Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Dobre dopoledne.
Zamerne pisi svuj dotaz sem, abych nebyl bombardovan tim, ze se TO NETYKA LINUXU. Snad se neozve nikdo, ze TOHLE NENI snad ani BLOG))
Pri pouziti ICQ klienta a nekterych dalsich klientu je mozne formatovat zpravy /barvy apod/. Udajne to ICQ protokol nepodporuje, ale samotne ICQ si tam vsechno nejak zaridi a dela to i plno dalsich klientu. V Gaimu(1.5.0/Linux) se mi ale nepodarilo formatovani rozebehnout. Nevi nekdo jak na to. Komunikuji s osobou, co pouziva taktez Gaim(Win/1.5.0) pres protokol ICQ (neni mozne nahradit) a bez barev se proste "nemuze" obejit.
Dik za kazde nakopnuti
I jeste v dobach, kdy jsem pouzival okna (na neco vic nez jen na vetrani), jsem si daval pozor, aby vse, co se na mem disku nachazi bylo legalni. Co jsem si nekoupil, tomu jsem se vyhybal. A to opravdu. Tazi se tedy:
Proc ted, kdyz to delam uplne stejne, narazim na to, ze se musim starat o ochranu u novych DVD? Proc se musim cejtit jako nekdo kdo krade jenom proto, ze se chci podivat na film na DVD a pritom nemam televizi?
Do noveho pocitace si chci koupit i novou DVD +-*/RW mechaniku. Kdyby jenom nejakej cinan vyrabel ve svy bambusovy chatrci neco, co se nestara o ty pitomy ochrany. Jakakoliv mechanika, co ignoruje ochrany a chova se spis jako klasickej DVD prehravac. Ja bych totiz nerad kupoval navic jeste televizi a ten ciste prehravac.
Kdybyste nekdo mel tip, piste to sem. No... jenom se tak ptam