Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
po nekolika programatorskych blogspotech si dovolim jeden malinko OT
cas od casu se tu objevi dotaz nasledovany flamem na tema, na kterou vysokou jit po stredni. ja mam malinko vystrednejsi problem -- kam na vysokou po vysoke.
zacnu malinko ze siroka -- cca pred ctrnacti dny jsem obhajil diplomovou praci na tema "datove paralelni scheme", na cemz maji urcity podil i zde pritomni ctenari, za coz vam, kteri se zapojili do diskuzi patri dik.
a ted co dal?
v soucasne dobe jsem se zapsal na doktorat na katedre algebry v olomouci s tim, ze si nemyslim, ze by to byla nejaka podradna zalezitost. jedine co ma tak trochu desi je plan studia, resp. lide u kterych bych mel delat zkousky. proste maji ten respetc a hold nic neni zadarmo.
ale kde je ha-ha-hacek?
nekdy v kvetnu jsem dostal naprosto luxusni nabidku, ktera se neodmita, abych si sel doktorat udelat do us&a. nabidka fakt prijemna -- sice statni univerzita (stat new york), podle tabulek patri k tem lepsim, vyssi stipendium, ktere pry nedostavaji ani indove a cinany a spousta samych pozitiv... tak jsem ji ve zmeti racionalnich i iracionalnich argumentu odmitl. ;-]
kazdopadne ta nabidka, predemnou lezi znovu. ja uz jsem se asi rozhodl. ale presto pocitam, ze se mezi zde pritomnymi najde par lidi, kteri uz podobnou zkusenost maji za sebou a podeli se o nazor.
jestli ano, nebo ne... vitr slova odvane... (mnaga rulez)
Tiskni
Sdílej: