používat svobodný software – můžeš si ho upravit a napasovat na svůj operační systém.
V minulosti vypadalo jako utopie, že budeme mít svobodný operační systém, relační databázi, kancelářský balík, ERP, 3D ovladače ke grafické kartě…
Na co chceš UDF?Na USB flashky. Krom těch XP to funguje všade a je to otevřený standardizovaný fs.
Vždyť ty Widle budou ve virtuálu (na fyzické železo stejně nepatří) a tu flashku si k nim nasdílíš třeba přes sambu, ne?
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.Blbost dne.
Pro mne za mne, at M$ zhyne, ale narazis minimalne na 3 problemy:
1) dodavatel treba ucetniho SW doda verzi nekompatibilni s XP
2) najde se exploit pro XP, na ktery nebudes mit patch
3) bude to vypadat "jinak" nez Widle 12, takze uzivatele budou rvat a "nebudou s tim umet delat"
1) dodavatel treba ucetniho SW doda verzi nekompatibilni s XP
Co jsem kolem několika drobných firem prošel, spokojeně se tam používal přes dekádu nepodporovaný účetní software pro DOS. Nevidím problém.
To mimo jiné znamená, že si jej musíme opatřit sami.A neznamená to taky, že je popisované použití (ve firmě) nelegální?
Na WinXP už nebude fungovat všeBavíme se (i) o provozu prehistorického SW.
V takovém případě se ani nemusíš v budoucnu dozvědět, že je PC zavirovánNebude, nebude na síti a budou se vyměňovat jen datové soubory přes sdílení v Linuxu.
Dále vzpomínaný extension pack pro virtualbox je jen pro nekomerční použití, takže si jej budeš muset zaplatit.VBox jde docela dobře používat i bez něj, pokud nepotřebuješ USB (2.0?).
Nebude na siti a pritom se vymenuji datove soubory pres sdileni? Vtipne.Moderní virtualizační řešení samozřejmě umí sdílet například pomocí virtální „sítě“, na které jsou jenom ta Windows a emulovaný Samba server.
A tohle ze zabrani pripadnemu zavirovani? Jeste vtipnejsi.Navrhni způsob zavirování, pokud se budou vyměňovat CSV soubory vzniklé exportem z linuxového spreadsheetu pro účetní aplikaci ve virtuálu.
stačí jen mít W přístupné z internetu či na již infikované síti.
Čemuž se předejde firewallem na hostitelském počítači (kde běží hypervizor pro virtualizaci těch Windows), který ze síťového provozu propustí jen to svoje sdílení souborů, ne?
Nedám - jsou MOJE :).
Proto jsem napsal bez hokusů-pokusů a instalací všeho co kolem proletělo.
W7 chcípají i v případě používání jen s aktualizacemi Win.+Ofic.+Antivir a používání jen office, pošta, prohlížeč a sem tam přehrání videa -uživatel nemůže nic instalovat ani nechce, jen píše maily a wordy a excely a čumí na web (6-14hodin denně) a za dva roky už to začíná být zralé na přeinstalaci (a není to jeden případ).
Tiskni
Sdílej: