Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Již delší dobu mě točilo, že ačkoliv v Opeře existují klávesové zkratky na kde co, tak klávesová zkratka na označování příchozích spamů prostě v defaultní instalaci není. Tudíž jsem se tomu kouknul na zoubek.
Pokud máte nainstalovanou linuxovou verzi opery z instalačního balíku, pak můžete nalézt globální konfigurační soubory, které jsou zodpovědné za přiřazení klávesových zkratek v adresáři /usr/share/opera/ini/
. Je jich tam hned několik a svou vlastní klávesovou zkratku můžete doplnit i do některého z nich. Ovšem mnohem rozumnější je, vytvořit si podle jejich vzoru svůj vlastní soubor, který - pokud nemá jít o globální nastavení - si umístěte do adresáře .opera/keyboard
. Tak si alespoň zajistíte, že se vám při následující reinstalaci upravený soubor nepřepíše.
Nejprve si však přes grep
zjistěte, zda ta klávesová zkratka co se chystáte použít, již není obsazena. Domnívám se však, že by neměl být problém ji přerazit. Syntaxe konfiguračního souboru je celkem jednoduchá. A nejlépe patrná z následující ukázky kódu:
[Mail Window] q shift = Mark as spam
Celý zádrhel je v tom, že prozatím není možné akci, k níž se má klávesová zkratka vztahovat, přidat skrze dialog Preferences->Advanced->Shortcuts
. Ten ji umožňuje pouze změnit. Tudíž pokud není ve výchozích konfigurácích uvedena, je třeba si ji doplnit takto.
Tiskni
Sdílej:
PageUp Shift Disable menu barpro skrytí a
PageDown Shift Enable menu barpro jeho zobrazení. Google ví, kde se povaluje buttonek, který po zmáčknutí pod sebou toto menu rozbalí (ve formě kontextového menu). Plácnete si ho vedle adresního řádku a nemusíte mít menu horní zobrazené už vůbec.
Alt + F11
Alt + s
pro Feeds menu