Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Znechucen místními flamy o to, který prohlížeč je nejvyspělejší a nejlepší, jsem se rozhodl radikálně ukončit.
Nejlepší prohlížeč je totiž ten můj a basta. Pravda, zatím toho moc neumí...
Dobrá, konec srandy.
Dnes jsem si konečně udělal čas a pořídil jsem si Qt4 i s Pythoní podporou. K tomuto činu mě popohnal blogový zápisek Jiřího Drbálka o generování náhledů webových stránek, kde názorně ukázal, že s Pythonem a nějakou hotovou věcí (gtkmozembed v jeho případě) se dá udělat webový prohlížeč poměrně snadno a rychle.
Tak co bych neudělal také vlastní, akoráte na, mně bližším, qt. Nu a jak je vidět jde to. Co jsem koukal do referenční příručky k QtWebKitu, lze s tím chodit i dopředu, zpět, tisknout, reloadovat a stopovat. Je dokonce zabudováno základní kontextové menu. Tak mě nepadá, že pokud bych chtěl dělat vlastní.. no, asi by to byly trochu hrátky.
WebKit (kupodivu ) nenašel žádné pluginy, takže chodí jen na HTML, XHTML, CSS, obrázky, svg a javascripty. Což ale většinou stačí.
Takže závěrem vzkaz pro Jirku:
Díky tomu, že je webkit takto "hloupý", neumí načítat file:// ani dělat jiné skopičiny. Pro tvůj generátor náhledů by pak možná byl lepší volbou. A s rychlostí jsem taky poměrně spokojen (možná je rychlejší než gtkmozemebed), nakonec, vyzkoušej sám.
Nejen pro Jirku, zdrojáky nejlepšího webového prohlížeče na světě.
#!/usr/bin/env python # -*- coding: utf-8 -*- import sys from PyQt4 import QtCore, QtGui, QtWebKit def loadURL(): url = address.text() if url[:5] != "http:": url = "http://" + url address.setText(url) page.load(QtCore.QUrl(url)) app = QtGui.QApplication([]) mainWindow = QtGui.QMainWindow() mainWindow.setWindowTitle(u"Nejlepší webový prohlížeč v0.0.0.1a") mainWidget = QtGui.QWidget(mainWindow) menuWidget = QtGui.QWidget(mainWindow) mainWindow.setCentralWidget(mainWidget) URL_label = QtGui.QLabel("URL:") address = QtGui.QLineEdit("www.abclinuxu.cz") go = QtGui.QPushButton("GO") page = QtWebKit.QWebView() layout = QtGui.QVBoxLayout(mainWidget) layout_menu = QtGui.QHBoxLayout(menuWidget) layout_menu.addWidget(URL_label, 0) layout_menu.addWidget(address, 1) layout_menu.addWidget(go, 0) layout.addWidget(menuWidget, 0) layout.addWidget(page, 1) app.connect(go, QtCore.SIGNAL("clicked()"), loadURL) app.connect(address, QtCore.SIGNAL("returnPressed()"), loadURL) mainWindow.show() sys.exit(app.exec_())
Tiskni
Sdílej:
Já si to o tobě myslím taky podle toho
jak prohlížíš webNo tedy, to musím být v tvých očích přímo lidská zrůda
základních možností a funkcí prohlížečů již z dob před 10 letyJako třeba gesta myší?
Jako třeba navigační rozhraní se záložkami a další funkce UI.No to teda! Lidi, kde bychom byli bez přebujelých GUI? Světová ekonomika i všechna náboženství, ba i celý logický a vědní systém dneška je na nich založen!
jak trucuješ a schováváš se na jabberuTohle má být co?!?! Netrucuji, ani se neschovávám. Jen si prostě skončil v /dev/null a odtamtuď už taky nevylezeš.
kookiePardon
"On i ten qtwebkit, i když jsem to v článku nenapsal, je imho na zobrazovaní html dokumentace, maximálně na intranet."
"Já mluvím o tom, co jsem vyčetl, jaké api mám v pythonu."V první větě není o Pythonu ani zmínka.