Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Další bezpečnostní chybou, kterou tento kód má, že povoluje zapsání souboru .htaccess. Pokud je jeho použití na serveru povoleno, lze pomocí něj definovat libovolné soubory jako PHP skripty, např. taktoI když je povoleno, nemusí být AddType v .htaccess účinné. Záleží na způsobu zpracování PHP serverem.AddType application/x-httpd-php .txt
Mimochodem, spousta z vás hlasovala v anketě, že příklad je lehký, i když se ještě v diskusi neobjevila žádná správná odpověď. ZvláštníTo protože nechtěli kazit zábavu těm později čtoucímZeptám se proto ještě jednou (a odpovídejte po pravdě
Přesně to mě napadlo taky - kontrolovat příponu v linuxu? (Jinak - abych nemachroval - bych na ten exploit samozřejmě nepřišel.)
hehe
Response Headers:
... Server: Jetty(6.1.11) 200 OK
Takže nie, abíčko nebeží na Apachi.
com.caucho.quercus.lib.db.Mysqli
to vypadá, že tam s kódováním znaků skutečně něco šaší:
Tak nevím. Hádám, že je asi trápí jiné věci, než internacionalizace, ale hádám, že hacknout by to šlo (kdyby se upravila i ta část, která converts StringValues to Strings).// Explicitly indicate that we want iso-8859-1 encoding so // we would know what encoding to use to convert StringValues // to Strings // php/140b
protected static final String ENCODING = "ISO8859_1";
O ten Apache mi šlo preto, že je obecne považovaný za veľmi výkonný server a dobre škáluje. Určite aj preňho existuje nejaký Java modul, veľmi by som sa čudoval, keby nie. Veď máme aj mod_lisp Takže tipujem, že to Jetty je tam preto, že je to default voľba, nie preto, že by niekto testoval rozdiel vo výkone oproti Apachu?
To PHP som spomínal len z toho dôvodu, že jazyk servera a jazyk, ktorým sa spracúvajú skripty nijak nesúvisia. Pokojne môžete cez Jetty servovať len PHP. Praktickú otázku nasadenia PHP pre abíčko (čo je úplná blbosť) som samozrejme nemyslel
O ten Apache mi šlo preto, že je obecne považovaný za veľmi výkonný server a dobre škáluje.
To je vtip?
Ale je! Sám jsem v dobách pokusů s Java EE napsal servlet pro servírování statického obsahu. A na správně nastaveném Glassfishi jsem dosahoval desetinásobně lepších výkonů. A to je celý HTTPD napsaný v C. Pravda, Apachí web server byl trošku v nevýhodě, ale koho to dnes zajímá.
Aha, ďakujem za objasnenie. Netušim som, že Apache nemá žiadny modul pre Javu. To všetci používajú Jetty? Alebo sú aj iné možnosti?
Asi máte pravdu, že pre jazyky, ktoré len nespracúvajú skripty, ale skutočne bežia ako celistvá aplikácia je výhodnejšie mať špecializovaný server priamo v jazyku (napríklad aj Seaside to tak má, ak sa nemýlim).
Nicméně při správně nastaveném serveru by nemělo hrozit žádné riziko. ... i když se ještě v diskusi neobjevila žádná správná odpověďne ze bych tady tem vecem rozumel, ale vybavuju si, ze kdysi jsem cetl v knizce Zranitelny kod (ci tak nejak se to jmenovalo) prave o teto chybe. Autor upozornuje na nebezpeci nuloveho znaku, ale jestli se dobre pamatuju, tak to bere spis jako chybu ve webovem serveru nez v programu (ve smyslu, ze je tohle je taky dobre osetrit, protoze ve web serveru to osetreno byt nemusi). Treba proto nikdo neodpovedel spravne, protoze tohle vetsina lidi nepovazovala primarne za chybu v programu (tohle byl treba muj pripad, ale ja ani nehlasoval v ankete)
>>> nazov = "test.txt\x00" >>> file_obj = open(nazov, "w") Traceback (most recent call last): File "<stdin>", line 1, in <module> TypeError: file() argument 1 must be encoded string without NULL bytes, not str
Též bych řekl, že by to high level jazyky měly nějak ošetřovat. On vůbec ten null znak je dost podivna věc, která má IMHO smysl jen v C.
Tiskni
Sdílej: