Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
To sice ne, ale legitimní cíl ano, protože to je-li ten náklad laborován nebo ne na pohled vidět není.
Jakých banderovských teroristů? Kdo byl tím živým štítem?
Všichni ti demonstranti, pokud ti to dosud nedošlo. A je úplně fuk, kdo ty protesty organizoval. Podstatné je, kdo jich zneužil k tomu aby vyvolal státní převrat.
nikdo původně netušil, že v jednom z havarovaných vozů se přepravuje náklad s takovým potenciálem ohroženíTaková formulace implikuje mnohem vyšší nebezpečnost než to, že by odlitek granátu mohl někomu spadnout na palec.
Cítíš se teď v koloně na D1 bezpečněji?
Ano, cítím se mnohem bezpečněji než kdyby ČR žádnou munici Ukrajině nedodávala. I na D1.
Ano, cítím se mnohem bezpečněji než kdyby ČR žádnou munici Ukrajině nedodávala. I na D1.
z toho clanku absolutne nevyplyva nic o nebezpecnosti nakladuPozor, spatnes to pochopil. Bezprostredni nebezpecnost nevyplyva z vyjadreni policie. Avsak ji ani nikterak nevyvraci. A clanek k tomu prida prave ten "bonus".
to je tvoje hystericka halucinaceAle prosim te, ty loupezniku a znasilnovaci useru. Hysterka byl Martin vyse a i ty jsi v jakesi podivne kreci.
Nemyslí ti to správně politicky.Naopak, jemu to mysli velice "spravne politicky". Tj. zcela nekomplexne.
Náklad je nebezpečný, protože na něj Rusko může chtít zaútočit (podobně jako ve Vrběticích). A když se tak stane a třeba při tom zemřou i nějací civilisté, je to chyba válečných štváčů Fialy a spol.Presne tak, i tohle muze nastat, i kdyby tam byly jen prazdne shells. Chyba by to pak byla samozrejme Ruska, ale i tech co o tom vedeli a povolili to, misto toho aby to presmerovali na cargo vlaky. Tuhle obcasnou (nejen) ukrajinskou taktiku si tu predpokladam nepreje nikdo soudny.
je to chyba válečných štváčů Fialy a spol.
pokud pan profesor nutella jedná v rozporu s vůlí večiny vobyvatelstva a pro vodpoutání pozornosti vod svýho neschopnýho vládnutí zatahuje lidi do cizí války a někdo při tý jeho hře na válku chcípne, nóó tak to je prokazatelně jeho vina. Jestli totiž náš system umožňuje by se stal premierem člověk za kterým stojej jenom 2% národa nóó tak tak nežijem v demokracii a nelze z ničeho vinit vobyčejnej lid. A když nemužeš vinit lid je jasný že vina jasně padá na totalitní/oligarchickou vládu :D ;D
jj byl by to utok na zboží :D :D :D ;D
to nebyly žádný vopravdický vegancký burgry páč vobsahovaly hmyzí protein jak jim dotoho kakaly mouchy :D
To je dost nesmyslná teorie o tom jednom vocasu. Válka je základ pokroku. Válka musí být.Timhle tady Jenda netapetoval. Ovsem necinil tak Odin/Mayhem?
nóó a ta prohraná?? :D
Putin je téhož názoru, zatím vyhrál čtyři. Neprohrál žádnou.Rezervuji si tu cast o moralni porazce. Ta pry uzce souvisi s ekonomikou a tak no...
Autor si na rozdíl od tebe dokáže představit, co si může myslet rus. Všichni víme, jakým způsobem dopravili ukrajinci ty drony, jimiž napadli ty ruské bombardéry. Všichni víme, že se odtud migrují na Ukrajinu drony, trhaviny i munice. Je vcelku pochopitelné, že se dopravují komponenty samostatně a kompletují až někde na Ukrajině.
Tady vždycky byla a bohužel stále je tendence rusy podceňovat. To jste vážně tak hloupí, že vám nedochází, proč rusové nechtějí zaútočit na EU tak, jako zaútočily USA na Írán?
Ukrajina pomalu, ale jistě vysává EU. Tu naši pidizem, by rusové přejeli do týdne. Jediná země, ze které mohou mít respekt je Polsko. Proto se mu také podbízel Žirinovský v roce 2014 svým návrhem.
Přesně tak. A potvrdit ti to může každý s nevygumovaným mozkem, co s ní měl kdy co do činění.
