Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
e problem se z principu asi musi vyskytovat v jakekoliv distribuciJenom v tech, ktere pouzivaji early userspace zalozene na libblkid. Pokud treba zadne early userspace nepouzivaji a nechaji root filesystem nadetekovat rovnou jadrem, tak se tam tento problem nevyskystne.
součást marketingové strategie CanonicalCož je od nich na druhou stranu výbornej (pro Canonical) marketingovej tah, se kterym by stejně dřív nebo pozdějc přišlo Suse, případně Mandriva...
Nevidím problém v tom, když se v tomto kontextu místo obecnějšího pojmu Linux použije Ubuntu.Tohle mi přijde docela hloupé. To mohu napsat, že nevidím problém v tom, když se v tomto kontextu místo obecnějšího pojmu "operační systém" použije "Windows"…
mkinitrd
mi jeho driver do initial ramdisku nedá.
jak se pht tváříToho jsem si nikde nevšiml.
Na spoustě počítačů platí první dvě věty, ale třetí ne, protože se UUID nepoužívá....To ale neznamená, že na ty ostatní případy nelze uplatnit stejnou logiku. To slavné UUID osobně také nepoužívám, ale vzal jsem ho jako příklad búno.
Taka debilina nie je ani vo Windows, bootuju z NTFS aj z FAT.Skutečně se dá s Windows udělat cp a nabootovat? Jak se zavedou?
Úprava formátu partition tabulky je problém v případě, že Linux není na disku sám.
Mohlo by, ale byla by to zbytečná komplikace a nemám pocit, že by přínos stál za to.
Solution is simple just boot from a live-CD and remove a few files from your boot partition and reboot.Ano. Čisté a systémové řešení.
Tiskni
Sdílej: