Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Pořád mi nejde do hlavy, jaký je smysl platby DPH při dovozu použitého notebooku ze zahraničí? Kdyby šlo o nový, zaplatíte DPH v USA, a zároveň i DPH při dovozu do ČR, pak můžete možná požádat o vrácení některé z těchto částek, ale to nemám zmapováno...To je jednoduché. V USA neexistuje DPH, platí se daň z obratu (u nás byla do roku 1992). To znamená, že při dovozu z USA se vždy platí DPH. Daň z obratu by prodejce neměl při posílání mimo USA připočítávat (čili ani není co vracet).
Dobře, jmenuje se to jinak, ale efekt je podobnýEfekt je sice podobný, ale není to kompatibilní. Čili platí, že zdaňuje se to až tady.
zajímalo by mě jestli je to má opravdu nějaké opodstatnění, nebo je to zase jen další presumpce vinyV jedné pohádce od Jana Wericha zaznělo: "Co je psáno - to je dáno - a to je zdaněno." A přesně tak to je
Vztahuje se to jen na nové věci, ale co kdyby tohle bylo nové, he? Jen hezky zaplať!Není pravda. Vztahuje se to na všechno, co není osvobozeno, v tomto případě podle §71 zákona o DPH. Zde by připadal v úvahu odst. 11: Od daně jsou osvobozeny drobné zásilky zboží neobchodní povahy ze třetí země mezi fyzickými osobami, a to za podmínek stanovených zvláštním právním předpisem. Od daně nejsou osvobozeny zásilky obsahující zboží nad množstevní limity stanovené tímto zvláštním právním předpisem. Mám pocit, že v tomto případě nejde o drobnou zásilku, a ani o specifické případy vyjmenované v příslušném předpisu (nařízení Rady č. 918/83). Navíc nejde použít ani odst. 1, protože se nejedná o zboží osvobozené od cla (clo zde je, byť nulové).
Pak když si za ten zdaněný příjem něco koupím, je mi to zdaněno ještě jednou. Dvojí zdanění.Ale nesmysl. Nastuduj si, jak funguje DPH. Dan neplatis ty za to, zes neco koupil, ale vyrobce/obchodnik ze sve cinnosti. DPH je jen jina forma zdaneni zisku - zisk podniku se dani dvema danema (dan z prijmu pravnickych osob a DPH), kdyby se jedna snizila ci zrusila a druha zvysila, tak se v podstate nic nestane. Tyto dane se lisi jednak metodikou vyberu (ktera je u DPH vyrazne byrokratictejsi nez u DPPO, a tak znesnadnuje danove uniky) a take jsou rozdily v tom, jak se pocita (napr. u DPH nelze brat mzdy zamestnancu (a platby neplatcum DPH) jako naklad).
Ale nesmysl. Nastuduj si, jak funguje DPH. Dan neplatis ty za to, zes neco koupil, ale vyrobce/obchodnik ze sve cinnosti.Nezajímá mě jak to stojí v učebnicích pro obchodky. V konečném důsledku to DPH platím stejně já.
V konečném důsledku to DPH platím stejně já.To prave neni pravda. Zda to DPH v konecnem dusledku zvysi naklady spotrebitele zavisi na situaci na trhu. Z casti se promitne do zvuseni cen (pak to zaplati spotrebitel), z casti do snizeni zisku prodejce (pak to zaplati prodejce).
Cílem DPH není zkásnout obchodníka (výrobce), nýbrž spotřebitele.A potrestat ho za to, ze utraci sve jiz nejmene jednou zdanene penize?
Ať platí daně jen ti co mají své poslance v parlamentu. Ti co demokraticky zastoupeni nejsou (jako třeba já), ať žádné daně neplatí.Ale to je právě princip zastupitelské demokracie. Protože je nás moc na to, abychom o každé věci každý týden hlasovali na náměstí, tak za sebe vybíráme zástupce. Ty, coby občan státu, jsi také zastupován, ačkoliv zrovna v parlamentu není nikdo, koho bys tam chtěl. Je to proto, že mnohem více lidí ze stejné skupiny (občanů stejného státu) tam chtělo jiné lidi. Naopak by bylo nedemokratické, kdyby byl v parlamentu někdo, pro koho by při volbách nehlasovala poměrná část lidí. Takže, ač se ti to asi nelíbí, jsi v parlamentu demokraticky zastoupen tím, že tam tvůj zástupce není. (Nechávám stranou 5procentní hranici.)
Další dobrou zprávou je že R50p by měl relativně málo trpět na známý GPU problémem thinkpadů...Jaký že to je problém?
Jediným problémem tohoto R50p byla původní 9ti článková baterie, ač měla pouze 40 cyklů, byla už z roku 2004 a při pokusu o oživením vybitím a nabitím se její kapacita dostala až na cca 10% původní,Jak se (ne)starat o Li-ion baterii
Tiskni
Sdílej: