Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ubuntu 9.04 má takovou zaímavou featurku.
Můj NB (šmejdskej Dell Studio 1535) má dotykové multimediální klávesy, které obvykle fungují. Jedno za uherák (např. dneska ve škole, nebo před 4 dny doma) se však stane, že vám startu prostě nefungují. No co, neva, spustím to ručně. Ale pak si třeba při přednášce C++ progrmujete domácí úkol a když zmáčknete šipku vlevo/vpravo/nahoru/dolu/pg up/pg down tak se vám záhadně spustí rhythmbox a kurzor se vám nefunguje. Tohle docela nasere. No co, uložím práci, odhlásím se (tím se restartuje X = znovu nastavení rozložení), přihlásím, ale ono to stejně dělá ty šmejďárny, přitom v gdm to funguje normálně. Tak hold teda musíte restartovat a doufat. Po restartu obvykle vše zase funguje správně.
Tiskni
Sdílej:
odhlásím se (tím se restartuje X = znovu nastavení rozložení)Samotnym odhlášenim se restartujou Xka? Není potřeba se odhlásit a teprv pak je restartovat?
Ubuntu 9.04 je ve vývoji. Mě na ThinkPadu přestalo fungovat OSD na HW klávesách, i když jako takové fungují. Jinak OSD při obecných situacích funguje vpořádku. Počkáme a uvidíme