Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Jak odstranit pulse audio v openSUSE 11.0 Gnome a zamyšlení nad blogováním zde
Tyhle informace nejsou tak úplně z mojí hlavy, ale nikde jsem je neviděl na jednom místě. Pro úplnost, příkazy se zypperem jsem "ukradl" Marku Stopkovi a doinstalaci esound a přehození gnome-applets mám ze suseforums. Takže zde jsou.
Nemusím snad psát, že vše je třeba dělat jako správce neboli root.
zypper rm *pulse
*zypper rm pavucontrol
zypper addlock *pulse*
, zypper addlock pavucontrol
zypper in esound
Toť vše, alespoň doufám . Po pulse ani stopy a největší vada na kráse Zuzky 11 je, alespoň pro mě, pryč.
Tudíž mám namysli přesun jinam. Návody a poznatky k SUSE vydávám již i na suseportálu. Otázkou je: je morální kopírovat blog přes několik webů? Jak to vidíte vy? (anketka)
Tiskni
Sdílej:
zypper search pulseaudio
žádné "i" ?
Vypadá to, že PA je moc dobrá věc.A opak vůbec nikdo netvrdí.
Mohu zde jmenovat například funkci, která nám umožňuje každé aplikaci zvlášť přiřadit jinou zvukovou kartuMám jen jednu.
i hlasitostVětšinou poslouchám v jednu dobu jen jeden zvuk.
Zajímavá je také možnost nahrávání nebo přehrávání zvuku na jiném počítači, než je ten, který momentálně používáme.Většinou ale poslouchám zvuky toho počítače u kterého zrovna sedím a na přenos se dají použít i jiné aplikace než jen PA.
Píšou to v článku o Ubuntu na PCTuninguMám pocit, že už jsem to někde četl a dokonce mám takový pocit, že to bylo tady na ABC jako komentář.
Jsou s ním problémy+1
-ao alsa
a mám pokoj. Jo a ještě ho musím napráskat na Fedoře, protože pokud si spustím hudbu a na konzoli se nepřihlásím pod stejného uživatele jako hraje hudba, tak je dohudbováno.
Dále mi s tím nějak nechtěl jezt (neřešil jsem) zvuk v Quake4.Předpokládám, že tam bude stejný problém jako u Q3 a tím je OSS.
Zvuk v OpenAreně se mi zdál sekaný.U ní je zase problém s SDL, protože to ve výchozím nastavení zase používá OSS(a nebo ALSU, ale nějak divně nastavené cache)…stačí trošku seštelovat SDL a OA zase běhá jako po másle.
BTW:Existuje nějaký ryze český server na OA nebo Nexuiz(třeba linuxgames.cz)?
Předpokládám, že tam bude stejný problém jako u Q3 a tím je OSS.Nee, quake4 je alsa viz Minimal system requirements
BTW:Existuje nějaký ryze český server na OA nebo Nexuiz(třeba linuxgames.cz)?Linuxgames.cz neprovozuje žádné herní servery. Ale jeho správce provozuje servery pro Ubuntu gaming clan, jaké to nevím, ale informujte se u nich.
Nee, quake4 je alsa viz Minimal system requirementssound card with OSS or Alsa support
Ale jeho správce provozuje servery pro Ubuntu gaming clan, jaké to nevím, ale informujte se u nich.Jo, díky moc.
seta s_driver "best"
, tak si myslím, že alsa, ještě se na to podívám.
Musím uznat, že blog na rootu je na tom mnohem lépe.Ano suhlasim, ale musim podotknut ze aj root ma svoje specifika a la PT. Avsak mozno by sa ujala myslienka na hlavnu stranku hadzat "Vyber linuxovych blogov" a "Vsetky ostatne blogy" dat iba ako odkaz - cize uplne opacne ako je to teraz. Malo by to min. 2 vyhody: 1. Obsah hlavnej strany abccka by opat dostal obraz linuxoveho portalu bez trapnych blogov typu "Je mi blbo" alebo "Koniec sveta" 2. blogeri by mali motivaciu pisat kvalitne blogy s linuxovou tematikou koli tomu aby sa "dostali na hlavnu stranku".
Otázkou je: je morální kopírovat blog přes několik webů? Jak to vidíte vy? (anketka)->
2. Autorská práva a citace zdrojů
...
Pokud provozovatel nepovolí výjimku z tohoto pravidla, bloger nesmí na svůj blog vkládat texty, které již předtím zveřejnilo jiné médium (včetně webových stránek), nebo které již nabídl ke zveřejnění jinému médiu (včetně serverů provozovatele).
Texty publikované na svém blogu nesmí bloger zveřejnit v žádném jiném médiu (včetně webových stránek). Výjimku v konkrétním případě může udělit provozovatel.
...
Ja na root.cz prestal chodit kvuli komerci a reklamam microsoftu...Proč? Já je vždycky párkrát proklikám (ať už z toho Moftu něco ROOT i má), pak se zasměju a nakonec až mi vyžírají všechny prostředky je AdBlockem zablokuju.
Co se tyce PTCo furt všichni proti PT máte?
myslim, ze vysumi jako treba Plesinger, vzpomene si na nej dneska nekdo?Huh, tak to bylo docela drsně řečeno a myslím, že na JXP se ještě hodně dlouho nezapomene.