Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak se rodinná rada dohodla na koupi nové televize. Po delším výběru bylo rozhodnuto pro Panasonic Vieru.
Se zapojováním nastavováním telky moc problém nebyl. Jednou jsem pravda (srábácky, moc se za to stydím ) nakoukl do návodu, ale jinak to šlo samo.
Po klasickém poladění obrazu jsem si doběhl pro notebook a připojil jej přes vga výstup. Ani jsem nedoufal že by to fungovalo samo. Také že ne. První boj byl, že nvidia-settings neustále tvrdí, že toto je pouze 640x480 televize (mám hezkou fotku s oooobrovskou konzolí). Tak jsem ještě se při druhém pokusu pokusil narvat přímo rozlišení 1366x768 do xorg.conf. Na to X zareagovalo tak, že na telce nahodila jen 1024x768. Tak jsem to dnes nechal být. Budu si muset pogooglovat a trochu pohrát zřejmě. Alespoň jsem si, i když ne na nativním rozlišení, zahrál SuperTuxe
Mám v plánu, že potom co se mi povede poladit, koupím k notebooku gamepady a volant a udělám z Linbooka herní konzoli. Krom Linuxových her spoléhám na wine a hlavně na emulátory starých arkádových automatů.
Tiskni
Sdílej:
apt-get install xserver-xorg-video-intela nastaveni:
Section "Device" Identifier "Intel Corporation 82810 DC-100 CGC [Chipset Graphics Controller]" Driver "intel" BusID "PCI:0:1:0" EndSectionto cele melo za nasledek, ze bylo alespon zprovozneny rozliseni 1280x1024 (coz bohuzel neni nativni rozliseni)