Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Nechcete jít prudit tam, kde se scházejí cvičené opice, které máte tak rád, protože živí váš byznys?Dobre minena kritika neni "prudit". A jinak se nenechte mylit. Ja nemam rad cvicene opice, jen chci, aby zamestnanec delal to, co ma ve smlouve a co je mu zadano. Nic vice, nic mene.
že bez lidí co se v té problematice pohybují by ty firmy neměly nikoho, kdo by ten outsourcing pro vás dělal.Toto bych nechal na trhu. Verte, ze za penize jde vsechno a ze se nekdo najde, kdo onu praci bude delat, pokud mu ji nekdo zaplati.
Můžete si být jist, že řešení o kterém píšu v tomhle blogpostu vám za pár let nějaká firma za krvavé peníze prodá jako ohromnou novinku.Mozne to jiste je. O tom se nepru. Nezlobte se, ale opravdu jste mne svou utocnou reakci nepresvedcil o opravnenosti a ucelnosti vynalozenych prostredku na vase pracovni experimenty. Mel bych vam vsak spise podekovat. Toto cele je pro mne jen dalsi argument, ktery podtrhuje nutnost privatizace statniho vysokeho skolstvi. Soukrome skoly at si plytvaji, je to jejich vec a nezatezuji tim danoveho poplatnika.
Tohle řešení, které slouží pro výuku, vám žádná firma nedodá, protože to pro ni není lukrativní a je s tím hromada práce, kterou se vy tady snažíte veřejně devalvovat.Nic nedevalvuji. Devalvujete ji svymi blogy sam. Mesice a mesice o tomto ctu a zjistuji, ze vam nic nefunguje a se vsim jsou neustale problemy. Neni na case to sverit nekomu povolanejsimu? Vy opravu nejste osoba, ktera umi posoudit, co je a neni lukrativni pro nejakou firmu.
protože sedí na mnohem větším balíku peněz než obyčejné úřadyDalsi duvod, proc tuto a dalsi podobne instituce privatizovat, aby nebylo rozhodovano o penezich danoveho poplatnika.
Tiskni
Sdílej: