Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jak to zvládáte s tím chozením do práce. Já jsem každý den v depresích. Ráno se nemůžu vyprázdnit a celý den mi vrčí ve střevech vzduch. Ven to kvůli depresi nechce. V 5 ráno vstávat a v půl osmý večer chodit domů. Na nic čas - navečeřet, umýt se (pokud mám na to náladu, nebo už fakt smrdim), pak tak +- 30 minut na to chíli kouknout na internet či televizi a v 9 jít spát. A příští týden ještě horší. Otec jede na na týden na služebku, máma má zrovna odpolední, takže nebude doma nikdo, kdo by zatopil. V půl osmý přijdu domů a zima bude jak v řiti. Zatápět nemá už cenu, protože by teplo začalo být tak kolem desátý, ale to už hodinu spím. Takže budu muset vydržet drkotat zubama, spát v mikině, ponožkách, atd. K tomu mi to ještě poslední dobou v práci vůbec nejde, mé programátorské vlohy, jestli někdy byly, jsou pryč. A k tomu ještě poslední dobou samé nudné zadání.
Táta má zítra narozeniny. Sestra s přítelem a malým (kterému byl nedávno rok, už chodí a mluví) se chtěj stavit a pořádat oslavu. Nikoho ale nezajímá, že chodím z práce v půl osmý a naplánovali si to na půl pátý. Vždyť mě tam nikdo nepotřebuje. Proč nepřijet později, nebo to nenechat na sobotu, kdy jsme všichni celý den doma. Opět další důvod, proč být nasraný na práci.
Blíží se nám doba oslav narození živého Boha, který sestoupil z nebe a pomocí Ducha Svatého přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem. Místo prožívání šťastných chvil se doma pořád mezi sebou hádáme a kvůli každý kravině na sebe řveme. Každý na každého nasranej. Tátu to sere v práci, mě to sere v práci, mámu to sere v práci a všichni si potřebujeme vylít vztek. Nevím proč, ale pořád se mě někdo ptá, co chci k Vánocům. A když jim řeknu, že štěstí, tak koukaj jako vošašové. Nechcou pochopit, že nechci žádnej debilní drahej dárek, co někam zahrabu, nebo na něj nebudu mít čas, a že mi bude stačit, když se letos 24. nebudeme u večeře hádat jako loni.
Tiskni
Sdílej:
V 5 ráno vstávat a v půl osmý večer chodit domů.Jsi vůl.
Jak to zvládáte s tím chozením do práce.Studuju a během toho jsem freelancer a dohaduju si to tak, abych mohl pracovat jak se mi během dne chce, takže nemusím vstávat v 5. Navíc bydlím v Praze, takže to mám všude kam je potřeba <= půl hodiny na kole. Doporučil bych ti pro začátek řešit tu dopravu -- buď pár dní v týdnu home office, nebo přestěhovat se.
od 5:45 do 6:00 tlačím na záchodě s depresemi, že se nemůžu vykadit, v 6:00 vstává otec, tak ho pustím na záchod, od 6:05 do 6:20 znovu tlačím na záchodě. To se mi občas podaří něco vytlačit, co se trochu uvolnilo v první vlně. Pak od 6:20 do 6:30 přešlapuju na chodbě, v depresích, že přijdu zase v půl osmý domů, že jsem se nevykadil, že mi celý den zase bude vrčet ve střevech vzduch a všichni v práci na mě budou čumět, jakobych tam prděl, jak mi to v práci nepude, ...
WTF
Jako jo, takové věci se dějí. Ještě na gymplu jsem měl trochu podobné (ale dost jiné) problémy… ale zajímal jsem se o to, jak je řešit.
Tak za prvé se doporučuju zamyslet nad hydratací a jídelníčkem; při dostatku vlákniny to vyjede, i kdybys nechtěl. Což vede k druhému bodu: v práci určitě taky máte hajzl. Souhlasím, že většina hajzlů stojí za hovno (!) – minimálně nechutné prkénko, papír připomínající struhadlo nebo naopak absence elementárních věcí jako bidet. Tož tak jde si ale nosit např. vlastní (vlhké) ubrousky. BTW na zaražené prdy pomáhá fyzická aktivita (např. dřepy).
