Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
ale už se snad brzo dostanu alespoň k vypálení ISO obrazu......a pak možná i celýho svýho kvartýru!
Už mi funguje automatická detekce vložení/vyjmutí/připojení/odpojení média. Zatím je to teda řešeno ošklivě - každé 2 sekundy se to dotazuje mechaniky na přítomnost média (samozřejmě ve zvláštním vlákně, aby to neblokovalo případné GUI) - ale ono to stejně asi lépe vyřešit v linuxu nepůjde.Určitě by to šlo. Co třeba přes udev? Koukals na libudev? Např. udev_monitor mi podle názvu přijde relevantní...
#ifdef __cplusplus extern "C" { #endif ... #ifdef __cplusplus } #endifKdyž nahlásím bug, do distribucí se dostane až za rok, takže radši neřeším.
#include "libudev.h"
nebo jak se to píše, a ve vlastním projektu pak vkládal tohle? S linkováním by neměl být problém, ne?
Stejně mě o změně média nijak neinformuje.Víš to jistě?
sudo udevadm monitior
a zkus vyndávat a zandávat cdčka, dvdčka, flashky,... a koukej na výstup. Já tu teď bohužel u sebe nemám prázdné cd/dvd.
sudo udevadm monitor -e
dá víc informací...
libudev
je skutečně skoupá/žádná, být tebou tak nahlédnu přímo do zdrojáku udevadm
, ten totiž s libudev
určitě pracuje a zároveň bude mít mnohem menší a jednoduší kód než jiné programy používající libudev
(jako třeba příslušné komponenty v Gnome/KDE). Popravdě řečeno nemůžu teď zdroják udevadm
najít, páč není ani v coreutils
ani v util-linux
, ale po určitém googlování to určitě najdeš...