Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
Immich z balíčků open source aplikací FUTO je alternativa k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí. Umožňuje vlastní hosting serveru Immich. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Nechcete jít prudit tam, kde se scházejí cvičené opice, které máte tak rád, protože živí váš byznys?Dobre minena kritika neni "prudit". A jinak se nenechte mylit. Ja nemam rad cvicene opice, jen chci, aby zamestnanec delal to, co ma ve smlouve a co je mu zadano. Nic vice, nic mene.
že bez lidí co se v té problematice pohybují by ty firmy neměly nikoho, kdo by ten outsourcing pro vás dělal.Toto bych nechal na trhu. Verte, ze za penize jde vsechno a ze se nekdo najde, kdo onu praci bude delat, pokud mu ji nekdo zaplati.
Můžete si být jist, že řešení o kterém píšu v tomhle blogpostu vám za pár let nějaká firma za krvavé peníze prodá jako ohromnou novinku.Mozne to jiste je. O tom se nepru. Nezlobte se, ale opravdu jste mne svou utocnou reakci nepresvedcil o opravnenosti a ucelnosti vynalozenych prostredku na vase pracovni experimenty. Mel bych vam vsak spise podekovat. Toto cele je pro mne jen dalsi argument, ktery podtrhuje nutnost privatizace statniho vysokeho skolstvi. Soukrome skoly at si plytvaji, je to jejich vec a nezatezuji tim danoveho poplatnika.
Tohle řešení, které slouží pro výuku, vám žádná firma nedodá, protože to pro ni není lukrativní a je s tím hromada práce, kterou se vy tady snažíte veřejně devalvovat.Nic nedevalvuji. Devalvujete ji svymi blogy sam. Mesice a mesice o tomto ctu a zjistuji, ze vam nic nefunguje a se vsim jsou neustale problemy. Neni na case to sverit nekomu povolanejsimu? Vy opravu nejste osoba, ktera umi posoudit, co je a neni lukrativni pro nejakou firmu.
protože sedí na mnohem větším balíku peněz než obyčejné úřadyDalsi duvod, proc tuto a dalsi podobne instituce privatizovat, aby nebylo rozhodovano o penezich danoveho poplatnika.
Tiskni
Sdílej: