Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
ale už se snad brzo dostanu alespoň k vypálení ISO obrazu......a pak možná i celýho svýho kvartýru!
Už mi funguje automatická detekce vložení/vyjmutí/připojení/odpojení média. Zatím je to teda řešeno ošklivě - každé 2 sekundy se to dotazuje mechaniky na přítomnost média (samozřejmě ve zvláštním vlákně, aby to neblokovalo případné GUI) - ale ono to stejně asi lépe vyřešit v linuxu nepůjde.Určitě by to šlo. Co třeba přes udev? Koukals na libudev? Např. udev_monitor mi podle názvu přijde relevantní...
#ifdef __cplusplus extern "C" { #endif ... #ifdef __cplusplus } #endifKdyž nahlásím bug, do distribucí se dostane až za rok, takže radši neřeším.
#include "libudev.h"
nebo jak se to píše, a ve vlastním projektu pak vkládal tohle? S linkováním by neměl být problém, ne?
Stejně mě o změně média nijak neinformuje.Víš to jistě?
sudo udevadm monitior
a zkus vyndávat a zandávat cdčka, dvdčka, flashky,... a koukej na výstup. Já tu teď bohužel u sebe nemám prázdné cd/dvd.
sudo udevadm monitor -e
dá víc informací...
libudev
je skutečně skoupá/žádná, být tebou tak nahlédnu přímo do zdrojáku udevadm
, ten totiž s libudev
určitě pracuje a zároveň bude mít mnohem menší a jednoduší kód než jiné programy používající libudev
(jako třeba příslušné komponenty v Gnome/KDE). Popravdě řečeno nemůžu teď zdroják udevadm
najít, páč není ani v coreutils
ani v util-linux
, ale po určitém googlování to určitě najdeš...