Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak se rodinná rada dohodla na koupi nové televize. Po delším výběru bylo rozhodnuto pro Panasonic Vieru.
Se zapojováním nastavováním telky moc problém nebyl. Jednou jsem pravda (srábácky, moc se za to stydím ) nakoukl do návodu, ale jinak to šlo samo.
Po klasickém poladění obrazu jsem si doběhl pro notebook a připojil jej přes vga výstup. Ani jsem nedoufal že by to fungovalo samo. Také že ne. První boj byl, že nvidia-settings neustále tvrdí, že toto je pouze 640x480 televize (mám hezkou fotku s oooobrovskou konzolí). Tak jsem ještě se při druhém pokusu pokusil narvat přímo rozlišení 1366x768 do xorg.conf. Na to X zareagovalo tak, že na telce nahodila jen 1024x768. Tak jsem to dnes nechal být. Budu si muset pogooglovat a trochu pohrát zřejmě. Alespoň jsem si, i když ne na nativním rozlišení, zahrál SuperTuxe
Mám v plánu, že potom co se mi povede poladit, koupím k notebooku gamepady a volant a udělám z Linbooka herní konzoli. Krom Linuxových her spoléhám na wine a hlavně na emulátory starých arkádových automatů.
Tiskni
Sdílej:
apt-get install xserver-xorg-video-intela nastaveni:
Section "Device" Identifier "Intel Corporation 82810 DC-100 CGC [Chipset Graphics Controller]" Driver "intel" BusID "PCI:0:1:0" EndSectionto cele melo za nasledek, ze bylo alespon zprovozneny rozliseni 1280x1024 (coz bohuzel neni nativni rozliseni)