abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
  dnes 08:00 | Zajímavý projekt

  LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert

  Ladislav Hagara | Komentářů: 1
  včera 16:44 | Komunita

  Canonical a Microsoft oznámili spolupráci na podpoře .NET 6 v Ubuntu. V Ubuntu 22.04 LTS lze .NET 6 jednoduše nainstalovat pomocí "apt install dotnet6". K dispozici jsou také kontejnery dotnet-runtime, dotnet-aspnet a dotnet-deps.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 3
  včera 16:22 | Nová verze

  Debian slaví 29 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 7
  včera 15:55 | Zajímavý projekt

  Nadace UBports oznámila podporu Ubuntu Touch pro Fairphone 4 v UBports instalátoru. Tato verze je založena na Halium 11.

  joejoe | Komentářů: 0
  včera 13:22 | Komunita

  Na letošním DEF CONu byl mimo jiné prezentován rootnutý displej z traktoru John Deere. Sick.Codes na něm pařil agro Dooma. Uvnitř displeje běží Linux.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 5
  včera 12:33 | Nová verze

  ChimeraOS byla vydána ve verzi 34. Jedná se o linuxovou distribuci vycházející z Arch Linuxu zaměřenou na hráče počítačových her.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 08:00 | Nová verze

  Byla vydána beta verze GNOME 43. Přehled novinek v souboru NEWS. Vyzkoušet lze instalační obraz GNOME OS.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  15.8. 22:44 | Nová verze

  Oficiálně byl vydán Android 13. Více na blogu věnovaném vývojářům a samozřejmě v poznámkách k vydání na AOSP (Android Open Source Project).

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  15.8. 16:11 | Komunita

  GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 17
  15.8. 14:22 | Komunita

  Kamera Intel MIPI IPU6 v noteboocích Lenovo ThinkPad X1 Carbon nebo Dell XPS 13 9315/9320 potřebuje na Linuxu proprietární firmware. Navíc aktuálně běží pouze na opatchovaném Linuxu 5.15. Nejenom Greg Kroah-Hartman z těchto důvodů koupi těchto notebooků nedoporučuje. Zajímavé je, že Dell XPS 9315 získal certifikaci pro Ubuntu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 12
  Audioknihy ve srovnání s knihami tištěnými (papírovými nebo elektronickými) poslouchám
   (36%)
   (2%)
   (8%)
   (54%)
  Celkem 244 hlasů
   Komentářů: 3, poslední včera 16:56
  Rozcestník

  Od komixu ke komixu

  19.3. 15:30 | Přečteno: 2176× | Jen tak na okraj | poslední úprava: 19.3. 15:23

  Mnohokrát se zde vedly řeči o smrtelné agónii abclinuxu, ale jak se zdá, definitivně mu zaťala tipec válka na Ukrajině.

  Tenhle mikrosvět byl vždy odrazem společenského dění a odráželo se to i na počtu a kvalitě blogpostů. Byly to časy, kdy zde linuxoví uživatelé nesdíleli jenom své zkušenosti, ale i názory na svět kolem sebe.

  Jenže pak se stal tenhle web předmětem spekulace a chuť dávat sem své draze nabyté zkušenosti začala mizet. Přesto zde zůstalo pár lidí, co pro ty ostatní čas od času něco napsali. Ať už se to nějakým způsobem týkalo linuxu, nebo aktuální společenské situace. I mé, zcela záměrně provokativní blogposty měly především za cíl přimět běžné konzumenty obsahu k tomu, aby se nad jejich textem alespoň zamysleli, pokud se k nim nevyjádřili v diskuzi. Vedli jsme spory, ale vždy byla na druhé straně identita konkrétního člověka, kterého bylo možné v kontextu toho co tu psal pochopit.

  Vždy zde existovala také možnost diskutovat anonymně, ale dokud to bylo možné i jinde, vyskytovali se prudiči jen sporadicky. Většinou takového prudiče ostatní utřeli dřív, než se urval z řetězu. Jenže časy se změnily. Nejdřív se objevily mechanismy které měly přimět diskutéry k tomu, aby se registrovali. A následně byly anonymní diskuze zaříznuty zcela.

  Díky nezájmu vlastníků, je tenhle portál jedním z posledních míst na webu, kde anonymní diskuze zaříznuté nejsou. To sem ale přitáhlo osoby, kterým nešlo ani tak o to aby mohli svobodně a bez cenzury prezentovat svoje názory. Linuxu vůbec nerozumí, a ve skutečnosti je většinou ani nezajímá. Drží je tu jenom to, že zde mohou anonymně srát ty ostatní.

  Dokud byly jejich příspěvky alespoň k věci, šlo nad tím mávnout rukou. Ale diskuze, kterou prakticky ihned po zveřejnění blogpostu zaplevelí psychotické výkřiky zabedněných hlupáků už žádný smysl nedává. Svobodnou výměnu názorů, tak postupem času nahradila vzájemná výměna invektiv, protože s vygumovanými bezmozky, se nic jiného vyměňovat nedá.

  Názornou ukázkou je diskuze pod blogpostem Leoše Literáka, který si naivně myslel že tu, po těch dlouhých 8 letech nezájmu, najde komunitu co zde byla, když tenhle portál opustil. Velice rychle byl poučen, že tenhle boj je dávno prohraný, protože ti, co před lety ještě měli chuť s tím něco udělat, už tu chuť dávno ztratili.

  Už tu není pro koho psát. Ostatně, koho by také bavilo číst pořád dokola bezduché poštěkávání myšlenkově impotentních anonymů, co nejsou schopni sesmolit ani vtipnou a inteligentní urážku. Natož blogpost, který by stálo za to číst.

  Všiml jsem si toho už ve středu, ale záměrně jsem si tenhle blogpost nechal až na sobotu. Abych mohl díky Hovorkovi, zdejší komixové stálici, demonstrovat malou statistiku, která potvrzuje to co píšu. Jeho pravidelný sobotní komix je totiž mezníkem, který ukazuje, že chuť sem něco psát už ztratili i ti skalní:

  4.12.3
  11.12.4
  18.12.7
  25.12.3
  1.1.7
  8.1.9
  15.1.6
  22.1.6
  29.1.4
  5.2.3
  12.2.6
  19.2.8
  26.2.4
  5.3.3
  12.3.0

  Je to snad poprvé v historii tohoto portálu, co za celý týden nepřibyl ani jeden blogpost. Ale možná se mýlím – takže má debian+, zdejší renomovaný statistik, alespoň hozenou rukavici po níž může skočit a prodloužit zdejší agonii o další blogpost.

  Závěrem…

  Je zcela jasné, co všem zaťalo tipec. Anonymní tlachalové co okázale vystavují na odiv svou nekritickou podporu napadené Ukrajině, aniž by byli ochotni připustit, že i ona má svůj díl na tom, jak se situace vyhrotila. Nedávno ještě nekriticky hájili nesmyslná opatření proti kovidu. Hlavní pro ně je, že mohou anonymně napadat a urážet ty, co si dovolují svobodně přemýšlet a pochybovat.

  Řekl bych, že právě to je důvod, proč ti zbylí co sem ještě chodí už většinou na nic nereagují. Jsou za předchozí dva roky poučeni, že ti co je napadají ve skutečnosti jejich příspěvky nečtou a nereagují na to co psali. Chtějí jen urážet, dehonestovat a provokovat. A neví také, zda-li se zrovna za některým z podržítek neskrývá práskač, který je pak za jejich reakci udá. Jsou zahnaní do vnitřního exilu jak za komoušů. Pro pamětníka předlistopadové éry, jako jsem já, to není situace nijak nová. Jiná jsou jen hesla davu a zadky do kterých se leze.

  Primitvní rusobijci vyskákali jak blechy z pinčla. Marně se teď snaží různí intelektuálové zakrýt vzedmutou vlnu nenávisti davu vůči rusům, která tak má kouzlo nechtěného. Putinův projev z 16.3.2022 nezakrytě brnká na vlasteneckou strunu, a vy blbci mu ženete ty lidi do náruče.

  S takovou ten západ Rusko neporazí. Izolace, do které tzv. „demokratické” země Rusko ženou, mu v konečném důsledku zřejmě jenom prospěje. Vynucený detox, je běžná léčba závislosti. To, že se nadnárodní firmy stáhnou z Ruska znamená jen to, že z něj přestanou vysávat prachy a uvolní prostor, který mohou obsadit firmy lokální. Jejich vedení možná nebude tak schopné a jejich práce tak kvalitní, ale Rusko to ustojí. Nebude to v historii poprvé. Ze strategického hlediska má Rusko všechny trumfy – ropu, plyn a jaderné palivo. Nemá kam spěchat. Čas je na jeho straně. Stačí mu jen počkat do další zimy.

  Opatření co mají srazit Rusko na kolena, jsou žalostně bezzubá. Nechcete odebírat suroviny? Ok. Nerostné suroviny nejsou obilí, které se musí sklidit, aby se mohlo zasít nové. Zamezíte přístup na finanční trhy? Ok, přestaneme splácet. Zabavíte majetek? Ok. My taky. Budete posílat zbraně na Ukrajinu? Ok. Tak se pak nedivte, že je rozflákáme dřív než dojedou na místo určení.

  Jenom hlupák si může myslet, že je cílem Ruska Ukrajinu obsadit nebo zcela zničit. Jeho cílem je Ukrajinu zpacifikovat. A ta válka potrvá tak dlouho, dokud se to nepodaří. Dodávky zbraní a munice ze strany zemí NATO tak jen prodlužují utrpení ukrajinského civilního obyvatelstva, které nechce opustit svou zem. Rusové ví, že pokud to potrvá delší dobu, obrátí se nenávist proti těm, co ten konflikt prodlužují – stejnou taktiku u nás aplikoval i Heydrich, a výsledkem bylo že češi makali pro Německo poslušně do poslední chvilky třetí říše.

  Stejně tak vědí, že pomoc migrantům, jde na úkor obyvatel zemí, které ji poskytují. Tohle není šití roušek, které nic nestojí ale dlouhodobý závazek – minimálně na 10 až 20 let. Nepřišli sem ukrajinští dělníci, co by odvedli svou práci aby pak mohli slušně žít na Ukrajině. Jsou to ženy a děti. A vynaložené prostředky se začnou vracet, pokud vůbec, jen když tady zůstanou až dorostou do produktivního věku. A těch prostředků bude potřeba hodně, protože tady není Ukrajina.

  Závěrem bych jenom dodal, co mne udržuje v ostražitosti a jak ve mně vzniká nedůvěra vůči ukrajincům.

  Začíná to vulgární a agresivní podporou ze strany lidí v ČR, mně známých svou nekritičností a naivitou. Uprchlíci mi nevadí. Chápu, že se nikomu nechce žít v pernamentním ohrožení života. Ať už ze strany okupantů, nebo ze strany spoluobčanů, co vás jsou schopni odprásknout jen za to, že byste byli ochotni přistoupit na ruské podmínky. Ale domů si je nezvu, protože vím co to obnáší. Mám dost starostí s tím jak zajistit vlastní rodiče.

  Moji nedůvěru živí ti, co se staví do pozice legitimní vlády Ukrajiny. Copak lze důvěřovat někomu, kdo na jednu stranu tvrdí, že hledá cestu ke smíru, ale zároveň se do toho snaží zatáhnout další země? A co máte myslet, když na jedné straně čtete velkohubé kecy jak dávají ukrajinci na frak okupantům když vedle toho čtete srdceryvný článek, jak jim hrozí obklíčení na Donbase? Ani v jednom z uvedených případů obojí být pravdou nemůže. A to jsou jenom dva z mnoha jiných případů za posledních 20 let.

         

  Hodnocení: 36 %

          špatnédobré        

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  19.3. 16:30 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Když nepočítám ten úvod kdy si stěžuješ, že na Ábíčko nikdo nechodí, tak jsi v podstatě pomocí mnoha písmenek vyjádřil proruský názor, který jsi mohl vyjádřit (a zřejmě i vyjádřil) ve vedlejším vlákně.
  Dodávky zbraní a munice ze strany zemí NATO tak jen prodlužují utrpení ukrajinského civilního obyvatelstva, které nechce opustit svou zem.
  Třeba tohle je příklad názoru, který se ve vedlejší diskuzi objevil od Radovana (a dalších ruských trollů) mockrát a taky byl mockrát zpochybněn.

  Sorry, ale co se týká války na Ukrajině, tak jsi nepřinesl žádný nový pohled, který by nezazněl v tom vedlejším vlákně. Zbytečná duplicita.
  19.3. 16:46 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Přečti si to ještě jednou. Já se nestěžuji že tu nikdo nechodí. Jenom oznamuji že už tu nikdo nic zajímavého nepíše. A uvedl jsem i proč. Pokud se ti můj názor zdá proruský, je to čistě tvůj mentální problém, protože já vím, že můj názor rusům nijak nepomůže. A ukrajincům bohužel také ne, protože jim jakákoliv sebereflexe tragicky chybí.
  19.3. 23:25 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  sebereflexe chybi ruskym nacistum vcetne tebe
  20.3. 21:02 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Pokud se ti můj názor zdá proruský, je to čistě tvůj mentální problém
  Nevidim, jakým způsobem by se ten blog dal interpretovat jako ne-proruský. V podstatě jsi napsal, že bránit Ukrajinu je blbost a že západ pouze konflikt prodlužuje. Mezi řádky naznačuješ, že by Ukrajina měla kapitulovat. Nebo ne?
  20.3. 22:54 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ukrajina by měla v prvé řadě splnit to k čemu se zavázala. Jistěže je obrana Ukrajiny blbost, protože rusům, alespoň podle toho co od samého počátku deklarují, jde v prvé řadě o její demilitarizaci. Ne okupaci. A vem jed na to, že ten konflikt neskončí, dokud toho nedosáhnou. Ať po dobrém, nebo po zlém. Proto bych na jejich místě raději volil cestu po dobrém.

  Jak to půjde po zlém, je jasné. Volební účast minulých voleb nebyla ani 50%. Ukrajinců je 44 milionů. Odhaduje se, že uteklo kolem 3 milionů, převážně žen a dětí. Ti co nevolili současnou vládu pravděpodobně neprchají. Výsledek příštích voleb, po tzv. “denacifikaci” Ukrajiny je tak víceméně jasný už teď. Z Ukrajiny se stane vazalský stát, podobný Bělorusku. Rusko se pod tlakem okolností vymaní ze závislosti na obchodu se zeměmi západní evropy. Bidenův synátor bude nucen odpískat svůj dohodnutý kšeft na Ukrajině. A budeme mít před sebou minimálně dvacet let fakt studené války, než Putin natáhne brka a než dojde k podobnému procesu, jakým byla destalinizace roku 1956.

  Taky nelze vyloučit, že nás čeká ekonomický kolaps, protože Babišova vláda prožrala co se dalo a současná situace ekonomice moc nepomůže, protože závislosti na Číně se evropané jen tak nezbaví.
  21.3. 16:31 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ukrajina by měla v prvé řadě splnit to k čemu se zavázala.
  ty jsi neskutečnej nácek, až se s nožem pod krkem zavážeš mi odevzdávat do konce života polovinu příjmů, také budeš trvat na tom, abys to dodržoval?
  21.3. 16:52 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Neskutečný nácek jsi ty. Protože je rozdíl zavázat se k tomu, že budeš někomu něco odvádět a tím, zavázat se, že někoho necháš na pokoji, což tě nestojí nic. Jenom to pošramotí tvoji nadutou pýchu a pocit, že jsi nadčlověk.
  24.3. 14:02 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  No jo, to by bylo fajn, kdyby rusaci nechali sve sousedy na pokoji.

  Ale to by to nesmeli byt rusaci.
  22.3. 21:51 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jistěže je obrana Ukrajiny blbost, protože rusům, alespoň podle toho co od samého počátku deklarují, jde v prvé řadě o její demilitarizaci. Ne okupaci.
  Jo a to jim věříš stejně jako když tvrdili, že Ukrajinu rozhodně nenapadnou, viď?
  Proto bych na jejich místě raději volil cestu po dobrém.
  A kde je ta hranice? Až bude Rusko chtít jednu po druhý všechny země východního bloku (o čemž se u nich porůznu mluví už dnes), tak je taky postupně odevzdáme, aby se třeba nezlobili?
  Jendа avatar 22.3. 21:58 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jo a to jim věříš stejně jako když tvrdili, že Ukrajinu rozhodně nenapadnou, viď?
  Já jim věřím. A také si myslím, že za pár let jim půjde o něco dalšího - co by se s demineralizovanou Ukrajinou a závazkem, že tam nebude NATO, dělalo mnohem lépe.
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  23.3. 11:14 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jo a to jim věříš stejně jako když tvrdili, že Ukrajinu rozhodně nenapadnou, viď?
  Já jim věřím. A také si myslím, že za pár let jim půjde o něco dalšího - co by se s demineralizovanou Ukrajinou a závazkem, že tam nebude NATO, dělalo mnohem lépe.

  Tak tenhle pojem je pro mne novinkou. Jediný o kom vím, že má své želízka na Ukrajině v oblasti těžby nerostných surovin (konkrétně plynu), je Biden mladší. Opravdu nevím, proč by zrovna Rusko, které sedí na nejbohatších zásobách plynu, mělo zájem něco těžit na Ukrajině. To už by mi dávalo víc smysl, kdyby naopak chtělo těžbě nerostných surovin na Ukrajině zabránit, aby se zbavilo konkurence a zajistilo odbyt pro sebe.

  28.3. 17:32 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Tady je dobré si povšimnout, že p. Kapica neodpověděl na otázku...
  30.3. 23:20 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Kde tam vidíš otázku ty pako?
  xxxs avatar 19.3. 17:34 xxxs | skóre: 23 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  teraz je tema cislo 1 vojna. na vojnove zapisky mas rekordne pocty komentarov.
  Agent avatar 19.3. 20:11 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Už to není, co to bývalo, no..

  Ohledně té pomoci a sankcím a toho, že jen prodlužujeme utrpení. Vycházíš asi z představy, že bez pomoci by Ukrajina padla a tím by to skončilo. Jenže to vůbec nemusí být pravda. Je dost možné, že ukrajinci by bojovali i bez naší pomoci a v takovém případě by jejich utrpení mohlo být ještě mnohem horší, resp. delší. Oni evidentně nechtějí dát svou zem jen tak. Stačí vzpomenou Afgán, Vietnam. Tam ti lidé se taky nevzdali a je možné, že z Ukrajiny by se stalo něco podobného, dlouholetý táhlý konflikt s prvky partyzánské války.

  Jinak mi ta logika přijde kapku zvrácená. Je to jako říct, že byl nesmysl za 2sv podporovat SSSR, protože kdyby se vzdal, tak by válka skončila hned a byl klid.

  Nebo jako říct, že když mě přepadne skupinka agresorů a někdo mi pujde na pomoc, tak ten, co mi pomáhá, jen prodlužuje moje utrpení.

  Takhle s naší pomocí je možné, že to skončí ještě letos. Přičemž těch faktorů může být víc. Putinovi dojdou peníze, morálka jeho vojáků je nic moc, má stále vetší ztráty. Navíc hrozí, že se začne bouřit Gruzie, která teď vycítila příležitost oslabeného Ruska a bude mít další problém a to bude znamenat další výdaje.

  Sankce - je jasné, že sankce jsou dvousečná zbraň, to je jasné. Ale jde o to, kdo ty sankce dokáže vydržet dýl. O nic jiného.

  Teď jsem narazil na pěkné shrnutí situace v Rusku s náhledem do historie

  https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/je-putin-vazne-uplny-cvok/?fbclid=IwAR0yb0xYVgPCFinf2A_9pOd-Pg3fzBxS6kjSRbgvQDIhOpecidTW2Q_P4jo
  Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
  19.3. 20:45 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nebo jako říct, že když mě přepadne skupinka agresorů a někdo mi pujde na pomoc, tak ten, co mi pomáhá, jen prodlužuje moje utrpení.
  Přesně. Mě napadl podobný příměr. O půlnoci mi zloděj rozkopne dveře bytu. Já poběžím na balkón a požádám souseda, aby mi podal alespoň velký nůž, abych se mohl bránit. Soused by mi řekl: "Nic ti nedám, nechci prodlužovat tvoje utrpení". :-)
  19.3. 21:03 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Promiň ale soused, který ti podal nůž a nechal tě ať jdeš něco řešit sám, je s odpuštěním kokot. Normální soused by tě nechal přelézt k sobě a zavolal policajty, protože zloděj, který vykrádá byt tím, že rozkopne dveře když je majitel doma, je s největší pravděpodobností smažka, které je všechno jedno. Takže by ti ten nůž stejně moc nepomohl. A pokud bys ho napadl, tak by sis koledoval o to, že bys to taky nemusel přežít.
  19.3. 21:29 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Normální soused by tě nechal přelézt k sobě a zavolal policajty
  Přes balkón přelézt nejde a než by přijeli policajti, tak bych byl mrtvý.
  Takže by ti ten nůž stejně moc nepomohl.
  A mohl bych si sám rozhodnout jestli mi ten nůž pomůže nebo bych ti před tím měl napsat, abys o mém osudu mohl rozhodnout ty?
  A pokud bys ho napadl, tak by sis koledoval o to, že bys to taky nemusel přežít.
  Šance na přežití mi připadá větší s nožem v ruce než bez něj. Jestli jsi pacifista a bez náznaku obrany se chceš nechat spráskat a možná i zabít od každého feťáka, tak je to tvoje věc. Kdyby takoví byli i naši předci, tak jsme už dávno vyhynuli.
  19.3. 21:50 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Přes balkón přelézt nejde a než by přijeli policajti, tak bych byl mrtvý.
  To rozhodně, pokud by sis hrál na hrdinu. Zloději obvykle jdou krást, ne zabíjet. Jenže když dostanou strach, může se situace šeredně zvrtnout. A je otázkou, jestli by ti pomohl zrovna nůž. Všeobecný povyk je obvykle účinnější nástroj k tomu aby se zloděj zaleknul a utekl.
  A mohl bych si sám rozhodnout jestli mi ten nůž pomůže nebo bych ti před tím měl napsat, abys o mém osudu mohl rozhodnout ty?