Zelené maso je zkažené maso, tudíž zelené mozky... Pracoval jsem u armády dost rokůTak to vysvětluje hodně - pár podobných mám kolem sebe taky Kdysi byli u armády, v podstatě to byla šlechta která mohla kde co (a ještě k tomu byli mladý a ve formě) a ted jsou z nich většinou nuly co nechápou současný svět, ale tak nějak uvnitř chápou, že že už nikdy nebudou na pozici na jaké byli a hlavně - že to, co byli v minulosti, je každému u prdele a že každého zajímá jen jak se chovají teď Kdyby to dost často nebyli kokoti, tak by jich někomu i mohlo být líto, ale oni většinou jsou no… Tak se sdružují mezi sobě podobnými a nadávají na svět kterému jsou buřt a kterému nerozumí
oficiální dokumenty na popírání dezinfahttps://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6lkischer_Beobachter
Autor si na rozdíl od tebe dokáže představit, co si může myslet rus.Ano, jako rozumí každý mindrák druhému mindrákovi A to vysvětluje i další tvoje / ruské pohnutky - každému mindrákovi vadí míň jeho mindrák (na ten už je zvyklý a ani vlastně ani neví co by bez něj dělal) než někdo kdo mindrák nemá A tomu bez mindráků závidí, zkouší se mu vysmát, zkouší to všelijak okecat, najít si něco v čem je lepší a to furt vytahovat (i když nemindrákovi to většinou bývá u prdele), nebo na něj útočí A proč to dělá? Protože vnitřně ví, že problém má on (mindrák) ,ale radši by i umřel než aby to přiznal (i když to už všichni okolo dávno ví)
"Já mám představy, že by autor mohl někoho zabít, tak bychom ho měli dát za mříže, ne?" Tak přesně tak vypadá analogie té argumentace. Prostě autorovi úplně jeblo.Srovnej s tvoji podporou preventivniho vybombardovani Iranu.
Všímáš si Maxi, že pro každou otázku, která poukazuje na rozpory u tvého přístupu odpovídáš, že jde o „nesouvisející komentář”?
Tak přesně tak vypadá analogie té argumentace. Prostě autorovi úplně jeblo.
Tak vzhledem k tomu, že jsem autorem onoho blogpostu, beru si to osobně a rozhodně mi nejeblo. Ten odkaz jsem tu postnul právě proto, abych ukázal jak se na to dívá protistrana. A pointou blogpostu nebyly nějaké pokuty, ale to, že se zde pokoutně přepravuje muniční materiál z bodu A do bodu B.
A když už jsme u toho jebání v hlavě, tak se to jeví spíš jako zákonitost, než shoda okolností, protože stejně tak jebalo i všem těm, co s nadšením rukovali v roce 1914. A nakonec se z toho vyklubal vleklý opotřebovávací konflikt, na kterém vydělali pouze spekulanti.
O jakém pokoutné přepravě je řeč?
Pro mne to jak se dopravuje munice aj. vojenský materiál na ukrajinu je pokoutní. A už jednou jsem zcela jasně napsal, že to, je-li ta munice laborovaná nebo ne, se na první pohled, natož z fotky nepozná a papír snese všechno. A pokud někdo v oficiální zprávě uvede že „přítomnost takového nákladu výrazně zvýšila rizika i náročnost zásahu složek integrovaného záchranného systému” tak vcelku logicky předpokládám, že i ti hasiči co u té nehody zasahovali v tom nákladu viděli potenciální riziko.
Za předním sklem toho náklaďáku, co nejspíš vrazil do toho, ze kterého je ta fotka s těmi dělostřeleckými granáty, je vidět – kromě ukrajinských vlaječek – také nějakou značku. Písmeno K ve žlutém čtverci. Co znamená, ví možná někdo na ukrajině. Takže ano. Ten řidič nejspíš věděl co veze, ale ostatní účastníci provozu ne. A očividně jel rychleji než by měl, když to nedobrzdil.
Tobě se něco takového zdá v pořádku, ale mi ne, protože bych opravdu účastníkem takové nehody být nechtěl.
Není to tak dávno, co se na základě oficiálních zpráv na tomhle serveru pořádaly štvanice na ty, co si uchovali zdravý rozum a uvažovali střízlivě o tom co rizikové je a co ne.
V oficiální zprávě není ani slovo o zvýšeném riziku.Pro benga je kazda nehoda riziko. No vlastne pro kazdyho, ale jasan.
To napsal pouze novinář echo24 v odkazovaném článku, tzn. jeho dojem, a dost pravděpodobně klasická bulvarizace běžné dopravní nehody.To ovsem rikam tez above. Krom toho bezne...
Nepozornost při čtení nebo vědomá lež a manipulace od autora blogu?Spise nepozornost ctenare diskuze pana F-14. Uvedomujes si, ze ten tzv. "Jenduv priklad" muze byt realny? Vyser se na media a poslechni si Koudelku, trebas... By melo do hlavy zapadnout, jako naprosto cisty soors kod (whatever that means), ne?
Jen pro osvěžení paměti, agrese Ruska: ✴ 1904 až 1905 - válka s Japonskem o nadvládu nad Mandžuskem a Korejským poloostrovem ✴ 1917 až 1921 - válka proti Ukrajině a jejím snahám o nezávislost ✴ 1918 - invaze do Ázerbájdžánu ✴ 1918 - invaze do Finska ✴ 1918 - obsazení Běloruska ✴ 1918 - obsazení části Moldavska ✴ 1918 až 1920 - válka proti Lotyšsku ✴ 1918 až 1920 - válka proti Estonsku ✴ 1918 až 1919 - válka proti Litvě ✴ 1918 až 1920 - válka v Osetii ✴ 1919 až 1921 - invaze Ruska do Polska (Rusko-polská válka) ✴ 1920 - invaze do Ázerbájdžánu ✴ 1921 - invaze do Gruzie ✴ 1921 - invaze do Mongolska ✴ 1921 - potlačení arménského povstání ✴ 1921 až 1922 - potlačení povstání v Karélii ✴ 1924 - další vojenský zásah proti gruzínským nacionalistům ✴ 1929 - první vojenská intervence v Číně ✴ 1937 - druhá vojenská intervence v Číně ✴ 1937 - invaze do Ázerbájdžánu ✴ 1938 - znovu napadení Japonska ✴ 1939 - invaze do Polska ✴ 1939 až 1940 - přepadení Finska (tzv. Zimní válka) ✴ 1940 - anexe Estonska ✴ 1940 - anexe Lotyšska ✴ 1940 - anexe Litvy ✴ 1941 - invaze do Iránu ✴ 1941 až 1944 - pokračování ruské válka proti Finsku ✴ 1941 až 1945 - využití důsledků 2. světové války, jako záminky k obsazení východní Evropy, střední Evropy a Balkánu ✴ 1944 - anexe Tuvy ✴ 1944 - vpád do Albánie ✴ 1944 - válečné operace na čínské hranici ✴ 1944 až 1956 - vojenská intervence v Pobaltí ✴ 1950 až 1953 - vojenská účast v Korejské válce ✴ 1953 - krvavé potlačení povstání v NDR ✴ 1956 - krvavá vojenská intervence v Maďarsku ✴ 1960 - aktivní účast na válce v Laosu ✴ 1955 až 1961 - aktivní účast na válce ve Vietnamu ✴ 1962 - vojenský podíl na operacích v Alžírsku ✴ 1968 - krvavá invaze do Československa ✴ 1969 - znovu napadení Číny - ostrov Damanskij ✴ 1969 až 1970 - vojenská podpora egyptských islamistů proti Izraeli ✴ 1970 - aktivní účast na válce v Kambodži ✴ 1971 - ruská vojenská účast v indo-pákistánském konfliktu ✴ 1972 - aktivní účast na válce v Bangladéši ✴ 1974 až 1990 - vojenská účast ve válce v Eritrei ✴ 1975 až 2002 - intenzivní vojenská podpora zrůdných režimů v občanské válce v Angole ✴ 1977 až 1978 vojenská účast ve válce mezi Etiopií a Somálskem ✴ 1979 až 1989 masivní invaze do Afghánistánu a následná válka ✴ 1988 - invaze do Ázerbájdžánu ✴ 1991 - zásah vojsk v Litvě a Estonsku ✴ 1991 - invaze do Gruzie ✴ 1992 - nová invaze do Gruzie ✴ 1992 - bombardování Ingušska ✴ 1992 - ruská vojenská intervence v Moldavsku ✴ 1992 - nová vojenská intervence ve východní Osetii ✴ 1992 až 1997 - vojenská intervence v Tádžikistánu ✴ 1993 - vojenská účast v gruzínské občanské válce ✴ 1994 - opět Ázerbájdžán ✴ 1994 - opět vojenský zásah v Dagestánu ✴ 1994 až 1996 první válka v Čečensku ✴ 1998 - znovu Gruzie - Abcházie ✴ 1999 - znovu Dagestán ✴ 1999 až 2009 - druhá válka v Čečensku ✴ 2008 - válka v Jižní Osetii, napadení Gruzie ✴ 2009 - další vojenské intervence na severním Kavkaze ✴ 2014 - anexe Krymu, invaze na východní Ukrajinu ✴ 2016 - bombardování Sýrie a obsazení několika klíčových míst (vojenská přítomnost dodnes) ✴ 2022 - celoplošné napadení UkrajinyTo by mohlo rádu pobavit
osvobozování zaměňujou za invaziTo myslíš tohle?:
1941 až 1945 - využití důsledků 2. světové války, jako záminky k obsazení východní Evropy, střední Evropy a BalkánuCo na tom není pravda? WWII spolu se spojenci vyhráli což snad nikdo nikde nezpochybňuje, ale důsledky WWII k obsazení části Evropy využili
maj tam carský ruskoA proč ne - není to omezené jen na cccp ne? Třeba Ukrajinu se rusko snaží zmařit už někdy od dob kačky druhý
Co se tady člověk nedozví. Že prý zdejší bolševici byli nesvéprávní. 🙄
Ohledně orientace na Rusko očekávám, že se toho chopí zdejší milovník Beneše.
Nesvépávní ve vztahu k Rusku samozřejmě, ale myslím, že to chápešChapala to i moje baba pod korenem, ale boha jeho, jak ja bych uvital nakou simple tabulku na wiki, ktera by tak hezky porovnavala veci jako trebas invaze, invaze s RSVP, svinarny Commies navazane na Jaltu a tak, relativni ekonomicke, ale i castecne politicke nezavislosti zemi v tom a tom roce, mezi 45-80s/90s. Nemel bys trocha casu pls? Ty Tve valky byly hezky seznamek. Dal sis krasnou praci.
Chapala to i moje baba pod korenemAle jsou jedinci, kteří to nepochopí nikdy - asi nějaká slepota či co
Ty Tve valky byly hezky seznamek. Dal sis krasnou praci.Děkuju za uznání, ale je to je ctrl c/v někde z idnes a ohledně tvého přání o pokračování - čekal jsem tady trochu spolupráce, ale kromě jednoho (očekávaného) lynčování černochů a bagatelizace a kápova celkem slušného pokusu je to tady celkem nuda. Škoda Jinak se zase trochu ztrácím v tvé abstrakci - sorry ¯\_(ツ)_/¯
Capo di tutti capi. Když už. Na to abych hlupákům vysvětloval všechny souvislosti fakt nemám čas. Sami se snažte zapojit svou zakrnělou nervovou uzlinu co považujete za mozek.
Capo di tutti capi. Když už.Spatris-li na obzoru kousavy humor vucic sve osobe, zasmej se a s klidem si dej pava na jeho saint's day. I kdyz dopadnout dementnejc, nez TMBK, tak jako tak nemuzes. To pise AI tu sracku na Seznamu?
Ale jsou jedinci, kteří to nepochopí nikdy - asi nějaká slepota či coJa mluvil o sve babe korenarce. Ovsem nemam duvod se stavet do nazorove opozice, kdyz neni zcela jasne, jak by dopadl vzdor. Precijen na to cumime dnes, kazdy boziy dzien.
Děkuju za uznání, ale je to je ctrl c/v někde z idnesAdmina jsem pochopil na prvni dobrou.
Jinak se zase trochu ztrácím v tvé abstrakci - sorry ¯\_(ツ)_/¯Potom je vse v poradku. A ja se zaroven omlouvam za mozna nejasne pindani.
Tož tak ono je to z rubriky Už jste dnes hajlovali? ANO iDnes. Resp. reverzní hledání ukazuje na komentář z Xichtoknihy Hovinek.
Nevím, jestli má vůbec smysl se tím vzrušovat.
Např. netuším, co má být „znovu napadení Japonska“ v roce 1938. Bitva u jezera Chasan? Zrovna to bych fakt Sovětskému svazu nevyčítal.
Mezitím nebývá slyšet o záležitostech jako deportace Korejců do Kazachstánu.
1904 až 1905 - válka s Japonskem o nadvládu nad Mandžuskem a Korejským poloostrovem
Ano. A příčina? Rusové se dohodli s Čínou, že si od ní pronajmou Port Arthur, jako formu reparací za pomoc poskytnutou Číně Ruskem když se mydlila s japoncema v letech 1894–1895. A byli to japonci, kdo na ten Port Arthur zaútočil! Bez vyhlášení války, stejně jako na Hawai o 37 let později .
1917 až 1921 - válka proti Ukrajině a jejím snahám o nezávislost
Ukrajina se jako stát začalo formovat až v roce 1919, na území, které bylo historicky součástí Polsko-litevské unie a Osmanské říše. S tím se pochopitelně poláci nehodlali smířit. Rusko se k tomu přichomýtlo jak slepý k houslím, protože ukrajinští komouši přišli na skvělý nápad, jak zvítězit nad ukrajinskými nácky, co šli proti všem. Spojili se dalšíma bolševikama, a pak mydlili nácky tak dlouho, až z toho zbyl konflikt Polsko vs. SSSR.
A tak bychom mohli pokračovat až do současnosti. Takže vezměte prosím laskavě už jednou pro vždy na vědomí, že kořeny současných konfliktů sahají až do 16. století.
Tiskni
Sdílej: