Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Autor tohoto blogu, Mgr. Šimon Tóth v současné době působí jako výzkumný pracovník ve společnosti Cesnet z.s.p.o. a dlouhodobě vede pokročilá a speciální cvičení jazyků C a C++ na Fakultě informatiky MU.
linkedinDocela by mně zajímala platnost Creative Commons v ČR. Pokud jde o hudbu, tak tu nemůže autor (ani nikdo jiný) volně šířit (resp. může, ale musí platit) pokud se nevyváže ze vztahu s OSA (který je implicitní). Osobní zkušenosti jsou velice vítané.
Tiskni
Sdílej:
Pokud jde o hudbu, tak tu nemůže autor (ani nikdo jiný) volně šířit (resp. může, ale musí platit) pokud se nevyváže ze vztahu s OSA (který je implicitní).tak timhle bych si takhle nebyl jist (ale ja jsem anonym a xxxx dle Tebe ;) ), protoze kdyz nic jineho, tak OSA sama na svem webu vyzyva autory k registraci/podpisu smlouvy
pokud se nevyváže ze vztahu s OSANjn, nebude cist a nebude cist a nebude cist.
Pak ti vyplati penize i za nejake (ted nevim presne kolik to je) obdobi zpetne.za 3 roky
Bohuzel, OSA je mafie provazana se statem a podporovana lobbystickymi organizacemi. Nejjednodussi vec, jak muze hudebnik alespon trochu pomoct, je zaregistrovat se u SNA, a na OSA se vykaslat uplne. Samozrejme musi pocitat s tim, ze veskerou organizaci a platby za vystoupeni si resi sam.
Vzhledem k tomu ze OSA se uplne absurdne zameruje i na mensi party pro <30 lidi, by bylo take dobre aby se organizatori vyhnuli spolupraci s umelci zastupovanymi OSA. Bohuzel, spousta zacinajicich autoru neresi kdo je zastupuje - nebo vubec nevi jak se situace ma.