Nevím, jak v Kojetíně, ale v Olomouci máme mlékomaty provozované JZD Konice. Něco podobného mají, co tak vím, třeba ve Vyškově nebo v Brně (aspoň někde u Krpole).
Zajdi si někam s tou paranoiou.Snad navstivit Ustav pro studium trollingu, tam by mozna mohl vysvihnout i nejakou prednaska o jeho dosavadnich zkusenostech...
většina lidí pravidelně pije kyselinu uhličitou, dokonce jsou na to reklamy a drahé přístroje.Souvislost?
Není to jen filtrace, musí se něco dít chemicky a otázka je jestli to není horší než neošetřená voda.Jo, presne tu otazku si taky kladu.
V tuhle chvíli bys z každé rozumné firmy letěl. Součástí dospělosti je smířit se s realitou, která se nám nemusí líbit. Dospěj už.Jak pro koho. Součástí dospělosti je IMHO nasrat realitě přímo do ksichtu!
Jak pro koho. Součástí dospělosti je IMHO nasrat realitě přímo do ksichtu!Nojo. Ale o tom právě ten blog je, že tohle Jardíkovi aktualně moc nejde. Ne?
Vážně by ses neuživil na volný noze?Kdyz nas mily fiktivni Jardik v te serii experimentalnich povidek, co sem nekdo pise, nema ani telefon? Ne.
úžasný je kolik lidí si myslí že jsou tak důležití a dělají tak vehementní věci, že někdo považuje za potřebné je u toho špehovat.Krása současné technologie je v tom, že můžeme plošně špehovat úplně všechny a data ukládat a vytáhnout je až v budoucnu, když se třeba ukáže, že nějaká věc byla důležitá, i když se to o ní tehdy nevědělo. A lidé, kteří na rozdíl od tebe nevidí do budoucnosti (prosím, mohl bys mi zjistit, jaký bude za půl roku kurz Bitcoinu?), tak můžou preferovat radši různá potenciálně zneužitelná data nedávat.
nejaky nahodny, blize neurceny clovekTo ale znamená po každém použití vyměnit SIMku a mít mobil kde jde změnit IMEI.
Informace, ze se nejaky nahodny, blize neurceny clovek pohybuje kdesi uprostred velkomesta, je uplne na prd. To nemluvim o tom, ze ja treba casto pouzivam airplane mod (ovsem nikoliv kvuli paranoie, ze jsem pronasledovan)...To ti docela shází fantasie. Lokalizační data ukáží kudy každý z majitelů mobilů denně chodí, ale také s kým se fyzicky stýkají (stejná čísla na stejném místě ve stejný čas po podobnou dobu). Metadata o volání kdo s kým pak pomůžou vybudovat síť sociálních vztahů, i když nemáš ani obsah hovorů. Když pak po konkrétním člověku půjdeš, už víš předem koho všeho odposlouchávat a sledovat, protože se na ně s vysokou pravděpodobností obrátí o pomoc. To ani nepočítám, že apple a google mají přístup k telefonním seznamům, takže Zlí Oni si prostě vytáhnou, jak si tě uložili ostatní lidi, možná i s profilovou fotkou a k tomu asi i rovnou všechna hesla a účty, na které jsi z telefonu vlezl, protože i kdyby neměli přístup k zmiňovaným firmám přímo, tak si prostě koupí 0day.
Lokalizační data ukáží kudy každý z majitelů mobilů denně chodí, ale také s kým se fyzicky stýkají (stejná čísla na stejném místě ve stejný čas po podobnou dobu).Ten tvuj algoritmus vygeneruje prinejlepsim velmi hruby odhad, ktere lidi bys mozna mohl znat. Budou tam lidi, se kterymi pravidelne jezdis MHD, nebo lidi, kteri sedi ve stejne kancelarske budove o par pater niz, ackoliv jsi s nimi nikdy nemluvil a mozna ani neregistrujes jejich existenci. Kdyz nekdo prijde na schuzku do hospody, kde uz sedi desitky lidi, tak taky nevis, za kterym z nich jde. Muze jit za nekym, kdo zrovna prisel, za nekym, kdo uz tam sedi hodinu a mozna tam jde proste sam. Generovalo by to prilis mnoho false-positives.
Metadata o volání kdo s kým pak pomůžou vybudovat síť sociálních vztahů, i když nemáš ani obsah hovorů.GSM je u me vetsinou posledni moznost a rekl bych, ze hodne lidi to ma podobne.
Když pak po konkrétním člověku půjdeš, už víš předem koho všeho odposlouchávat a sledovat, protože se na ně s vysokou pravděpodobností obrátí o pomoc.Kdyz po tobe pujde treba BIS, tak nejakym nepouzivanim telefonu je fakt nerozhodis. Zalezi jen na tom, jak moc je zajimas. A samozrejme plati, ze kdyz se nekdo chova tajemne jako by chtel odpalit Vaclavak, tak to pritahuje pozornost o to vic. Je to o tom dat tomu nejakou rovnovahu. Co se stane, kdyz nekdo zneuzije nejaka data? Zpusobi to majetkovou skodu? Rozvrati to vztah/y? Pred tim je dobre se chranit do nejake primerene miry. A justicni omyl, ktereho se asi boji Jenda, to, obavam se, muze spis usnadnit nez odvratit.
Kdyz nekdo prijde na schuzku do hospody, kde uz sedi desitky lidi, tak taky nevis, za kterym z nich jde. Muze jit za nekym, kdo zrovna prisel, za nekym, kdo uz tam sedi hodinu a mozna tam jde proste sam. Generovalo by to prilis mnoho false-positives.Poprvé. Čím víc vzorků, tím lepší odhad. Jinak tohle by samozřejmě sloužilo jako podklady pro analytika.
Kdyz po tobe pujde treba BIS, tak nejakym nepouzivanim telefonu je fakt nerozhodis. Zalezi jen na tom, jak moc je zajimas.BTW: Po mě zrovn půjde NBU, mám od nich mít nějakou prověrku, abych mohl řešit tajné dokumenty ve firmě (dodáváme i státu). Co jsem se tak ptal, tak ale prověřují hlavně zadluženost a vydíratelnost.
Je to o tom dat tomu nejakou rovnovahu.No, rovnováhu. Spíš jsem se snažil říct, že pokud chceš dělat něco opravdu špatného, tak ti nepomůže snažit se být chytrý a vypínat ho / měnit SIM, ale prostě mobil nepoužívat vůbec.
Spíš jsem se snažil říct, že pokud chceš dělat něco opravdu špatného, tak ti nepomůže snažit se být chytrý a vypínat ho / měnit SIM, ale prostě mobil nepoužívat vůbec.To nerozporuju, ale pak uz to neni uplne nahodna osoba a neni to zdaleka jen o telefonu.
Kontrolovaný také kontrolujícím sdělil, že maximální doba v délce tří měsíců pro smazání zálohovaných záznamů, které jsou uloženy, se týká nahrávek, které jsou uloženy na přenosných záznamových zařízeních.Ne že by na tom záleželo, protože s tím jak se zvyšuje kapacita paměťových médií to každým rokem poroste. Kdybys taky koreloval data online, tak ti stačí sem tam udělat snímek.
A to trackování, no nedělejte si iluze, ono to zaměření není kdovíjaká hitparádaTo trackování je hitparáda, což vím, protože jsem byl na ten systém zaškolen, když jsem kdysi dělal pro jednoho z operátorů. Speciálně ve městech a v různých budovách, kde je spousta nano/picoBTS.
Celkem věřím tomu že by se dalo na dálku přimět moderní telefon aby poslal pozici podle GPS. Ale asi to nepůjde pořád, nepřetržitě a masově.Pořád, nepřetržitě a masově to ani nepotřebuješ, stačí jednou za minutu a logovat do nějakého skrytého souboru, který se odešle jednou za den. A ani nepotřebuješ GPS, stačí ti SSID wifi sítí kolem + info o BTS. Jinak doporučuji přečíst si Snowdenova data, to člověku hodně vezme iluze o tom co je nepravděpodobné.
Ale asi to nepůjde pořád, nepřetržitě a masově.Souhlasím. Ovšem nikoli z uvedeného důvodu, ale proto, že by si toho všiml nějaký jouda (Jenda) s GSM/3G analyzérem.
Už jen kolik by to bylo dat k archivaci.Těch dat je totiž minimum. Poloha v rámci ČR lze totiž reprezentovat pomocí 3 bajtů (sqrt(78866e6/2^24) = 68 metrů, ve městech hustěji, na venkově méně hustě). K tomu si připočti 1 B na delta-kódovaný timestamp a když budeme hustí, tak i poloha přece může být delta-kódovaná. Jeden záznam tak může mít průměrně 4 bajty včetně všech metadat. Chceš trackovat 14 M mobilů, z toho většinu času se nehýbou, ale budiž, naivně to máš při záznamu po 10 minutách 800 Gtagů za rok, takže vem 4 litry a běž do nejbližšího shopu pro čtyřterový disk.
Ovšem nikoli z uvedeného důvodu, ale proto, že by si toho všiml nějaký jouda (Jenda) s GSM/3G analyzérem.Nevím teďka zda se nepletu, ale neodesílá telefon buňce nějakej údaj o lokální síle signálu? Taky z delaye (TA) se dá určit vzdálenost po 550m krocích. To by mělo jít ukládat tak aby si toho Jenda nevšiml a v blízkosti zájmové osoby nasadit přesnější metody (aktivace trojanu pro GPS data apod.). P.S. Dala by se změřit rychlost pohybu telefonu na základě dopplerova posuvu nosné? Asi bude pod ppm krystalu ne? Ale zase to není náhodná, ale systematická "chyba".
P.S. Dala by se změřit rychlost pohybu telefonu na základě dopplerova posuvu nosné? Asi bude pod ppm krystalu ne?To už radši TDOA multilaterace toho signálu.
RRLPAha můj telefon GPS ani nemá, takže jedině bonzovat ty stanice.
TDOA multilaterace toho signáluJo a nebo tak
A to trackování, no nedělejte si iluze, ono to zaměření není kdovíjaká hitparáda a na venkově a v přírodě to je těžká bída.Na venkově či "divočině" je často telefon jen v dosahu jediné BTS, takže nejde použít triangulace a musí se spoléhat jen na zpoždění signálu, takže přesnost jsou v jednotkách 550m při maximálním dosahu (tj. 35km) a jediné, co se tím určí, je mezikruží okolo BTS, což je bez dalších údajů téměř k ničemu. PS: Nedávno jeden z mých příbuzných potřeboval lokalizaci své nezbedné dcery a jediné, co mu byla schopná policie poskytnout, byla BTS, z které byl naposled zachycen signál. Bylo to bohužel několik kilometrů od místa, kde se ve skutečnosti dcera pohybovala (jak později sama přiznala), protože ostatní, mnohem bližší BTS, byly v té oblasti zrovna stínené terénem ...
Nic takoveho z vlastnictvi mobilniho telefonu a funkcni SIM karty implicitne nevyplyvaNevyplývá, a osobně to tak řeším - hlavní mám doma kromě případů kdy fakt očekávám že mi někdo zavolá mimo a druhou SIMku mám v mobilu v airplane módu s sebou.
tim spis ne, pokud je to predplacena anonymni kartaTen tel proto, abys to číslo někomu dal, nebo abys s ním někam zavolal…
Krása současné technologie je v tom, že můžeme plošně špehovat úplně všechny a data ukládat a vytáhnout je až v budoucnu, když se třeba ukáže, že nějaká věc byla důležitá, i když se to o ní tehdy nevědělo.V tom máš naprostou pravdu (a následující thread taky), nicméně IMHO Jardík absolutně není v pozici, kdy by tohle mohl řešit. Prioritou by mělo být nejdřív si vyřešit základní životní potřeby a pak se teprve zamýšlet nad vylepšeníma.
Ve tvem veku neni normalni bydlet u rodicu
V tom vychvalovaném 19. století to celkem normální bylo.
Ale na druhej strane koncept zapájania sa do činnosti rodiny bol iný, nie že sa zavriem do vlastnej izby a meditujem tam nad nesmrteľnosťou chrústa...
Samozřejmě, že určité věci fungovaly jinak. Vlastně většina života byla strukturovaná jinak.
A okrem toho, nebolo asi veľmi bežné byť 30-ročným "starým mládencom".
Na starých mládencích/pannách nebylo nic neobvyklého. (Viz strýčci/tetičky v dobových románech.)
A okrem toho, nebolo asi veľmi bežné byť 30-ročným "starým mládencom".Nemyslim si, že by to bejvalo méně běžné než dneska...
A okrem toho, nebolo asi veľmi bežné byť 30-ročným "starým mládencom".To naopak poměrně běžné bylo: muž se ženil až v době, kdy byl schopný uživit rodinu. Pokud se tedy živil vlastní prací, tak to znamenalo něco si naspořit a vybudovat si nějakou kariéru - takže často až dávno po třicítce, klidně i po čtyřicítce. Samozřejmě u žen byla situace výrazně jiná. Hodně se to ovšem měnilo v čase, prostoru i společenské třídě - například sám jsem si všiml že ve středočeských farních záznamech kolem roku 1900 je překvapivě často nevěsta starší než ženich (o rok/dva). Bohužel se mi nepodařilo najít nějaké vysvětlení.
ake bych doporucil koupit nejake auto. Bez nej to dnes nejde zit a take ti muze pomoci ke snizeni dojezdoveho casu do prace.Áno. Další perla. Spolužák to řeší tak že koupil motocykl. Nasedne, zapálí, otočí s plynem, zaparkuje před dveřma a auto nepotřebuje.
Honda Inova 125ccm jezdí pod 2 l/100kmTo je skútr, ne motorka. Jinak dodám že právě tyhle Honďácké čtyřtakty atakují při vhodném seřízení a šetrné jízdě hranici 1l/100km což vidím jako optimální cenu za dojíždění do práce.
Běžné motorky při běžné provozu si berou v rozpětí 3,5-5 l/100km.Což je na dojíždění IMHO moc. Asi bude dost záležet i na způsobu jízdy.
Promin Grunte, ty mas pocit, ze jsem padesatnik?Se omlouvám, ale něco takového jsem skutečně měl
Muste pochopit, že zdejší otík 1918 je pravděpodobně něco jako HR manažer a pro takové je nejlepší právě takový chudák, jak on naznačil, tedy mladík do 30 let s manželkou na mateřský, 2 dětma, leasingem a hypotékou na krku.
Takoví po sobě nechaj nejvíc dupat a budou dělat třeba na 150%, jen aby neztratili dobré zaměstnání. Svobodný nezadlužený člověk po sobě nenechá tolik šlapat a klidně změní zaměstnání třeba i za cenu toho, že bude mít nižší mzdu než v tom dosavadním, hlavně, že má klid a nervy v pohodě.
Že mám pravdu otíku..
V zime si zatopim, v lete prichladim, pustim si oblibenou hudbu, v klidu si zakourim, netrpim destem.16. prosince 2015:
Dluzno podotknout, ze s kourenim jsem prestal jiz davno a budu kvuli tomuto hloupemu zasahu do nasich svobod zacinat znovu.Prace v HR 8. srpna 2016:
Sam podnikam v HR, ale figuruji a pusobim jeste v malem rodinnem podniku, ktery se zabyva "lehkym prumyslem" a ktery zamestnava ty zbytecne zamestnance.4. listopadu 2016:
Kdysi jsem se HR velmi zabyval a zivil.Pozornost venujte presnym casum a pouziti vyrazu kdysi (3 mesice) a jiz davno (5 mesicu). Tj. typicky jev, kdy si pri vymysleni jevu troll pamatuje posledni popisovany stav, ale nepamatuje si dostatecne prechody a casove vztahy mezi nimi.
Co sa tyka srania mne osobne sa osvedcilo squating (igelitovy sacok na zemi, na to 2 papierove vreckovky, sacok po tom vyhodim do kosa). Dost tiez pomaha vyuzit gastrocolic reflex (proste sa najprv rano najes a chvilku pockas, az potom ides na zachod). Tiez trochu pomaha jest viac zaeleniny, aj ked ju nemam rad proste sa prinutim.
+1
Akorát dřepět nad igeliťákem je docela extrémní přístup. To jsem si radši (aspoň doma) postavil k míse pár tvárnic (ano, stolička by byla méně ghetto) na přizvednutí nohou. Nebo se to dá dělat jak Rusáci, kteří skáčou i na západní záchod.
rychlu 10min sprchu
To je rychlé? O_o
Mimochodem, co vám nejvíc pasuje k Vánoční pohodě?Už pár let https://www.youtube.com/watch?v=FyldmwR2-WU
Tak ciste teoreticky to jde (tech 3.5 hodin), ja to tak obcas mam, ale jen nekdy. Dojizdim pomerne daleko asi 112 km. Ale autem to trva necele dve hodiny a vetsinou vstanu a nasnidam se coz mi zabere max pul hodiny, takz eje to spis 2,5h. To v pripade vyuziti auta, v pripade vlaku je neco malo pres 3 hodiny, ale zase je to primi spoj a muzu pracovat ve vlaku, takze zde se to uz asi nepocita :). No a hlavne dojizdim tak 2x az 3x tydne zbytek je homeoffice, takze si zatim nestezuju :).
Tak prace je muj konicek :), Pravda je ze na sport mac casu nezbyva, ale to spis z duvodu rodiny, na kamarady si cas vzdy najdu. Tak je treba si uvedomit ze tolik casu neztracim (jelikoz se jedna o dva dny v tydnu a to neni tak strasne). Dokonce se da rict ze mam ted vice casu, jelikoz si ho umim lepe s organizovat. Jednoducha matematika, den ma 24h, je treba spat cca okolo 7h denne. To znamena ze zbyva 17 hodin na den, to je tydne 7x17=119, odpracovat musim v mem pripade 40h, takze mi zbyva 79h, kdyz odectu cestovani, tak je to v prumeru tak 9h tydne, takze zbyva 70h volneho casu, coz mi stale dava 10h na den, to je porad dost.
Rozhodně ale není normální mít 3,5 hodiny mezi probuzením a nástupem do práce!!!
Osobně bych preferoval vstávat dřív a mít „volný čas“, když ještě nejsem unavený z práce.
Co se Jardíkova případu týče, vidím tam hodinu na ranní rutinu (v pořádku), půl hodiny promarněné bádáním nad stolicí a zhruba dvě hodiny na přepravu, kde mi ta čísla moc smysl nedávají, ale vypadá to na 20minutovou procházku a ~40 minut, kdy si jde číst/poslouchat ve vlaku/metru.
Otec jede na na týden na služebku, máma má zrovna odpolední, takže nebude doma nikdo, kdo by zatopil. V půl osmý přijdu domů a zima bude jak v řiti. Zatápět nemá už cenu, protože by teplo začalo být tak kolem desátý, ale to už hodinu spím. Takže budu muset vydržet drkotat zubama, spát v mikině, ponožkách, atd.Na to aby si přežil v jedné místnosti nepotřebuješ roztápět celej barák. Nevím jak to kdo řeší, ale řešení na PB:
Sestra s přítelem a malým (kterému byl nedávno rok, už chodí a mluví) se chtěj stavit a pořádat oslavu. Nikoho ale nezajímá, že chodím z práce v půl osmý a naplánovali si to na půl pátý. Vždyť mě tam nikdo nepotřebuje.Easy. Jeb na famílii, zařiď si vlastní. Pak zas budou oxidovat jak moc by si na ni chtěli hrát. Si prostě nevybereš.
Tátu to sere v práci, mě to sere v práci, mámu to sere v práci a všichni si potřebujeme vylít vztek. Nevím proč, ale pořád se mě někdo ptá, co chci k Vánocům. A když jim řeknu, že štěstí, tak koukaj jako vošašové. Nechcou pochopit, že nechci žádnej debilní drahej dárek, co někam zahrabu, nebo na něj nebudu mít čas, a že mi bude stačit, když se letos 24. nebudeme u večeře hádat jako loni.No dá se to řešit tak že se na Vánoce sbalíš a prostě si uděláš dovolenou někde v teplých krajích a na famílii kašleš. Ale běhat 24.prosince někde a čumět jak se všichni schází u stromečku je ještě zoufalejší, takže buď rád že s kym sejít máš a za sebe doporučuju tradiční Štědrovečerní večeři v kruhu rodinném.
Jinak na hádky je perfektní kolo, Babetta, menší skútr, případně motorka. Ráno se sebereš, zmizneš do hajzlu někde hodně daleko, někam se podíváš, krásně si vyčistíš hlavu od blbostí, po setmění se vracíš, jdeš utahanej spát. Alternativou je turistika po vlastních a spánek někde pod širákem v přírodě, ale na to jsem zatím suchej, to bych vyzkoušet teprve chtěl, ale z obrázků to vypadá parádně.
Na prenosne plynove kurenie pozor - da sa tym lahko otravitZas tak úplně lehké to není, ale jak už kolega říkal, někdo to tak i zkouší. Samozřejmě podmínkou je buď velká místnost či dostatečné větrání. Když se CO2 moc nahromadí, začne z toho prvně bolet hlava, je to celkem nepříjemné, jde to cítit. Stačí otevřít okna dokořan, vyvětrat a zas to může jet na poloviční výkon dál. Na velmi malém hajzlu řeším tak, že otevřu ventilačku, dovnitř letí čerstvý vánek, ohřeje se, ven letí smrad a CO2 letí netuším kam, ale ještě jsem se neotrávil.
Čeho se bojím mnohem víc je že budu někde provozovat neutěsněnou flašku. PB neletí dovrchu ale hromadí se u zemi, pak to dosáhne úrovně topidla a nahromaděné to blafne. A pak je to teprve masakr. Velmi hnusné popáleniny v lepším prípadě, vypálenej barák v horším a uhoření v úplně nehjorším případě.
CO ani nevím jak se dá takovým topidlem v přijatelném množství vyrobit. Ale asi to jde když se tak celoročně několik desítek lidí otráví. Samozřejmě topit plynovým topidlem pokud spíš a nechrápeš zrovna venku někde pod mostem je kravina. To pouze elektriku a i to bych byl obezřetný.
Samozřejmě kdo to myslí s topením takovými topidly smrtelně vžně, měl by si pořídit detektor spolodin s alarmem od Jablotronu nebo něco takového.
řeším sirkama na hajzluPán rád žije nebezpečně ..
Souviselo s tím i to, že měl všechno hezky zateplený.Eye. To samozřejmě je pokud to někomu celou noc vydrží. Taky je k tomu potřeba pořádný kotel a ne nějaký 4kW chcípáček s ventilátorama a vzduchovýma rozvodama nebo něco podobného.