V Lucemburku byly oznámeny výsledky posledního kola výzev na evropské továrny pro umělou inteligenci neboli AI Factories. Mezi úspěšné žadatele patří i Česká republika, potažmo konsorcium šesti partnerů vedené VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. V rámci Czech AI Factory (CZAI), jak se česká AI továrna jmenuje, bude pořízen velmi výkonný superpočítač pro AI výpočty a vznikne balíček služeb poskytovaný odborníky konsorcia. Obojí bude sloužit malým a středním podnikům, průmyslu i institucím veřejného a výzkumného sektoru.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.
Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.
ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.
Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.
V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
To co tehdy byly nuceny děti nosit byly nejlacinější tlusté plastové zrůdy, které při sebemenším prudším pohybu klouzaly z hlavy do pryč.Mely ovsem jednu vyhodu. Staly dvacetsedm kacees. Coz byl padny argument pro tatu, kdyz mi po roce noseni kupoval uz asi pate. Ty mi myslim rozbil mic, kdyz jsem netrefil na placku balon hlavickou tak, jak se slusi a patri, ale korenem nosu a ony se rozpadly presne na polovinu. Kdyz mi nekdy v seste tride po letech plastovych priser poridili kovove obroucky (v cene 370 KCS), pripadal jsem si jako zbohatlik
"Nebo si snad s tebou hrají tuhle hru?" "No. Někdy asi jo." Lezlo z něj jak z chlupaté deky "A to si to necháš líbit?" "Když ona paní učitelka by mi dala poznámku, kdybych jim to vrátil!" "Tak poslouchej", to už jsem se neudržel. "Tisíckrát radši si přečtu poznámku, že jsi někoho fláknul, než aby sis tohle nechal od někoho líbit, rozuměls?" "Tak jo! Příště až mě Matěj zase praští, tak mu dám čenichovku a bude!"Předem chci říct, že nevím všechny podrobnosti (hlavně věk syna), ale rozhodně bych do něčeho takového syna nenaváděl. Hra na fackujícího panáka je pokud si ještě pamatuji zcela normální u nás to byl pokaždé někdo jiný a většinou to mezi sebou byli kamarádi. Ovšem můžu tě upozornit, že pokud tahle hra přeroste v rány pěstí, tak může dostat pěkný řešeto. Mě kdokoliv dát ránu do obličeje, tak prostě dostane a je mi jedno kvůli čemu. U nás doma se do tohohle nikdy rodiče nemíchali, což si myslím, že je nejlepší pokud to tedy není vyloženě šikana (a myslím opravdová šikana). Ono taky proč by se do toho doma u nás míchali, když já s bráchou jsme taková hovádka
Je vidět že děti rozhodně nemáte a nejste s nimi ve styku. Dítě nemá tušení co je správné, an tož jak a proč se nějak chovají dospělí.
Děti nejsou tak hloupé, ale děti kterým se nevysvětlí jak to je a jak to chodí to prostě nemají jak vědět
To jako nejsem silný rváč, jen vím jak koho uklidnit. A často slovně. Opakuji, často slovně. Většinu afektů jde prostě ukecat.Zajímavé. Mohl byste nám prozradit jak na to? Modelová situace: opilec mi vyhrožuje, že mne skopne ze schodů ...
Brno, Bar u Admirála, vedle Konve na ÚvozeRestaurace u Zlaté konve je celkem super, k Admirálovi jsem jednou omylem zabloudil a celkem hodně velká arogance obsluhy.
Tiskni
Sdílej: