Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Pri reklamaci, jsem narazil na velice vstricne prodejce, byt jsem zazil mirny sok, protoze behem vymeny kus za kus (telefon nenesl zadne znamky mechanickeho opotrebeni). K moji smule byla dostupna jen bila varianta, coz zase tak moc nevadi, na barvu nehraju a tak prodejce rozpecetil a rozbalil krabici. Svete div se, GG bylo kruple u noveho telefonu presne v tom samem miste, jako muj :) Reklamace byla uspesna (nekdy i rozbita vec potesi) a ja dostal hezky zpet svou Pepper Blue variantu.
Cas plynul dal a bohuzel vcerejsi odpoledne bylo ve znameni prekvapeni. Telefon si lezi v pouzdre (Krusell) na stole a po otevreni to prislo - opet prasklina na stejnem miste a stejneho tvaru, jako v minulosti. HTC One jsem nechal jak na potvoru v zasedacce (coz jsem v ten okamzik nevedel) a tak jedine fotitko, krome WebCam v ramu notebook byla letila Nokia v supliku - timto omluve "kvalitu" foto dokumentace, svuj ucel ovsem splni.
Krome praskliny samotne jsou videt mista, kde se telefon zacal loupat i presto, ze byl celou dobu pouzivani v pouzdre. Zrejme maji vetsi problemy s kvalitou zpracovni (u nas na HWCa se to hodne probiralo), nebo jsem proste jen smolar. Soudit nikoho nebudu a vlastne mi to ani nevadi, protoze SGS3 pouzivam jen velmi zridka. Soucet padu rovna se nula.
Reklamovat ho nema smysl a poustet se do oprav nebudu. Funguje. Navic neni primarnim telefonem a nemusim se zlobit treba s prislusentvim od Jawbone, ktere na SGS3 nechce fungovat.
Stejne to vsichni vite, ale treba to nekomu prijde vhod. YouTube: Navod na vymenu
Tiskni
Sdílej:
. Telefon mám asi rok.
Staci trosku prohledat Google a najdes konkretni pripady, kdybys chtel kazdeho soupnout do drtive vetsiny. Loupani vadou konkretniho kusu, neprozivam to. Mechanicke poskozeni s vyjmou praskleho GG neni, vlastne se sam divim absenci beznych mikro skrabancu z rocniho pouzivani.
Loupe neloupe, hold vada konkretniho kusu. Uz jsem vyhral vadnou serii MB, dva vadne LCD panely a asi si musim doprat sem tam nejakou tu vyhru. Nechci hanit Samsung, pouze mi prisel zajimavy jejich postoj.
Nic mu neni, zadne praskliny jen znamky osoupani normalnim pouzivanim (Uz bude mit kolem 2 let)
GG snese opravdu hodne, ale krut/pnuti vadi a to se muze stat kazdemu i jen beznym nosenim v kapse.Wait what? To se mi stávat nošením v kapse, tak asi vyskočím z kůže! Tuplem u GG, to bych u toho výskoku asi vyklepal i všechny nervy. Já ti mám Samsung Wave 3 s pohřbenou Badou 2, telefon mi několikrat spadl na beton či litou ocel a to z více než metru, ale nikdy nic neprasklo. Viva celokovovemu rámu. V poslední době přemyšlim o něčem s Androidem, ale když zjistim z jakeho materiálu ty hračky dělaj, stáhnu uši a v duchu jsem rád za to co jsem koupil.
Spolužákovo LG nebo HTC (teď si fakt nevzpomenu) má zase jednu vtipnou "výrobní vadu" - jednou za čas se v nastavení vypne aplikace Download manager => přestane fungovat stahování (prohlížeče, Google Play,...)
Nejvtipnější je, že to sice ručně zapne, ale za čas se to samo vypne znova 