  Nejsem tvůj soused, ale pokud bys chtěl takovým způsobem riskovat svůj život, beze všeho bych ti ten nůž podal. …a šel si pro jistotu naládovat pušku, kdyby to nevyšlo dle tvých představ.

  19.3. 22:06 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To rozhodně, pokud by sis hrál na hrdinu. Zloději obvykle jdou krást, ne zabíjet. Jenže když dostanou strach, může se situace šeredně zvrtnout. A je otázkou, jestli by ti pomohl zrovna nůž. Všeobecný povyk je obvykle účinnější nástroj k tomu aby se zloděj zaleknul a utekl.
  Děkuji za vysvětlení situace o které ani jeden z nás neví jak by se vyvíjela. Každopádně bych si o obraně svého života rozhodl rád sám. Doufám, že nechci tak moc.
  Nejsem tvůj soused, ale pokud bys chtěl takovým způsobem riskovat svůj život, beze všeho bych ti ten nůž podal.
  Díky.
  …a šel si pro jistotu naládovat pušku, kdyby to nevyšlo dle tvých představ.
  Ty na 100% pušku nemáš, ale to je vedlejší.
  19.3. 22:14 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Příloha:
  Ty na 100% pušku nemáš, ale to je vedlejší.

  A tohle je podle tebe prak, co? Víš že bys neměl nikoho podceňovat. Je to sice jenom ládovačka, ale Evropa si s takovýma flintama vystačila víc jak 200 let.

  19.3. 22:31 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  No to čumím na pacifistu. Ale podle toho co jsi před tím napsal bych řekl, že bys neměl odvahu z ní vystřelit, protože bys měl strach, že když se netrefíš, tak...
  19.3. 23:15 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  Ceníš si svého života? Tak nepochybuj… Už jsem to zde uváděl jednou. Jinak pokud jde o ten pacifismus. Nedohledal jsem žádný zdroj kde by následující bylo uvedeno v angličtině, takže se domnívám, že to řekl Seton o vánocích r. 1936 v Praze per huba, když se ho ptali, zda-li je pacifistou:

  Jestliže divoké zvíře napadne tvoje děcko, tvoji ženu, tvůj dům, přátele nebo tebe samotného, je tvou povinností muže s ním zápasiti plnou silou a jakoukoliv zbraní, již máš po ruce, zničit je co nejdříve nebo zahnat; a stejně je to tvou povinností, je-li onou šelmou člověk.

  Nebylo to totiž publikované nikde jinde, než v poválečném Hlasateli, což byl interní zpravodaj LLM.

  Seton, ač byl proti výchově k militarismu, rozhodně nebyl pacifistou. Orlí pera získaná za hrdinství v boji patřila k nejprestižnějším. Prakticky všichni jeho chlapci jakmile dostali příležitost, šli do války proti Německu. Seton, jeho žena i přátelé podporovali válečné úsilí proti Německu v době, kdy Spojené státy razily politiku izolacionismu. Neangažoval by se, kdyby Německo nezaútočilo na neutrální Belgii. Německu šlo přitom pouze o to, aby se mohli přes belgické území přesunout, aby zaskočili Francii. Útok na Belgii byl jednoznačně aktem agrese, jaká tehdy ještě neměla obdobu, protože šlo o zemi, která chtěla jen to, aby byla respektována její neutralita. Ze Setonova úhlu pohledu se tak Německo samo rozhodlo být onou šelmou.

  A vůbec bych ti doporučoval přečíst „Rolfa zálesáka”. To je spíš stručný úvod do podstaty patriotismu, než knížka pro děti.

  19.3. 23:33 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Zvláštní. K obraně nožem máš výhrady, ale obrana puškou ti nevadí.
  20.3. 00:06 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Proč bych ti měl bránit, když jsi tak hloupý, že chceš kvůli majetku riskovat svoje zdraví, či dokonce život? Já ti napsal jaký je z mého hlediska správný postup. Tu pušku bych naládoval jen pokud by sis nedal říct. A ne proto, abych se s ní bránil, ale abych měl čím zneškodnit agresora, pokud by to došlo až tak daleko, že by to bylo nutné. Nejsem blázen, abych si pustil k tělu magora, kterému je už všechno fuk.

  Navíc u ládovačky máš jen jednu ránu, takže žádný výstřel pro výstrahu či zastrašení, kterým bys moh někoho potrefit, nehrozí. Být chmatákem, rozhodně bych nepokoušel štěstí zda vystřelí, či ne. Není to žádná hračka. U běžné samonabíjecí pistole, se ti může stát, že tvou zbraň může obrátit proti tobě, když napoprvé netrefíš a dostane se ti k tělu. V tomto případě je to pořád kus železa, který i kdyby nevypálil má svou váhu.
  20.3. 08:28 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Proč bych ti měl bránit, když jsi tak hloupý, že chceš kvůli majetku riskovat svoje zdraví
  Je obdivuhodné jak jsi si jistý, že tomu raubířovi co mi rozkopl o půlnoci dveře jde o majetek když chvilku před tím hulákal něco o tom, že jsem nácek a že mne jde odzbrojit. Taky řval něco o tom, že moje existence je historický omyl.
  Nejsem blázen, abych si pustil k tělu magora, kterému je už všechno fuk.
  Konečně nacházíme společnou řeč. Na magory co rozkopávají o půlnoci dveře cizího bytu je potřeba být připraven. Nevěděl jsem, že můj soused má pušku. Kdybych to věděl, tak ho samozřejmě poprosím o zapůjčení nože i pušky.
  20.3. 12:31 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Tebe už takhle někdo navštívil? Fíha. No tak tím tuplem jde o magora, protože tímhle způsobem se na návštěvu nechodí tam, kde víš, že hostitel je ozbrojen.

  Pokud jde o zapůjčení. Rozumně a bez emocí. Ty bys svěřil magorovi, který si chce za každou cenu dojít pro výprask, do ruky střelnou zbraň? Já ne. Tohle není špuntovka. A když už střelíš, tak se musíš trefit na jisto, protože jinak by hrozilo, že budou vláčet po soudech tebe (za obecné ohrožení) i mě (za to že bych ti ji půjčil), nikoliv toho kdo tě napadl. Pravdou také je, že jen mrtvý se ti nebude mstít a ten kdo z ládovačky střílet neumí by se s největší pravděpodobností netrefil. A taky je čestné dát magorovi šanci napravit chybu a vzít do zaječích.
  20.3. 14:18 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  No tak pak je to jednoduché. Pušku bys mi nepůjčil, nůž ano. Tak bych se bránil, alespoň nožem. Tuhle diskuzi o právu na vlastní obranu tedy můžeme ukončit.
  20.3. 00:29 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Pokud ti to nedošlo, tak rozhodně by ho víc odradilo když bych ho měl na mušce, než nůž co bys měl v ruce.
  20.3. 01:54 Petr
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ono nejde o zbraň, ale spíš o to, kdo ji drží v ruce. Pokud je to hysterická fňukna jako ty, nemá to moc velkou váhu.
  20.3. 08:18 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To poznáš, až to jednou riskneš.
  20.3. 11:58 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  to je fakt vtipné, přiteplalý asocialni woke uplakánek, co by sám nešel ani na procházku do parku, si pořídil fotku nepraktické bambitky, aby nám vyhrožoval :)
  20.3. 12:32 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nasmrkal sis do očí. Používej kapesník.
  20.3. 14:31 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  T.G.Masaryk: Když mě někdo napadne, aby mě zabil, budu se bránit, a nebude-li jiné pomoci, zabiju násilníka; když už jeden ze dvou má být zabit, ať je zabit ten, kdo má zlý úmysl.
  21.3. 16:49 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  Masaryk měl k Setonovi blíž než si myslíte. Jaroslav Šimsa, v letech 1926 - 1928 náčelník československé Ligy lesní moudrosti, pro něj pracoval v téže době jako archivář.

  Jak uvádí článek na ebu Českého rozhlasu z 20.3.2010: “… pracoval na Pražském hradě asi 9 let a každý den připravoval pro Masaryka přehled z několika světových deníků a předčítal mu.

  Seton, si nás také na rozdíl od jiných, s Čečnou nikdy nepletl. Dobře věděl, kde Čechy leží a existuje i důkaz, že znal a vysoce si cenil odvahy Jana Husa zemřít v pravdě. A znal ho dřív, než začal korespondovat s lidmi z ČSR.

  21.3. 18:22 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Masaryk také neměl v hlavě nasráno, na rozdíl od jiného pozdějšího "humanisty" s krátkými kalhotami.

  Do pár věcí od Setona jsem nakoukl, a dávalo to smysl. Měl to v hlavě srovnané, ale po svém, pro dost lidí je nestravitelný.
  19.3. 20:56 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Vycházíš asi z představy, že bez pomoci by Ukrajina padla a tím by to skončilo.

  Ne. To tedy nevycházím. Vycházím z toho, co vedlo Putina k tomu aby Ukrajinu napadl. Všiml sis, že ukrajince ani nenapadlo, že by přišli s nótou, že přistoupí na ruské požadavky za předpokladu, že okamžitě rusové okamžitě vypadnou z Ukrajiny a uhradí všechny škody? A všiml sis toho, že ukrajinskou vládu ani nenapadlo změnit svoji politiku vůči menšinám?

  Nebo jako říct, že když mě přepadne skupinka agresorů a někdo mi pujde na pomoc, tak ten, co mi pomáhá, jen prodlužuje moje utrpení.

  Ukrajinu nenapadla žádná skupinka agresorů. Napadnul ji sousední stát z obavy o vlastní bezpečnost a Ukrajina neučinila za celou dobu ani jeden krok, kterým by jeho obavy rozptýlili. Naopak. Neustále napětí zvyšovala a nijak se netajila s přípravou útoku na tzv. „povstalce”, místo toho aby dodržela to co bylo dohodnuto v Minsku.

  Takhle s naší pomocí je možné, že to skončí ještě letos. Přičemž těch faktorů může být víc. Putinovi dojdou peníze, morálka jeho vojáků je nic moc, má stále vetší ztráty.

  Omyl. Nikoliv s naší pomocí, ale naší pomoci navzdory. A proč, to jsem napsal už v tom blogppostu. Uvědomuješ si, že stejně jako mnozí jiní podceňuješ Rusko? I kdyby to nakrásně byl kolos na hliněných nohou, nikdy není radno protivníka podceňovat. Dojelo na to už hodně válečníků. Rusko „bukaří”, to je zjevné. Nikdy by nezaútočilo jako první, kdyby nemělo něco v záloze pro případ, že by skutečně došlo k angažmá NATO na Ukrajině. A to jak si dávají amíci pozor ukazuje, že si to moc dobře uvědomují, jinak by se ani v nejmenším nerozpakovali vytvořit bezletovou zónu, asi tak jako to udělali nad Libyjí.

  Sankce - je jasné, že sankce jsou dvousečná zbraň, to je jasné. Ale jde o to, kdo ty sankce dokáže vydržet dýl. O nic jiného.

  Mohl bys uvést jediný rozumný argument, který by podpořil tvoji domněnku, že by ty sankce mohly Rusko složit? Pokud vím tak Rusko začalo vyrábět svoje čipy už ořed nějakou dobou, ale nevím o tom, že by se sem nějaký z nich dostal, aby si ho mohl někdo otestovat. Veškeré informace jsou jen typu JPP. Navíc není potřeba aby byly z hlediska výkonu bůhví co. I méně výkonné čipy jsou totiž lepší než žádné.

  19.3. 21:14 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ukrajinu nenapadla žádná skupinka agresorů. Napadnul ji sousední stát z obavy o vlastní bezpečnost
  Jak se nám ta historie (respektive rétorika) hezky opakuje že?
  Sovětský svaz se snažil získat severní části finského území, které Rusku patřily před občanskou válkou[12] a také další území na jihu, výměnou za pozemky jinde, což zdůvodňoval bezpečnostními důvody, především ochranou Leningradu, nedaleko hranic.
  Zdroj
  19.3. 21:42 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  A jak se zanedlouho ukázalo, rusové se obávali právem. Kdyby Mannerheim, mimochodem bývalý carský důstojník, pokračovat po boku Německa v tažení proti Sovětskému svazu, ví jen bůh jako by to všechno dopadlo. Ale tím, že zůstal na liini původní hranice, zajistil že Finsko neskončilo tak jako Litva, Lotyšsko či Estonsko pod křídly Sovětského svazu.
  19.3. 21:57 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  A jak se zanedlouho ukázalo, rusové se obávali právem.
  Rusové (sověti) si mohli Leningrad přesunout do vnitrozemí a nemuseli kvůli tomu napadat sousední stát. Už několikrát v historii se stalo, že bylo přesouváno hlavní město do vnitrozemí právě kvůli bezpečnosti.
  Ale tím, že zůstal na liini původní hranice, zajistil že Finsko neskončilo tak jako Litva, Lotyšsko či Estonsko pod křídly Sovětského svazu.
  A nebude to spíš tím, že sověti věděli jak jim Finové naposledy napráskali a nechtěli to opakovat?
  19.3. 22:06 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  A nebude to spíš tím, že sověti věděli jak jim Finové naposledy napráskali a nechtěli to opakovat?
  Ty hele obtěžuj se nejprve si něco načíst, než začneš psát zas blbosti. Finsko kompromitované spoluprací s Hitlerem mohlo být rádo, že se jim rusáci, nechtěli pomstít. V září 1944 už bylo jasné, že je pouze otázkou času, kdy padne Německo a přijdou na řadu Finové. Takže když dostali na vybranou, neváhali hodit bývalé spolubojovníky přes palubu.
  19.3. 22:26 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Finsko kompromitované spoluprací s Hitlerem mohlo být rádo, že se jim rusáci, nechtěli pomstít.
  Takových států kompromitovaných spoluprací s Hitelerem bylo. Např. Slovensko, Rumunsko, Maďarsko....
  19.3. 23:18 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Však taky podle toho dopadly.
  19.3. 23:43 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ale Finsko tak nedopadlo, takže není určující jestli někdo spolupracoval s Hitlerem. Sověti si na Finsko už podruhé netroufli, protože věděli jak moc umí Finové kousnout.
  20.3. 00:13 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Omyl. Finsko tak nedopadlo, protože přistoupilo na podmínku, že vyžene němce vlastními silami. Nebylo tudíž okupováno. Finové navíc nejsou idioti, pro které žádné dohody neplatí.
  20.3. 08:38 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  SSSR neuzavřelo s Finama dohodu, protože sověti byli takoví slušňáci, ale proto, že to bylo i v jejich zájmu - věděli že by je ve Finsku zase čekaly těžké ztráty.
  20.3. 12:34 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Tvůj děda s nima seděl ve štábu, že jsi si tím tak jist?
  20.3. 14:37 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Stačí znát historii imperiálního Ruska, které už postaletí "krade" okolní území. Pokud by Finsko bylo slabé, tak by si ho Ruské impérium (SSSR) také "ukradlo". Ostatně tak jak to plánoval Stalin při Zimní válce. Bohudík to ukradnutí Finska Stalinovi nevyšlo a Putinovi to na Ukrajině, podle všeho, také nevyjde.
  20.3. 14:59 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  V tom případě by ses měl seznámit také s dějinami Finska. Do roku 1809 byli Finové pod vládou švédské koruny a Finské knížectví vzniklo teprve až poté co se tohle území dostalo do ruské sféry vlivu. Osamostatnili se již roku 1917, ale taky to neměli jednoduché. Nicméně bylo to bolševické Rusko, které je uznalo. Proč by ho tedy měli chtít o třicet let chtít integrovat zpět?

  Rusku vyhovuje, když má kolem sebe nárazníkové státy, pokud pro ně nepředstavují hrozbu. Jenže to není případ krajně nacionalistické Ukrajiny.
  20.3. 16:48 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nicméně bylo to bolševické Rusko, které je uznalo. Proč by ho tedy měli chtít o třicet let chtít integrovat zpět?
  Co je to za otázku. Československo bylo také Ruskem uznáno. Beneš si zajišťoval podporu ze západu i z Ruska. To že bolševik naši republiku uznal mu nijak nebránilo, aby nás slupl jako malinu.
  Rusku vyhovuje, když má kolem sebe nárazníkové státy, pokud pro ně nepředstavují hrozbu. Jenže to není případ krajně nacionalistické Ukrajiny.
  Zas ta pohádka o nacionalistické Ukrajině tlačená ruskou propagandou. Rusko vedle sebe potřebuje hlavně malé a slabé státy, kterým bude krást kufry a jejich území. BTW: Jak Rusko vyřeší nárazníkovou zónu kolem Číny? Nijak. Protože Rusko útočí jen na malé a slabé státy.
  20.3. 17:55 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Promiň, ale obrázek o Ukrajině jsem si neudělal na základě ruských zdrojů, které nesleduju. Stačilo sledovat co do světa troubili sami ukrajinci.
  20.3. 18:05 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  "troubili" realitu
  20.3. 18:47 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Hm. Tak kde asi udělali chybu, když jsem si o nich udělal takový obrázek?
  xsubway avatar 20.3. 19:07 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  21.3. 19:42 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  no rekl bych ze chybu jsi udelal ty :)

  proste seres mimo misu a jeste si to rozmazavas po xichte a po zdi
  20.3. 19:23 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  xsubway avatar 20.3. 20:07 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  20.3. 20:32 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Azovjugend:

  https://www.youtube.com/watch?v=jiBXmbkwiSw

  "Bij moskala!"
  20.3. 22:32 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  takove tabory by mely byt i u nas

  soucasne udalosti potvrzuji, ze je treba obnovit branou vychovu a take deti od mala ucit, ze rus je nepritel
  xsubway avatar 21.3. 19:04 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Šojgu přikázal zapojit do války na Ukrajině i nezletilé členy dětské polovojenské organizace

  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/sojgu-prikazal-zapojit-do-valky-na-ukrajine-i-nezletile-cleny-detske-armady-40391141#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=rWij8mJvezp-202203211513&dop_id=40391141&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  21.3. 19:41 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  to je bud master trolling nebo totalni zoufalstvi
  Gréta avatar 21.3. 19:50 Gréta | skóre: 35 | blog: Grétin blogísek | Stockholm
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  až takle moc de to novinkovový url stripnout hele

  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/40391141

  aje to jako bez trackování :O ;D

  inri: igne natura renovatur integra 🌲🔥🌲🔥🌲🧑‍🚒🚒
  xsubway avatar 21.3. 20:11 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ok. Cutnout jsem to mohl. A co obsah ... obsah není důležitý? Asi jak pro koho, tak zas nic :-)
  21.3. 20:02 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Uvedla to v pondělí agentura Ukrinform.
  Takže si to porovnej s tím videem na Azovjugend o kousek výš a spočítel si kolik jim je dneska let.
  20.3. 20:21 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nacisti v SK parlamentu jsou více vypovídající než nějací pomatenci pobíhající po ulicích. Že on ten Putin použil Ukrajinu jen jako zástěrku a ve skutečnosti chce jít od nacismu osvobodit Slovensko? ;-)
  20.3. 20:35 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Máš z něj hnědku? Tak tam jeď bojovat. Zeman ti to na počkání podepíše. Dostaneš deset nábojů do kvéru a poženou tě proti ruským tankům :-D
  20.3. 20:43 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Děkuji, že jsi mi nevyvrátil můj argument, že nacisti ve slovenském parlamentu jsou více vypovídající než ukrajinští pomatenci v ulicích ;-). Jinými slovy argument, že válku Putin vede kvůli ukrajinským nacistům je úplná kravina.
  20.3. 22:35 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  kolega co tam jel (ma vojensky vycvik, bez nej to nema moc smysl) dostal proti tankum mnohem lepsi nadobicko
  21.3. 16:21 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Myslíš tohle?
  21.3. 16:33 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ne, myslím samozřejmě javelin

  jinak české rpg, vz58 i breny jsou tam velmi ceněné

  to z odkazu nebylo ze statnich zdroju
  21.3. 18:11 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  „Věříme, že se jedná o výjimečné a nešťastné selhání jednoho kusu výrobku,“ uvedla firma.
  Dvě během dvaceti minut. Pak ty ostatní radši naházeli do pangejtu, jak moc si je cenili.
  21.3. 19:21 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  neumíš číst?
  21.3. 19:09 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Pak ovšem nepřekvapí, proč rusáci vytáhli termobarické zbraně a civilisté mají smůlu.
  21.3. 19:23 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jistě, že nepřekvapí. Dostávají přes držku, vytahují všechno co mají a válečných zločinů se neštítí. Prostě rusáci. Co bys čekal od rusáků než zoufalsví a prasárny?
  19.3. 20:41 i2041826
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  červenec 2018 D. Trump: “I think it’s very sad when Germany makes a massive oil and gas deal with Russia, where you’re supposed to be guarding against Russia, and Germany goes out and pays billions and billions of dollars a year to Russia. So we’re protecting Germany, we’re protecting France, we’re protecting all of these countries. And then numerous of the countries go out and make a pipeline deal with Russia where they’re paying billions of dollars into the coffers of Russia. And I think that’s very inappropriate.”

  červenec 2021 - Odstraněny politické překážky dokončení projektu Nord Stream 2. Bylo dohodnuto, že USA tomu již nebudou aktivně bránit. Německo a Rusko měly splnit určité podmínky, které mají umožnit Ukrajině, aby Nord Stream 2 rovněž akceptovala. Patřilo k tomu smluvní ujištění, že Rusko bude Ukrajině platit zhruba 2-3 miliardy dolarů jako roční poplatek za průtok plynu do EU přes její území do určité míry nezávisle na jeho objemu.

  10. září 2021 - Firma Gazprom oznámila, že výstavba plynovodu Nord Stream 2 byla dokončena. Zahájení komerčních dodávek plynu však ještě blokovalo chybějící rozhodnutí německého regulátora

  10. listopadu 2021 — USA uzavřely s Ukrajinou Chartu o strategickém partnerství. V dokumentu je deklarována podpora USA na vstup Ukrajiny do NATO. USA se zavazují k udržování sankcí a zavádění dalších opatření vůči Rusku za účelem získání území Krymu, teritoriálních vod Krymu a Donbasu pod státní správu Ukrajiny. Dokumentem se prohlubuje spolupráce USA s Ukrajinou v oblasti reformy obrany a obranného průmyslu.

  19.3. 21:03 johnyK | skóre: 1 | blog: uxblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  OK, takovejhle prispevku tu bylo za poslednich 14 dnu uz stovky.

  Dovim se konecne, co tim chce/chteji autori podobnych prispevku rici?
  Jendа avatar 19.3. 22:33 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Já chci říct, že už jsme měli mít dostavěný Temelín, upgradované Dukovany a rozestavěnou třetí jaderku a plynu, většině uhlí a části ropy říct sbohem.
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  19.3. 23:17 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jasně. A pro uran hurá s kýblem do Jáchymova, že?
  19.3. 23:31 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  uranu mame habadej, staci ho vytezit - a nejen v jachymove
  20.3. 00:15 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  No je pravda že otroků pro jeho lacinou těžbu bude nejspíš brzy zase dost, jak tak pozoruji ten vývoj.
  20.3. 01:00 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  no jo, ruské myšlení

  vy otroky, my technologie
  20.3. 08:24 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Rozdíl mezi námi je v tom, že já je vymýšlím, kdežto ty patříš k těm co před nima zůstávají s otevřenou hubou, protože je mají problém pochopit, ač nejde v jádru o nic složitého.
  20.3. 11:27 podlesh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Co je na otrocích k vymýšlení?
  20.3. 12:35 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nic. Proto taky tak otrocky uvažuješ.
  20.3. 16:25 johnyK | skóre: 1 | blog: uxblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  dobre, konecne konkretni prispevek, diky.

  Vzhledem k tomu, ze ja te tady z diskuze zatim znam jako nekoho rozumneho, tak jsem prekvapen, jaky mas v tomhle ohledu nazor - ja totiz at se na to divam jak chci, tak mi vychazi, ze snaha nahradit plyn nejakejma jadernejma elektrarnama je proste nesmysl a nemuze to fungovat.

  Ja tedy vychazim z toho, ze prece nebudeme srovnavat pouze TWh nejakeho energetickeho zdroje. Holandani spotrebovavaji 2 x tolik plynu na hlavu nez Nemci, a Holandani jsou take v tom konsorciu toho Nord-Stream2 -> samozrejme, protoze bez toho plynu mohou ty jejich skleniky zavrit :-)

  Proc predrecnik nepridal komentar, jak Holandane financuji Putina?

  Priznam se, ze jsem trochu v razi, protoze se skutecne mnozi takove prispevky, do kterych se bez ladu a skladu zkopiruji prohlaseni nejakych omezenych nebo spatne informovanych lidi a ostatni pak maji nejak sokratovsky uhadovat, jestli autor miluje Trumpa a nebo chce od nas ostatnich vysvetlit, proc neni mozne v brzku zacit topit elektrinou a nebo proc to nejde, v chemicke fabrice zajistovat prumyslove teplo pomoci elektrickych plotynek nebo bojleru :-)
  Jendа avatar 20.3. 18:29 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ja totiz at se na to divam jak chci, tak mi vychazi, ze snaha nahradit plyn nejakejma jadernejma elektrarnama je proste nesmysl a nemuze to fungovat. Ja tedy vychazim z toho, ze prece nebudeme srovnavat pouze TWh nejakeho energetickeho zdroje.
  Proč ne? Třeba topení (i skleníků) a ohřev TUV → snadno elektřinou, ideálně tedy pomocí tepelných čerpadel. Navíc teplo se snadno bufferuje, takže intradenní vyrovnávání máš v pohodě. Možná budou přebytky v létě, ale to zase jedou klimatizace, můžeš na léto plánovat odstávky a vůbec se to dělá veseleji.

  Pak se plyn používá na produkci vodíku, aby se z toho dělal amoniak a z toho pak hnojiva, adblue, pingpongové míčky a bomby. Ale to se stejně tak dá dělat elektrolýzou, když máš dost elektřiny, viz celá ta věc kolem operace Telemark.

  Kolik procent plynu se spotřebuje v té chemické fabrice, nemohla by jet na kyslíkovodíkový plamen :-D, a dalších nenahraditelných oborech?
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  20.3. 22:54 johnyK | skóre: 1 | blog: uxblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ja nemam cisla pro Ceskou republiku, ale v Nemecku se v roce 2019 spotrebovalo v domacnostech 722 TWh energie. Pro vytapeni se spotrebovalo 75% teto energie = 540 TWh. Kdyz by se to melo delat elekricky za pomoci JE a nebyly by to primotopy (coz by byla katastrofa), ale tepelna cerpadla, tak protoze je to v zime tak je ten realny topny faktor kolem 2 - t.znamena, ze v Nemecku by potrebovali na vytapeni 270 TWh rocne elekricke energie. Protoze takovy Temelin vyrobi 10 TWh za rok, tak by Nemci na vytapeni museli k tem 3 JE ktere jeste bezi dostavet jeste dalsich 24 takovych Temelinu.

  Protoze je Ceska republika 8 x mensi, tak si tipnu, ze v Cechach by se musely postavit dalsi 3 JE jen na to vytapeni. Trochu blbe na tom celem je, ze topit je potreba jen 5 mesicu a zbytek toho roku by ty JE staly. :-)
  21.3. 11:20 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Podobne dementni napady maji predevsim vsemozni "specialisti" a "odbornici" ...

  Pokud si pamatuju, tak (velmi zhruba) plati, ze abychom celosvetove nahradili ropu (ciste energeticky, tzn budem muset zacit lovit abysme se meli do ceho oblict), bylo by potreba postavit cca 20 000 jadernych reaktoru, ve kterych by se za cca 20 let spalil veskery dostupny stepny material (vcetne jaderny munice).

  Podobny je to s ekoterorcarama ... v autech se defakto spaluje odpad (nafta nema jiny vyuziti). A i kdyz pomines takovy detaily jako jak tu energii distribuovat, tak ji opet predevsim nemas kde a z ceho vyrobit.

  A na topeni cerpadlama se bez zeptat svycaru. Ti zjistili, ze se jim teplota jezera snizila o 2 stupne prumerne, coz je naprosta pohroma pro vse zivy v nem.

  ---

  Dete s tim guuglem dopice!
  21.3. 19:35 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  celosvetove nahradili ropu (ciste energeticky, tzn budem muset zacit lovit abysme se meli do ceho oblict), bylo by potreba postavit cca 20 000 jadernych reaktoru
  lol, ten vypocet chci videt

  budem muset zacit lovit abysme se meli do ceho oblict
  wut? pochopil jsem, ze se obliklas do umele hmoty (fuj), ale vis ze vetsina prirodnich vlaken urcenych k oblekani se nelovi? (jsou bud rostlinna nebo z domestikovanych zvirat)
  veskery dostupny stepny material
  ten si spocital jak? :)
  Ti zjistili, ze se jim teplota jezera snizila o 2 stupne prumerne, coz je naprosta pohroma pro vse zivy v nem.
  lol, vsude se voda otepluje, coz je pohroma pro zivot, snizit ji je benefit

  zase nam tu beruska pytlikova zvani sracky :)
  Jendа avatar 21.3. 19:54 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  lol, ten vypocet chci videt
  Našel jsem, že se vytěží 100M barelů/den = 16G litrů/den. Pokud se z toho podaří extrahovat 5MJ/l (což vůbec netuším, ale řádově to snad bude správně), tak je to 80 PJ/den čili 1 TJ/s = 1 TW, což je 1000 reaktorů (1GW). Mám skoro pocit, že už jsem mu to v nějaké nedávné diskuzi počítal.

  Co přírodního se používá jako náhrada goretexu?
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  21.3. 20:05 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ani tak to moc nepotěší, když pro Westinghouse je problém postavit jeden.
  21.3. 23:24 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  goretexu? no nahrada v pravem slova smyslu to neni, protoze to je o tri kategorie lepsi lepsi, ale vlna
  22.3. 08:14 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Tak samozrejme ze imbecilni negramotnej kreten jako ty, kterej ani netusi do ceho se oblika nemuze mit ani paru o tom, kolik ceho se spotrebuje.

  Prakticky kazda soucast obleceni obsahuje nejaky % z ropy vyrabenych materialu.

  A mnoztvi dostupneho stepneho materialu si ty debile samozreme neumis najit ... takze az mi posles za praci rekneme 10M $ na ucet, dolozim ti to, platba pochopitelne predem, protoze si neduveryhodnej curak.

  Zmrdi ktery neumej ani pouzit ten posratej guugl si nic jinyho nez nakopat prdel nezasouzej, ty specielne, tobe by bylo treba ji rozkopavat kazdou hodninu navzdy.

  Nebot zmrdi jako ses ty samozrejme nemuzou tusit, ze zmena prumerny teploty zivotniho prostredi o jeden stupen spolehlive zabije 30% zivota v danym prostredi se vyskytujicim.

  ---

  Dete s tim guuglem dopice!
  22.3. 12:13 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Prakticky kazda soucast obleceni obsahuje nejaky % z ropy vyrabenych materialu.

  ty jsi fakt dement

  treba me bavlnene tricko? nebo ten merino svetr na nem? jedina ropa co mam momentalne na sobe (a plati to pro naprostou vetsinu situaci) jsou podrazky bot - to by jiste slo udelat z prirodniho kaucuku nebo kuze, ale stalo by to mnohem vic a asi by se i rychleji opotrebovavalo

  pak mam jeste z ropy nejaky prsiplast, ale ten vytahnu jen parkrat do roka a mam ho uz asi dvacet let

  22.3. 12:15 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ty zbyle kecy nema cenu komentovat (jen by me tedy zajkimalo oidkud ma google ty informace o dosud nevytezenem uranu) :)
  22.3. 12:15 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ty zbyle kecy nema cenu komentovat (jen by me tedy zajkimalo oidkud ma google ty kompletni informace o dosud nevytezenem uranu) :)
  Gréta avatar 20.3. 18:18 Gréta | skóre: 35 | blog: Grétin blogísek | Stockholm
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  poctivej zemní plyn je potřeba pro pro průmysl/zemědělství na výrobu hnojiv třeba hele nebo hrozně moc fabrik kde se dělá s tepelnejma procesama použivá plyn protože byl víc levnější :O :O

  a králykovo ekoauto bez plynu taky jako vůůůůůbec nebude jezdit nebo aspoň nebude už eko :O :O

  inri: igne natura renovatur integra 🌲🔥🌲🔥🌲🧑‍🚒🚒
  20.3. 21:20 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  a králykovo ekoauto bez plynu taky jako vůůůůůbec nebude jezdit nebo aspoň nebude už eko :O :O
  Jezdit bude, nebude eko. Ono ale teda to zas až takovej problém není, protože bohužel není moc eko ani teď. Eko auto se v ČR provozovat moc nedá, všechny možnosti ultimátně jedou buď na ropu, plyn nebo uhlí, což jsou jsou všechno velmi levicová paliva (dodávají je centralizované bloby a jejich externality nejsou řešené tržně - musí za to platit celá společnost včetně těch, kdo to nechtějí).

  Eko auto jde u nás dělat pouze velmi pravicovým způsobem - být majitelem vlastního nezávislého OZE a z toho si to auto napájet.
  21.3. 11:22 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Predpokladam, ze si zaroven majitelem dolu, ve kterym se vytezily, a v nejaky kyselinovych stracka vylouzily ty stovky tun materialu, ktery sou treba na tu uzasnou ekologickou baterku, co ji za 3 roky nejspis hodis nekam do lesa, protoze se ti nebude chtit platit za likvidaci (tzn nekomu kdo ji hodi do lesa misto tebe).

  ---

  Dete s tim guuglem dopice!
  21.3. 12:21 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  baterky jsou temer 100% recyklovatelne

  22.3. 08:17 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  lol ... to urcite ... a proto na ne vsichni stoji frontu, protoze je to uzasnej kauf.

  Ze by tady podcarka tak jako ve 100% pripadu psal opet naprosty picoviny, protoze tu nic jinyho ani nepise?

  ---

  Dete s tim guuglem dopice!
  22.3. 12:17 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  jakou frontu?

  ty jsi fakt ichtyl
  22.3. 21:54 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Predpokladam, ze si zaroven majitelem dolu, ve kterym se vytezily, a v nejaky kyselinovych stracka vylouzily ty stovky tun materialu, ktery sou treba na tu uzasnou ekologickou baterku, co ji za 3 roky nejspis hodis nekam do lesa
  Proč bych ji za 3 roky někam vyhazoval? To bude stále ještě sloužit. Nebo jsi od poslední diskuse zapomněl, jak jsi podhodnotil životnost baterií o řád?
  21.3. 19:39 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  na výrobu hnojiv
  proste skonci ta nesmyslna veganska propaganda a opet se dostane roslinna a zivocisna vyroba do rovnovahy - pak zadna hnojiva z fosilnich paliv potrebovat nebudes

  ale holt si nedas sve oblibene sojove late
  Jendа avatar 21.3. 19:57 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  No hlavně při té výrobě hnojiv se plyn používá jako zdroj vodíku (abys mohl se vzdušným kyslíkem udělat NH3), a dělat to elektrolýzou není nijak zásadně složitější, Norsk Hydro to tak dělá/dělalo normálně.
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  22.3. 08:19 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jen je to vyrazne nakladnejsi ze? A potrebujes na to radove vic elektriny, kterou jaksi musis nekde z neceho taky vyrobit, ze?

  Ale to ze nezvladas soucet predvadis opakovane.

  ---

  Dete s tim gugulem dopice!
  Jendа avatar 21.3. 19:59 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  (což se kromě umělé výroby dá řešit třeba i tak, že někdo udělá fixaci dusíku i v jiných kytkách než pár luštěninách/bobech/whatever. Jenže to zase narazí na anti-GMO propagandu…)
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  22.3. 08:18 j
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jasne, a zvirata zerou vzduch ... lol ...

  ---

  Dete s tim gugulem dopice!
  19.3. 21:29 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Leden 2009 – Krize snad vyřešena. Co by se ale dělo, kdyby ČR došel plyn?.

  Březen 2009 – Dvě kola rusko-ukrajinské plynové krize 2009

  Září 2011 – Ukrajina hrozí Evropě rozebráním svých plynovodů

  Listopad 2013 – Summit evropské iniciativy Východního partnerství ve Vilniusu: Na východě svítá, proč se nikdo nedívá? Důvodem, proč Janukovyč nepodepsal asociační dohodu byl fakt, že tato smlouva EU k přijetí Ukrajiny nijak nezavazovala a Rusko by v takovém případě přestalo Ukrajině prodávat plyn za zvýhodněnou cenu.

  Leden 2014 – Přehled politických událostí na Ukrajině - listopad a prosinec 2013

  Březen 2014 – Ukrajina doufá, že cena za ruský plyn vzroste jen o třetinu. Připomeňme si, že Ukrajina tehdy nakupovala od Ruska plyn za výrazně výhodnější cenu než země západní evropy.

  Červen 2014 – Ukrajina nezaplatila dluh za plyn. Gazprom přerušil dodávky, ale do evropy měl proudit dál. Tak si ukrajinci, tak jak u nich bylo zvykem přivlastnili to, co si zaplatily evropské země. Které ale požadovaly náhradu škody po Rusku.

  Atd.. Atd..

  19.3. 23:24 Fms
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ty jsi opravdu odporna nacisticka kreatura. Libujes si ve vrazdeni deti. Kdybys mel koule a zverejnil svou skutecnou identitu, dosel bych si s tebou o tom promluvit.
  20.3. 00:07 .
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Na to abys našel OPZ (olizovače putinova Zadku) stačí google.-)
  20.3. 00:18 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Ten je tak blbý, že by se ztratil už v metru. A ty si očividně stejný hrdina.
  20.3. 00:31 .
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Aleš prodá každýho. Jsi taková malá prostitutka. Viď :-)
  20.3. 00:49 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Měl bys dát tu svou křišťálovou kouli do frcu. Moc ti nefunguje.
  20.3. 00:52 .
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To je úplně impotentní reakce:-) Alešku vzmuž se :-)
  20.3. 12:48 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nezapomeňte si s nadržítkem koupit ubrousky, ať si neupatláte ty svoje mazlíčky. Já se na rozdíl od vás u kompu neukájím.
  20.3. 13:40 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  ty se ukájíš nad obrázky zavražděných chorvatských a ukrajinských dětí, šmejde
  20.3. 13:44 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To těžko. Na rozdíl od tebe je nesbírám.
  20.3. 00:21 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jo a koule mám. Řekl bych, že na tebe jedna, ráže .45 bohatě v případě nutnosti postačí.
  20.3. 06:46 Radovam
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jednoduché řešení když máš takové trauma z anonymů. Ale na to nemáš koule.
  20.3. 08:16 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Vaše posedlost koulemi je obdivuhodná, to si je asi nejspíš pořád olizujete, protože tenhle blogpost není o traumatu z anonymů, ale o ztrátě chuti psát pro mentální impotenty. Oproti vám je i ten debian+ laureátem na nobelovku za literaturu.
  20.3. 08:58 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nápis na zdi, roku 1938:
  Čapku táhni!
  To psal nějaký tvůj předek,že?
  20.3. 10:03 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  Máš to nějaké popletené. V první půlce dokumentuješ pokles blogových zápisků a v druhé půlce, chytře nazvané Závěr, tvrdíš, že anonymním tlachalům byl zatnut tipec. V tomto oslím můstku jsi přehlédl skutečnost, že blogy nepíší anonymní tlachalové. Anonymní tlachalové „anonymně serou ty ostatní“ v diskuzích pod blogy.

  Blogy píší registrovaní, kteří chtějí argumentovat proti většinovému názoru. Za covidu většina brblala na protiepidemická opatření, a tak se psaly blogy, které opatření podporovala. Dnes je téma válka a většinový názor je na straně Ukrajiny, takže logicky žádné blogové zápisky na podporu Ukrajiny nevznikají. Tím máš vysvětleno, proč se změnou tématu zmizely blogy. Tento tvůj blogový zápisek (tedy jeho Závěr), který se protivětšinově staví na stranu Ruska, je toho důkazem.

  Přidám ještě druhé pozorování: Před válkou byly diskuze, opakuji diskuze, nikoliv blogy, plné anonymních tlachalů o tom, že Rusko válku nezačne. Zcela v souladu s motivací trolla lidi rozeštvávat. Když válka začala, rapidně ubylo i diskuzních příspěvků. Trollům totiž zatnul tipec samotný Putin – tvrdit lidem do očí, že válka nebude a že to Putin s námi myslí dobře, se ve světle rozbombardovaných měst stalo neobhajitelným. (Tezi o tom, že značná část trollů jsou ve skutečnosti placení provokatéři, kteří ztratili zadání, a tak nemají proč a o čem psát, si nechám na jindy.)

  20.3. 10:16 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Popletené to máš ty. Vůbec jsi nepochopil o čem jsem psal. Dokonce ani to, proč jsem použil ten titulek.
  20.3. 13:41 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Kapico, nikdo ti nerozumí, jenom ty jsi letadlo :)
  20.3. 13:43 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Omyl. To vy. Já jen pro vás vyhlásil bezletovou zónu po které jste tak volali.
  20.3. 20:06 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Panečku, to je argument.
  20.3. 14:27 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To je pravda. Já strašně rád seru nácky. A že jich tady je!
  20.3. 15:48 Fms
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Radovan, Odin a Kapica! a
  20.3. 14:22 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Máš to popletený Kapico. Pokud si myslíš že ta aktuální žumpa je daná anonymníma diskutérama tak si zatraceně odtrženej od reality. Jdi si někdy přečíst diskuze na novinkách. Jaký hovna tam lidi píšou pod vlastníma jménama a telefoníma číslama je neuvěřitelný. Dokonce sem tam narazil na geronta kterej se chlubil tim jak celí dny dělá screenshoty ideově závadnejch komentářů, tiskne je a nosí na policejní stanici. Pokaždý když se začnou utahovat šrouby tak nastane ráj pro práskače a pleticháře všeho druhu. Stejnej typ lidí kterej práská dneska práskal gestapu a KGB.

  Mám-li bejt upřímnej, tak naprosto nechápu proč se tady u nás začali tak utahovat šrouby a blokovat proruský weby. Je to kontraproduktivní. Mám pocit že neexistuje lepší lék proti ruský propagandě než si na aeronetu přečíst jak ruská armáda dělá chirurgicky přesný údery proti vojenský infrastruktuře a pak si na twitteru najít videa z kompletně rozmrdanejch ukrajinskejch měst dělama a neřízenejma raketama.
  20.3. 14:47 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Popletené to máš ty. Mi je fuk, že jste z toho udělali žumpu. Když vás to baví, tak si ji užijte. Nemělo by vás pak ale překvapovat, s jakým gustem vás urážím. Obtěžovat se s čímkoliv jiným je jen škoda času.

  Pokud jde o potlačování práva na svobodu projevu. Jde o typický znak totalitárních států, u kterých vládnoucí klika nedůvěřuje vlastnímu obyvatelstvu. U nás tyhle projevy začaly před šesti lety. Ale pravdou je, že s nástupem sociálních sítí přišla éra, kdy je mnohem snazší manipulovat veřejným míněním. A české školství nikdy nevedlo mládež k používání vlastního mozku.
  20.3. 14:55 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Popletené to máš ty. Mi je fuk, že jste z toho udělali žumpu. Když vás to baví, tak si ji užijte. Nemělo by vás pak ale překvapovat, s jakým gustem vás urážím. Obtěžovat se s čímkoliv jiným je jen škoda času.
  Lol. To dost těžko. Napsal sem ti i proč.
  Pokud jde o potlačování práva na svobodu projevu. Jde o typický znak totalitárních států, u kterých vládnoucí klika nedůvěřuje vlastnímu obyvatelstvu. U nás tyhle projevy začaly před šesti lety. Ale pravdou je, že s nástupem sociálních sítí přišla éra, kdy je mnohem snazší manipulovat veřejným míněním. A české školství nikdy nevedlo mládež k používání vlastního mozku.
  Sedmi.
  21.3. 19:38 majky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jsem jen obyčejný konzument, nedokážu přispět. Ale například Max umí dát hodnotný příspěvěk. Jej si zde vážím nejvíc. Bystroushaak (či jak to přesně je) určitě taky, jen tomu nedokážu plně rozumět, nejsem programátor. Tak nevím, ale určitě jsou zde schopní lidé.
  Gréta avatar 21.3. 19:51 Gréta | skóre: 35 | blog: Grétin blogísek | Stockholm
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  ttttsss mužeš napsat jak něco jakoby vidí vobyč konzument třeba :D ;D

  inri: igne natura renovatur integra 🌲🔥🌲🔥🌲🧑‍🚒🚒
  21.3. 20:07 majky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  :D Hele ty se mi líbíš, seš tady výrazná a je jasný, že umíš. Navíc vtipná. (Teda nevěřím že jsi žena, ale copak vím :D) Z pohledu ,,pozorovatele'' to tady ale podle mě docela žije a jsem pravidelný návštěvník. Komunita je tu fajn.
  23.3. 13:03 Petr
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Co si to dovoluješ k dámě, samozřejmě, že je to žena, její nemytý čurák na tom nic nemění!
  23.3. 09:29 zofrey
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Zjistil, že covid-19 už tolik netáhne, a tak začal šířit propagandu a dezinformace Kremlu.
  23.3. 11:07 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Covid-19 je již uzavřená záležitost, pokud ti to uniklo. Všeobecná hysteria opadla, hory mrtvol se nekonaly, a žádná panika netrvá věčně. Momentálně je má hromada lidí problém s virózami, ale protože testy na kovid mají negativní, chovají se stejně idiotsky jako před kovidem.
  31.3. 14:17 ml
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Blbý je, že ta epidemie ještě neskončila. Pořád máme jen u nás deseti tisíc nakažených. To je o řád víc, než když bylo nejhůř při druhé vlně (dení počty bývaly tehdy 1500, při současné to pravda bylo taky řádově víc). Ale přes ten docela ohromný počet ochycených pozitivním se žádná trasgédie nekoná a zdá se, že až na pár těžkých případů je kovid jako každá jiná nemoc (těch problémových je snad pořád víc, než bývá u chřipky, ale nezdá se, že by to byl problém).

  Suma sumárum, takovýto minoritní problém válka, i když za hranicemi EU, ale relativně blízká, nějaký kovid hravě zastínila. A tak jako jsme se poslední dva roky ze zpráv nic nedověděli kvůli kovidu, teď se nedozvíme nic kvůli ukrajině. Přitom USA posledních 70 let stále s někým válčí, a stojí to víceméně stranou (rozhodně to nnezaplní celé zprávy), čili není to zdaleka první válka ve světě.
  31.3. 15:10 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  A to, že existuje viacero variantov vírusu a z toho vyplývajúce rozdiely v tom, aký je to problém, to nie je podstatné?
  31.3. 19:17 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Tak schválně, co bude téma příští zimu? Třeba si Putin řekne, že když mu nechceme platil v rublech a i jinak jsme na něj ošklivý, že nám nebude prodávat žádný plyn. V současnosti plyn tvoří v Česku 18 % zdrojů energie. 3 % plynu si vyrábíme sami a zbytek dovážíme. Co dovážíme, je jen a pouze z Ruska. Lidi, co na to budou mít, prostě koupí plyn od jinud. Zaopatření důchodci se přestěhují na venkov a budou chodit přikládat uhlím z Turówa. A ty zbylé budou ukazovat v televizních zprávách, jak doma sedí ve vaťáku nad hrnkem chladnoucího čaje a bezmyšlenkovitě koukají na okenní tabulku, po které mráz kreslí obrázky.
  31.3. 20:42 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  jak doma sedí ve vaťáku nad hrnkem chladnoucího čaje a bezmyšlenkovitě koukají na okenní tabulku, po které mráz kreslí obrázky.
  Tak to na tom budou pořád líp než v Mariupolu. Tam okenní tabulky už dávno nemají :-)

  Lidé jsou velmi přizpůsobiví. Po havárii Fukušimy byly v Japonsku odstaveny jaderné elektrárny a bylo potřeba snížit odběry o 15% a zvládli to. Zvládneme to taky.
  31.3. 22:19 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  Jenže to je úplně jiných 15 procent: V Japonsku (kromě hor a severních prefektur) se v zimě netopí. Oni místo toho přihřívají klimatizací, která jede na elektriku. Takže když se každý uskromnil o 15 procent, tak nebyl žádný problém. (On to ale nebyl problém ani tak v zimě, jako v létě. To se nepatřičně uskromnili především důchodci a pak kapali jeden po druhém, protože oběhový systém v osmdesáti není co za mlada.) Jenže u nás máte značnou část domácností, které mají topení na plyn a ničím jiným topit nemůžou. Jediný zástupný zdroj je elektrika. Jenže když distributor odmítá připojovat nabíječky pro auta, protože není kapacita přenosové soustavy, tak prostě si nezatopíte ani elektrikou, protože vám spadnou jističe. Pro takové domácnosti to není otázka „budu topit o 15 % méně“, ale problém „nebudu topit vůbec“. Tady nejde o průměrný propad 15 % ze všech zdrojů, ale pro konkrétní případy propad o 100 %.

  Já si taky nemyslím, že to dojde tak daleko: Města, která mají sídliště s centrálním vytápěním, dobrovolně přestaví plynové kotelny na spalovny odpadu, které do teď tak vehementně odmítaly. A pro ty ostatní stát uvalí na plyn monopol, nakoupí jej za velkoobchodní, i když značně vysoké ceny z Německa a bude jej omezeně distribuovat do jednotlivých oblastí. On ten plyn samozřejmě nedojde, protože v provázaném evropském trhu plyn z Ruska představuje asi 40 %, takže efektivně se o zbývajících 60 % poperou odběratelé, což tržně vyžene cenu samozřejmě více než o oněch 40 %. Třeba dnes se ministr průmyslu vytasil se spodním odhadem 5násobku. Nakonec on ani ten ruský plyn nikam nezmizí, ale prostě se prodá jinam, takže to zase sníží zájem o plyn od jinud. Dokážu si představit i takovou paradoxní situaci, že plyn vytěžený v Rusku se nakonec přes řetězec prostředníků dostane až do Evropy. Ono se fakticky nedá uhlídat, odkud tankery přivážejí suroviny. Obzvlášť když máte kilometry terminálů ve vlastnictví Lukoilu na Sicílii.

  1.4. 08:29 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Jenže když distributor odmítá připojovat nabíječky pro auta, protože není kapacita přenosové soustavy, tak prostě si nezatopíte ani elektrikou
  Pokud se bavíš o samostatných dobíjecích stanicích pro auta, tak to je něco jiného, protože musíš často přivést elektrické vedení o vysokém průtoku tam kde zatím takové vedení nevede. Nemyslím si, že kdybys nyní jako domácnost zažádal o změnu tarifu a navýšení jističů pro topení elektřinou, že by ti ho distrubutor odmítl. Navíc přechod z plynu na elektřinu je celkem levná záležitost - elektrické kotle stojí pár tisíc korun. Akorát provoz je drahý, ale zase jsme u toho, že lidé se dokáží velmi průžně přizpůsobit a uskromnit. Někdo tady (nebo ve vedlejším vlákně) psal, že by dokázal náklady na topení snížit až o 80%. Asi to není typický přiklad, ale uspořit se dá. Já znám jednu paní z vesnice, která topí elektřinou a jak minulý rok stoupla cena elektřiny, tak jí známí dovezli malé krbové kamna a koupili dřevěné brikety. Byla to celkem rychlá akce bez nějakého zlouhavého projektování a paní nyní topí o dost levněji.

  Jenže u nás máte značnou část domácností, které mají topení na plyn a ničím jiným topit nemůžou. Jediný zástupný zdroj je elektrika.
  Teď statistiku nenajdu, ale pokud si vzpomínám dobře, tak 20-30% domácností mají kromě plynu i sekundární vytápění (např. starší kotel).

  Pro takové domácnosti to není otázka „budu topit o 15 % méně“, ale problém „nebudu topit vůbec“. Tady nejde o průměrný propad 15 % ze všech zdrojů, ale pro konkrétní případy propad o 100 %.
  Tomu nerozumím. Nebavíme se přece, že plyn nebude vůbec, ale že ho bude méně, proto nechápu proč by měl být propad o 100%. V krizových situacích se nejdříve zakáže odebírat plyn průmyslu právě proto, aby zbyl plyn pro domácnosti.

  Dokážu si představit i takovou paradoxní situaci, že plyn vytěžený v Rusku se nakonec přes řetězec prostředníků dostane až do Evropy.
  Pokud by se to dělo, tak toho plynu z Ruska bude i tak podstatně méně, protože loděma a kamionama převezeš ztlačeného plynu mnohem méně než ropovodama. Pokud by se zastavil plyn z Ruska, tak Rusko bude mít větší ekonomický problém než Evropa.
  1.4. 13:52 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  * pokud si vzpomínám dobře, tak 20-30% RD mají kromě plynu i sekundární vytápění (např. starší kotel).
  1.4. 19:27 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Nemyslím si, že kdybys nyní jako domácnost zažádal o změnu tarifu a navýšení jističů pro topení elektřinou, že by ti ho distrubutor odmítl

  Já si právě myslím, že by to problém byl: Množství energie, tím myslím fyzikální energii, vydané na topení je v porovnání se spotřebou elektřiny pro jakékoliv jiné účely enormní (matně si vzpomínám že se jedná násobky blížící se 10). To znamená, že když se přejde na topení elektrikou, tak výrazně (násobně) vzroste odběr. A protože jsem slyšel historky, kdy distributor říkal, že více jak dva elektromobily na vesnici neschválí, tak si myslím, že by topení bylo rovněž problém. A to neřeším, kde se ty násobky budou vyrábět.

  Já znám jednu paní z vesnice, která topí elektřinou a jak minulý rok stoupla cena elektřiny, tak jí známí dovezli malé krbové kamna
  20-30% domácností mají kromě plynu i sekundární vytápění (např. starší kotel).

  Ale jistě. Pokud jde o rodinné domy, tak stačí vyvložkovat komín a pořídit si smetáček na zametaní popela. Ale uvědom si, že přes polovinu obyvatel ČR žije ve městě. A ve městě většina domů nejsou rodinné domy. Co uděláš s nimi? Oni nemůžou začít topit dřevem nebo uhlím. Oni si ani nemůžou dům přestavět, protože často bydlí v nájmu. Viděl jsi někdy panelák? Pokud ti nebudou moci přejít na elektriku (a tu obavu jsem výše rozvedl), tak pro ně to je 100% nedostupnost topení.

  Nebavíme se přece, že plyn nebude vůbec, ale že ho bude méně, proto nechápu proč by měl být propad o 100%.

  Globálně technicky plyn bude. To jsem přiznal. Ale obchodně v případě ČR nebude. Když zítra přestane proudit plyn z Ruska, tak v případě ČR se jedná 100% propad. A koupit ho jinde „okamžitě“ nejde. Žádný obchodník do ČR plyn nedodá, protože veškerý objem, má nasmlouvaný se stávajícími odběrateli v jiných zemích. Budeš muset počkat, až začnou končit dlouhodobé smlouvy a pak přeplatit stávající odběratele. Jinak tu nulu tady budeme mít efektivně. Do té doby se pojede z (poloprázdných) zásobníků.

  1.4. 22:22 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  To znamená, že když se přejde na topení elektrikou, tak výrazně (násobně) vzroste odběr. A protože jsem slyšel historky, kdy distributor říkal, že více jak dva elektromobily na vesnici neschválí, tak si myslím, že by topení bylo rovněž problém.
  To se mi nechce věřit, že by elektroauta mohly být jen 2 na vesnici. Jedině, že by tam byl nějaký jiný problém co elektroauto způsobuje. Zrovna dnes jsem slyšel rozhovor s místopředsedou představenstva ČEZ a ten říkal, že kdyby nebyl plyn mohlo by se přejít na topení elektřinou.
  Ale uvědom si, že přes polovinu obyvatel ČR žije ve městě. A ve městě většina domů nejsou rodinné domy.
  Ano u paneláků by nebylo možné jednoduše napojit kotel a topit tuhými palivy, ale má většina paneláků ve městě plynový kotel nebo mají teplo z místní teplárny? To by chtělo přesnější statistiky.
  A koupit ho jinde „okamžitě“ nejde.
  V zásobnících v ČR by měl být plyn na měsíc. Pokud by se zavedly omezení pro průmysl, tak na déle. Za měsíc už nebude třeba topit - je tu léto. A pak je několik měsíců na naplnění zásobníků nebo vymyšlení nějakého řešení pro další zimu.
  2.4. 09:52 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu

  Elektrické rozvody mimo aglomerace nejsou zálohované (mají jen jeden zdroj). Prostě máte jednu větev, která se táhne desítky kilometrů daleko a veškerý odběr jde přes ni. Když ji přetížíte, máte celou oblast bez proudu. Když povolíte vyšší výkon jističů, tak pro distributora to znamená, že musí poskytovat tolik proudu 24 hodin denně. když si o to řekne pár elektromobilistů, není problém. Když si o to řekne každý, problém máte. Sítě se musí stavět na maximální odběr, nikoliv na průměrný. S topením ta špička není tak prudká, ale rozhodně to není něco, co se rozloží v čase. Typicky lidi topí od večera, co přijdou z práce, do noci než jdou spát. To máte 8 hodin nepřetržitého odběru všemi ve stejnou dobu. Abyste spotřebu rozprostřel, museli by se používat zásobníky tepla a dálkové zapínání distributorem energie. To je prostorově, finančně, organizačně, ale i údržbově v české realitě sci-fi. Zrovna tak jako se rozvoj elektromobility podmiňuje neexistující technologií smart grid. Mimochodem v tom rozhovoru není ani slovo, že bude možné přejít na elektřinu. Jenom, že to je logický směr a ta snaha bude. Ostatně jaká jiná slova čekat od výrobce elektřiny? To je jako když Telecom láká na DSL do každé rodiny a když to zkusíš, tak se se zlou potážeš.

  Tenhle graf říká, že 61 % (jakýchkoliv) bytů má plyn ze sítě (ne nutně, že s ním topí). Statistika tady říká o domech (celkem 1798318, panelák i rodinný dům jsou na jedné hromadě), že 1348914 domů má kotelnu vlastní (z toho na plyn 796930), mimo dům 99867. Bohužel náš statistický úřad neagregovaná data nesdílí, takže zjistit údaje na počet bytů nelze.

  Za několik měsíců neuděláš nic. Nevyměníš plynové kotle za uhelné. Veškeré přechody výtopen na plyn byly realizovány z dotací a od slov k činům to trvalo deset let. (Statistika výroby tepla je 1,3 z uhlí a 17,5 z plynu pro výtopny; pro teplárny 93,1 z uhlí a 19,5 z plynu. Jednotka neznámá.) V takovém časovém rámci dává větší smysl budovat plynovody z jižní do střední Evropy, aby se sem arabský plyn měl kudy dostat. Za několik měsíců nenakoupíš plyn jinde. On prostě na trhu nebude. Já se celou dobu bavím o zimě příští. Samozřejmě že tyto tři měsíce nějak překlepeme.

  4.4. 13:02 LarryL | skóre: 25
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  Mimochodem v tom rozhovoru není ani slovo, že bude možné přejít na elektřinu.
  Řekl bych, že to tam je:

  "Pro příští týdny a měsíce se proto připravují krizové scénáře, v delším časovém horizontu ale deficit ruského plynu vyřeší trh, říká Cyrani pro SZ Byznys." ... "Jsou u nás i celá města zásobovaná teplem z plynu. Tam by byl dopad velký, asi bychom museli přijmout nějaké krizové scénáře, například vybavení domácností elektrickými přímotopy – pro případ, že by plyn přestal téct v horizontu dnů nebo týdnů."
  Ostatně jaká jiná slova čekat od výrobce elektřiny?
  Předpokládám, že místopředseda ČEZu bude znát elektrickou distribuční soustavu v Česku a ví jakou zátěž vydrží.
  Typicky lidi topí od večera, co přijdou z práce, do noci než jdou spát.
  No právě a v tu chvíli kdy jsou lidé doma, tak už není potřeba tolik elektřiny pro průmysl.

  Jinak k těm statistikám. Nechce se mi tomu věnovat čas, abychom to detailně rozebírali, protože to stejně nevyřešíme a bude tam pořád spoustu neznámých - např. kolik tepláren/výtopen topících plynem má záložní zdroj.
  Jendа avatar 2.4. 02:13 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Od komixu ke komixu
  vydané na topení je v porovnání se spotřebou elektřiny pro jakékoliv jiné účely enormní (matně si vzpomínám že se jedná násobky blížící se 10)
  Přišlo mi to moc a vygůglil jsem (strana 6), že se spotřebovalo v ČR 213 PJ = 70 TWh plynu na topení a že elektřiny se v ČR spotřebovalo 74 TWh. Pro představu 70 TWh za rok je 9 Temelínských bloků (více, pokud uvážíme, že větší spotřeba je v zimě a Temelín dodává 11 měsíců v roce, ne jen přes zimu). Každopádně vychází to tak na dvojnásobek, ne 10násobek. Pokud se navíc elektřina nebude používat pro odporové topení, ale pro tepelná čerpadla, bude to ještě násobně méně (COP je v ČR něco kolem 3 myslím).
  Analýzou popisků na schránkách zjistil, že nejčastější české jméno je "Nevhazujte Letáky" a rozhodl se ho přijmout.
  Matně si vzpomínám, že se to už jednou stalo :-).

  Založit nové vláknoNahoru

  ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
  © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.