Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
zdravim! nema nekdo tuhle wifi kartu, kterou nepotrebuje a je tudiz naklonen tomu, aby ji odprodal???
DikDobre dopoledne.
Zamerne pisi svuj dotaz sem, abych nebyl bombardovan tim, ze se TO NETYKA LINUXU. Snad se neozve nikdo, ze TOHLE NENI snad ani BLOG))
Pri pouziti ICQ klienta a nekterych dalsich klientu je mozne formatovat zpravy /barvy apod/. Udajne to ICQ protokol nepodporuje, ale samotne ICQ si tam vsechno nejak zaridi a dela to i plno dalsich klientu. V Gaimu(1.5.0/Linux) se mi ale nepodarilo formatovani rozebehnout. Nevi nekdo jak na to. Komunikuji s osobou, co pouziva taktez Gaim(Win/1.5.0) pres protokol ICQ (neni mozne nahradit) a bez barev se proste "nemuze" obejit.
Dik za kazde nakopnuti
I jeste v dobach, kdy jsem pouzival okna (na neco vic nez jen na vetrani), jsem si daval pozor, aby vse, co se na mem disku nachazi bylo legalni. Co jsem si nekoupil, tomu jsem se vyhybal. A to opravdu. Tazi se tedy:
Proc ted, kdyz to delam uplne stejne, narazim na to, ze se musim starat o ochranu u novych DVD? Proc se musim cejtit jako nekdo kdo krade jenom proto, ze se chci podivat na film na DVD a pritom nemam televizi?
Do noveho pocitace si chci koupit i novou DVD +-*/RW mechaniku. Kdyby jenom nejakej cinan vyrabel ve svy bambusovy chatrci neco, co se nestara o ty pitomy ochrany. Jakakoliv mechanika, co ignoruje ochrany a chova se spis jako klasickej DVD prehravac. Ja bych totiz nerad kupoval navic jeste televizi a ten ciste prehravac.
Kdybyste nekdo mel tip, piste to sem. No... jenom se tak ptam