Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
Byla vydána verze 12.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí HTML, CSS a JavaScriptu Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 89, V8 na verzi 8.9 a Node.js na verzi 14.16. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.
Tiskni
Sdílej:
Základem vašeho přežití je důsledná osobní hygiena, obezřetnost a použití osobních ochranných prostředků tam, kde to dává smysl. Nikdy nemůžete spoléhat jen na ty druhé!Tohle je v přímém rozporu s tím co meleš.
místo aby začala pod vlivem situace v okolních zemích zajišťovat ochranné prostředkyMyslíte ty ochranné prostředky, které slouží k té vzájemné kolektivní ochraně? Na co? Řešení s jejich pomocí je přece utopickou chimérou. Aneb konzistentní jako vždy.
Zeptejte se učitelů ve svém okolí, jakým způsobem byla zajištěna ochrana jejich zdraví. Zeptejte se, jaká byla učiněná opatření. Řekl bych, že ve většině případů bylo jediným opatřením to, že učitelé – na rozdíl od nakažených žáků – měli povinnost nosit roušku.A co kdybychom se učitelů zeptali, jakým způsobem zajistili ochranu svého zdraví? Přece píšete:
Nikdy nemůžete spoléhat jen na ty druhé!Prostě konzistentní jako obvykle.
Jedno však víme jistě. Rezistenci tělo získává jedině tím, že bojuje. Čím sterilnější bude prostředí, ve kterém se pohybujete, tím větší bude pravděpodobnost, že až vás nějaký ten virus potká, tak váš organismus v tomto boji podlehne!A nakonec jeden medicínský nesmysl, ten v zápisku nesmí chybět. A teď vážně, kdo jste zaplatil AI compute, že se kapica bot zase rozjel?
Pro mne je klíčovým ochranným prostředkem respirátor.A nějaké zdroje, že nebyly zakoupeny, máte?
A na rozdíl od tebe Bourku jsem měl možnost si ověřit v praxi do jaké míry je můj přístup efektivní, protože jsem byl v bezprostředním denním kontaktu s osobou nakaženou.Řeknu vám to explicitně: netykáme si. Na to jste moc velký hulvát. A o efektivitě vašeho přístupu... výsledky testů vylučující nákazu a bezpříznakový průběh u vás, by byly? Nebo se stále, jako už od začátku roku, jedná jen a pouze o vaše hluboké přesvědčení?
Prostředkem kolektivní ochrany je rouška, ta vaše modla. Pro mne je klíčovým ochranným prostředkem respirátor.Aleši, prostředkem kolektivní ochrany není rouška, ale to, že si člověk zakryje ústa a nos. Je jedno jestli rouškou, nebo lépe respirátorem nebo nejlépe 3M celoobličejovou maskou série 6000 s filtry nebo úplně nejlépe, že si hodí hybernaci pod sklem jak Sněhurka a vyleze za 100 let aby chytnu COVID-119. Prostě je logické, že cokoliv přes pusu a nos snižuje ten rozlet kapének, když člověk mluví, kýchá, smrká, křičí atd. I ta blbá rouška (která se má měnit každé 3 hodiny, aby na ní nerostly hříbky) to prostě splňuje. Sníží počet kapének, které by jinak šly přímo do ksichtu. Dělník v lese má obličejový štít, aby neschytal odletující třísky do oka. Dělník u soustruhu má ochranné brýle, aby neschytal šponu do oka. Lidi nosí deštníky a pláštěnky, aby na ně nepadala z nebe voda. Když ti někdo bude chtít dát pěstí, tak to buď rukou vykryješ a si v pohodě (jen tě bude bolet ruka) nebo to schytáš naplno do rypáku a půjdeš k zemi. Pěst -> kryt (rouška) -> stojím Pěst -> volná cesta -> ležím
Prostředkem kolektivní ochrany je rouška, ta vaše modla. Pro mne je klíčovým ochranným prostředkem respirátor.Když si to spojím s Vašimi výroky jinde, tak mi z toho vychází: ústenka nepomáhá, ale spíše škodí. Vstup viru neomezí, ale vydechování CO2 ano, takže její nositelé mohou skončit na JIP s edémem mozku. Ostatně známe od chirurgů, polovina z nich končí vedle pacientů, co je operovali. Teď k tomu přidáte funkční doporučení, respirátor, předpokládám alespoň normu FFP2. Ten tedy průchodu viru zřejmě zabraňuje, ale zároveň nepředstavuje problém pro nositele ať už s okysličením nebo čímkoliv jiným. Jestli to nebude nakonec nebude o něčem úplně jiném a celá debata se převedla na zástupné téma. Ostatně jak naznačujete, rouška, či její odmítání, je pro Vás spíše náboženským symbolem, vyjádřením víry a pohledu na svět, než předmětem, natož racionální, debaty. Tedy zhruba: ústenka je (a to asi byla marketingová chyba původních apelů) nástrojem kolektivní ochrany a primárně vyjádřením starosti o druhého... tedy bolševické zlo a najdu si tisíc důvodů proč to musí být špatně. Respirátor je OK, protože je projevem zdravého individualismu a starosti o sebe sama. Vtipné na tom je. Zatímco se z kdejaké blbosti stane jablko sváru a lůza se o tom budeme bude stále dokola dohadovat... panstvo si může nerušeně dělat, co se mu zlíbí, protože všichni jsou zcela zaneprázdněni řešením, zde rouško buzerantů / rouško alergiků nebo jak se tomu vlastně nadává. Účel splněn.
Ostatně jak naznačujete, rouška, či její odmítání, je pro Vás spíše náboženským symbolem, vyjádřením víry a pohledu na svět, než předmětem, natož racionální, debaty.Omyl. Pro mne rouška představuje především problém. Prakticky ihned poté co ji nasadím se mi rosí brýle. A pak si nepřečteš ani blbou etiketu na konzervě. Natož aby sis všiml kupř. obrubníku, nebo sloupu dopravní značky. Problém s dostatkem kyslíku se obvykle dostavuje až tak cca po hodině. Důsledkem je únava, malátnost a ztráta schopnosti soustředění. S respirátorem bych na tom byl nejspíš podobně, pokud by byl stejného typu jako rouška. Naštěstí existují i jiné typy. Každopádně respirátor nevlastním, poněvadž ho považuji za zbytečný.
Ak by bolo vyhodnejsie lietat- potýkat se s konkurencí létajících *saurů a později ptáků
Ak by bolo vyhodnejsie vidiet atomarne struktury,- chránit velice komplikované oko, pokud by vůbec mohlo fungovat (náročné na přesnost). Asi by bylo potřeba více sad očí, aby člověk viděl i do dálky.
Ak by bolo vyhodnejsie nedostat rakovinu,- udržovat v chodu mašinérii, která to odpojování za chodu umožní. Co by se stalo, kdyby byla sama napadena rakovinou?
Ak by bolo vyhodnejsie nenakazit sa pohlavnymi chorobami,- připravit se o pohlavní rozmnožování, které mj. umožňuje křížení genů z rodičů, zkoušení nových kombinací atd.
Stejně tak ta tendence to furt na někoho házet, může za to vláda, může za to Soroš, můžou za to ilumináti, může za to ten či onen. Jak typické. Typické hledání viníka, abychom mohli na někoho ukázat, že ten to způsobil a zbavit se tak odpovědnosti. Místo toho, aby se každý zamyslel, co udělal blbě, když se topí ve sračkách, tak jen hledá viníka jinde než u sebe. Jako neříkám, že by naši potentotáti nemohli udělat víc, ale to nás nezbavuje svojí vlastní odpovědnosti.Takto fungují manageři, vedoucí oddělení, vedoucí firem. Proto je to teď v takovém stavu, protože Babiš řídí firmu jako stát, jako manager a ten odpovědnost odmítá. Přehodí jí na ostatní (zaměstnance) a i v drtivé většině poslouchají co vedoucí říká. Takže je to bohužel v ČR nastaveno z dob komančů a ještě chvíli bude, než stará garda vychcípá.
Vtipné je, jak v případě první vlny odpírači roušek argumentují tím, že nás nezachránily roušky, ale teplé počasí.Ano. Tohle je skutečně vtipné, protože nás nic nezachránilo. Kdyby tomu tak bylo, tak bychom neměli současný nárůst. A příčiny jsou jasné, popsal jsem je v blogpostu. Tak, jako na jaře, klíčovou roli teď hraje omezování kontaktů. Jenže takovým způsobem nelze dlouhodobě existovat. A pokud jde o ty roušky. Všichni, o kterých vím, že se nakazili, je důsledně nosili. Právě proto proti tomuto nesmyslnému opatření brojím! Kdyby se lidem od samého počátku nebušila do hlavy ta blbost typu "moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě", tak by si uvědomili, že v prvé řadě platí "tím, že chráním sebe, chráním i tebe"!