Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Co takhle zvolnit a vzít si dovolenou?Jardik patrne nema praci, takze si dovolenou vzit nemuze. Na druhou stranu ale muze odejit kam chce a kdy chce.
Kazdy ma zivot ve svych rukou.
Jo, třeba když ruce nemá. Nebo když trpí IDDM.
Jé, ty nemáš nohy? Tak to si dojdi k doktorovi!
Chci jen rict, ze kazdy ma svuj zivot ve svych rukouLOL, no to prave ze nema.
je proste lepsi se bavit nez se trapit kvuli zbytecnostemTo uz musi byt trolling :D Jinak si to nedokazu vysvetlit.
Chci jen rict, ze kazdy ma svuj zivot ve svych rukouLOL, no to prave ze nema.
Preco by nemal? Aspon ak odhliadneme od extremnych pripadov, kde clovek nema v podstate ziadne kognitivne schopnosti lebo prisiel o polovicu mozgu, pripadne trpi nejakou skutocne zavaznou psychickou poruchou a pod. Tak 90 % spolocnosti ma zivot vo vlastnych rukach. V praxi to je ale presne naopak, 90 % spolocnosti sa stazuje, ze nema zivot vo vlastnych rukach (a podobne casto opovrhuje tymi 90 % spolocnosti, kam kognitivne spada).
Samozrejme je jednoduchsie nadavat na stat (prip. cokolvek ine) z pohodlia domova (prip. pri pive), ktore mu sucasna spolocnost poskytuje neuvedomujuc si, ze ide o plane reci a mysliac si, ze to clovek nemoze zmenit. Pritom zmena zacina vzdy u jednotlivca (*). Jednotlivec musi na zaciatku vzdy ist prikladom. Ked sa k jednotlivcovi prida dostatocne mnozstvo ludi, tak si ho vsimne aj ten stat (**), na ktory sa s takou oblubou nadava. Ti, co si myslia, ze to mozne nie je nech si zoberu za priklad amishov, ich zivotny styl a ich vynimky v zakonoch, ktore v niektorych krajinach maju. Pecene holuby prirodzene nikomu len tak nepadnu na tanier, ale ak sa clovek trocha posnazi, tak nejake padat zacnu.
PS: Na tuto temu existuje asi jedina dobra rada: Ak ti nieco v zivote nevyjde, tak sa pre to netrap a nestresuj, ale radsej sa snaz prist na to preco ti to nevyslo nech sa ti to uz znova nestane.
(*) Tu sa naskytuje moznost pridat znamy citat:
Talk is cheap. Show me the code. -- Linus Torvalds
(**) Pritom stat nie je nic moc ine nez reprezentacia spolocnosti, aspon z dlhodobeho hladiska.
Zivot mas jen jeden a je chyba jej prozivat v depresichTomu se říká dobrá rada nad zlato.
Myslite ten hybrid socialismuNo já bych si klidně dovedl představit liberálnější ten Váš tzv. „socialismus“. A spousta lidí z bývalých sovětských satelitů taky[1], [2]. Ne že bych byl nutně socialista, ale zcela určitě jsem zarytý anti-kapitalista.
není možné dosáhnout absolutního kapitalismuNemyslim si, ale i pokud je pravda, co pisete, tak kazdy krok spravny smerem je dobry.
No na druhou stranu se docela rychle blížíme.To bohuzel ani omylem. Naopak.
Nemyslim siAbsolutní kapitalistický systém se musí zřítit vlastní vahou podobně jako se to stalo tomu socialistickému. Už teď začínám zachytávat myšlenky navrhující reformaci kapitalismu. A ostatně, proč ne? Ale myslet si samozřejmě můžete co chcete.
On v těch reálně fungujících ideologiích není až zas takový rozdílNeni podstatny rozdil? Mira osobni svobody, mira zdaneni, mira angazovanosti statu v ekonomice, mira regulace trhu statem, atd.? To mi prijde jako velice dulezite faktory...
Mira osobni svobodyTo the statement of the interviewing journalist that "GDR inhabitants did not have the freedom to travel wherever they wanted", Germans replied that "present-day low-wage workers do not have that freedom either".[1]
mira zdaneniTa byla za totáče tak velká, jo?
mira angazovanosti statu v ekonomice, mira regulace trhu statemJak už podotkl kralуk, teď se v tom neangažuje stát, ale soukromé subjekty. Resp. bojují o tu míru angažovanosti soukromé subjekty se státem. Žádná výhra.