Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
.
Se divím že má jardík uzavřený software běžící pod nějakým hypervizorem :-O.
Ale abych taky byl konstruktivní tak: minimálně dva vodiče jsou na power ploškách (taková ta velká část mědi), ty nejsou problém napajet prakticky kamkoliv. Via PCB propojky se IMO utrhnout nemůžou, takže to na ně můžeš naletovat a u zbytku musíš holt opatrně přiletovat novej kablík s třeba čokoládou :-P na zbylou měď nebo měď u blízké součástky.
P.S. Udělej detailnější foto...
.
4. Spodný kontak je evidentne mínus a väčšina plochy dosky. (nemusí to byť zaručene mínus, ale pokrýva väčšinu dosky)Stačí propípat u nějakých prokovů na kostru (USB třeba) .. pozor pípá i VCC proti zemi než se nabijí kondíky (nutno teda sledovat i odpor na displeji, takovejch <10 ohmů je v pohodě IMO) Jinak spodní kontakt jde na ten kondík u levýho, není třeba nic pípat
.
Osobně teda ten horní považuju za nejtěžší. Jinak neoškrábával bych to až k utrhnuté sekci, aby se utrhávání mědi nešířilo. Je možný že se ten burried spoj vynoří ještě před nějakým BGA na nějaké lehko přístupné součástce, obvykle putuju měřícím hrotem po desce.
PS4 předpokládám nemá nic jako otevřené/leaklé schéma že?
Jinak každý přiletovaný drát pořádně přilepit ať se zase neutrhne.
Osobně teda ten horní považuju za nejtěžší. Jinak neoškrábával bych to až k utrhnuté sekci, aby se utrhávání mědi nešířilo. Je možný že se ten burried spoj vynoří ještě před nějakým BGA na nějaké lehko přístupné součástce, obvykle putuju měřícím hrotem po desce.Jj toto vidím ako najväčší problém.
Jinak každý přiletovaný drát pořádně přilepit ať se zase neutrhne.+1
https://www.youtube.com/watch?v=vy-Bzq86PH0
https://forum.allaboutcircuits.com/threads/i-ripped-my-power-supply-off-motherboard-can-i-get-some-guidance-please.123470/
.
No bohužel prostě v té hře hučí úplně stejně jako ta stará, jedině, kdy je tižší, je v idle, což je k ničemu. Prostě Sony se rozhodlo, že v zátěži musí konzole hučet jakkráva a ještě dávají veřejně najevo, že hlučnost konzole není důvodem k reklamaci, že to nebrání použití. Přitom účel konzole je hrát hru, k čemuž patří uživatelův vstup a nějaký výstup, obrazový a zvukový. A když ten zvukový jde slyšet jenom, když dáte reproduktory naplnýkule, že se třese barák, tak je to problém. Mám čas hrát převážně jen večer, kdy je prostě všude klid, nebo půlka rodiny spí a nemůžu si dovolit dát reproduktory nahlas. Chci je mít tak nahlas, abych to slyšel. Jenže konzole tento zvuk totálně přehluší a je slyšet kulový. Sluchátka používat nemůžu déle než 30 minut, bolí mě z nich vždycky hlava, to není řešení. Ještě mám asi 3 dny na vrácení do 14 dnů. Akorát jsem zase všechno dostahoval a případná výměna by znamenala opětovné stahování (to šifrování disku závislé na čísle konzole je kokoťárna, nemožné přenést cokoliv do nové konzole, jediný způsob je propojit spuštěné konzole síťovým kabelem a nakopírovat ... pak tu ochranu šifrováním ale nechápu, když kopírovat stejně jde - jenže když si necháte jen disk, máte smůlu, nic nezkopírujete, musíte mít původní funkční konzoli.
Osobně přemýšlím o náhradu za Xbox One X, co má vyjít v listopadu. Má to mít i jakési lepší chlazení s "vapor chamber", ale opět se bojím hučení.