Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Nejprve si založíte na stránkách www.paypal.com svůj účet (samozřejmě zdarma). Při registraci vyplňte uživatelské jméno, heslo, adresu a e-mailovou adresu. Po registraci se vám ukáže jakýsi rámeček pro přidání kreditní karty, tady dejte klidně "Cancel". Tím máte vlastní účet na paypal.com s kterým můžete různě na internetu nakupovat, přispívat na svobodné softwarové produkty a hlavně na něj můžete dostávat platby (za ty si pak něco koupit, či si je nechat poslat domů).
Tak a teď k tomu vydělávání peněz. Na internetu je spousta firem, které jsou ochotni vám za brouzdání internetem či klikáním na reklamu platit. Sám jsem to vyzkoušel a musím říci, že to opravdu funguje. Dnes mi na můj účet u paypal přišlo 37 dolarů za klikání na odkazy (ačkoliv jsem v to nedoufal).
První takovou službou je SlashMySearch.com. Je to normální vyhledávač, něco jako Google.com. Vyhledávač není sice tak dokonalý jako ten od Google, ale za jeho využívání dostáváte přece peníze, tak proč ho občas nepoužít. Systém funguje tak, že se na stránkách SlashMySearch.com zaregistrujete (neodstraňujte prosím mou referenci z odkazu, vy o žádné zisky nepřijdete a já budu mít nějaké navíc) a pak si nastavíte stránku http://www.slashmysearch.com/earn/id/VAŠE_ID jako domovskou - vaše ID zjistíte po přihlášení se - (nebo si ji jen přidáte do záložek) a párkrát za den ji navštívíte, občas si něco vyhledáte a dostanete zaplaceno. Na hlavní stránce si vždy vlevo dole zkontrolujte, zda-li je tam zobrazen zelený puntík - ten signalizuje, že je sledována vaše aktivita. Na ostatních stránkách zobrazen není, ale aktivita je stále sledována. Také je tam odkaz na přihlášení - zjistíte pak kolik máte našetřeno. Aktivita ze kontroluje několikrát za hodinu. Za hodinu můžete nasbírat až čtvrt amerického dolaru. Peníze vám jsou zaslány automaticky každý měsíc a po dosažení hranice $20 na účet paypal (nezapomeňte vyplnit při registraci e-mailovou adresu stejně jako na paypalu). První platba se však uskuteční o trochu později (obvykle dva měsíce). Pokud se vám do programu podaří přihlásit někoho jiného (jako mě vás ), dostáváte peníze i za to, že surfuje on. On však o žádné zisky nepřichází.
Další službou je adbux.org (opět tam nechte moji referenci, děkuji). Po zaregistrování se přihlásíte a v sekci "Surf Ads" klikáte na reklamní odkazy. Za každý odklepnutý dostáváte 1 cent. Stejnou částku dostáváte i za ty, co jsou pod vámi. Oni však také o nic nepřichází. Po odklepnutí odkazu se otevře stránka, počkáte, až se odpočítá 30 sekund (nebo taky ne, viz níže) a máte cent. Lze mít otevřenu jen jednu reklamní stránku současně, jinak se vám nezapočítají peníze (po 30 sekundách se neobjeví znak dolaru). Po navštívení stránky a znovunačtení sekce je odkaz škrtnut a vy víte, že tam už jste byli.
A teď ten fígl s těma sekundama. Koukal jsem se do zdrojáku stránky - jednoduchý skript. Do adresního řádku napište javascript:var x=1;
a zmáčkněte enter (popř. si vytvořte záložku). Tím byste měli zrušit timeout (na jednu sekundu, která je nutná, jinak se dostanem do záporných hodnot. Takto to dříve fungovalo na rapidshare, proč by to nemělo fungovat tady
Tiskni
Sdílej:
Pred lety jsem si takhle hral na jednom webu (uz si nepamatuju jeho jmeno), o kterem se psalo jak opravdu funguje a jak opravdu penize chodi. No a protoze jsem byl liny sedet u pocitace a klikat, udelal jsem si na to v Delphi program. Klikani fungovalo, ale z niceho nic asi za 14 dni ten web zrusili. Penize pak samozrejme neprisly.
No coz, za mlada byl na takove blbiny cas. Ted musim vydelavat opravdu.))
btw, dík za link, zaujímavé čítanie