abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    LightScribe pod Linuxem

    1.12.2006 10:01 | Výběrový blog

    Až do včerejška jsem si myslel, že vypalování LightScribe pod Linuxem není zatím možné. Z omylu mě vyvedl článek na cdr.cz

    V článku jsem se dozvěděl, že firma LaCie již v říjnu vydala nástroj pro kreslení LightScribe. Jelikož vlastním LGH20L, tak jsem včera na své Fedoře 5 tuto aplikaci nainstaloval a vše vypadá naprosto chodivě.

    Dnes na cdr.cz vyšlo další pokračování článku, tentokrát popisující nástroj pro vypalování LightScribe přímo od HP.

    Mám zase o důvod více ke zrušení dualbootu s W2K...        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Vlastníte mechaniku podporující LightScribe?
     (25 %)
     (75 %)
    Celkem 125 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.12.2006 10:29 Jiří Hlinka | skóre: 29 | blog: zapisky | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Trochu OT, ale zeptám se:
    Jak jste spokojený s vypalovačkou LG H20L (hluk, samotné vypalování, čtení CD/DVD,...)? Na Vánoce totiž chystám koupi buď této, nebo LG H22L vypalovačky .
    Díky za jakékoliv informace.
    Jirka
    xvasek avatar 1.12.2006 11:35 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    U LG je notorický problém - když se maže a následně zapíše (tuším) DVD-RW na LG, tak jde přečíst pouze na LG a nikde jinde, mechanika médium vůbec nenačte. Pokud se smaže jinde a pak pouze zapíše na LG, tak je to v pohodě. Jestli je to i problém tady té vypalovačky nevím, ale můžu to potvrdit u své GSA-4163B, kde jsem na to několikrát narazil, takže bacha na to.
    1.12.2006 11:40 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    HMm to díky z a potstřeh už vím proč mi to nefakalo.
    1.12.2006 18:08 mirekf | skóre: 5 | blog: last_goodbye | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    tohle jsem nezpozoroval ani u H20L ani u předchozí 4082B. Jediné s čím jsem se setkal je problém s DVD+RW 4x od Imation, kdy H20L na něj vypálí, ale už nepřečte....
    1.12.2006 12:00 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Po piatich mesiacoch prestala citat niektore CD-R.
    1.12.2006 11:22 xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    S LightScribe mam pod linuxem ty nejhorsi zkusenosti (tedy se softem od Lacie). Pod 64bitem ani rana, jinak me chcipl asi po vypaleni 1/10 obrazku (a ten navic byl prerusovany). Takze vec k hovnu!

    Jedine rozumne reseni je reverse-ingeneering a napsani free programu...
    1.12.2006 11:36 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem

    Ja uz docela dlouhou dobu pouzivam centropen. Zatim si nemohu ztezovat, chodi i bez uzavrenych ovladacu. Asi ma modul v kernelu...

    nb-mmalevic:/home/mmalevic# modprobe centropen

    FATAL: Module centropen not found.

    1.12.2006 12:24 halo hahalo | skóre: 7 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ja už celkom dlho používam abakus...
    pdp7 avatar 1.12.2006 12:30 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    1.12.2006 12:29 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    HP se v programech a ovladačích stále zlepšuje, ostatní by si měli vzít příklad. Jinak módní technologii Lightscribe jsem tak nějak vůbec nepochopil :-(
    1.12.2006 13:16 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ona je to opravdu moda, ale na druhou stranu, kdyz davam nekomu nejake CD, treba jako darek nebo jako reklamni, tak vypada rozhodne lepe, kdyz je na nem obrazek nebo treba logo firmy, nez kdyz je to pocmarany fixkou...

    A pokud by lightscribe zvladl vyrobit treba carovy kod, tak to ma i prakticke vyuziti, napriklad k oznaceni zaloh...

    Radek
    1.12.2006 13:35 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Když chci kloudny cdcko, tak to vypalim na printable verbatimku a prozenu tiskarnou. Pro ostatni potreby mi staci centropen. Lightscribe je pomaly, neni na tom nic videt, musi se obracet medium atd...
    1.12.2006 13:47 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Delali jsme reklamni CDcko pro firmu, co prodava nabytek, "potisk" CDcka udelal profesionalni grafik a vypadalo to tak skvele, ze se to s tiskem na bezne tiskarne na printable media nedalo srovnat.... S tou pomalosti a nutnosti obracet media souhlasim.

    Radek
    1.12.2006 14:35 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    jedině CD bez popisu je ta správná známka punku.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    1.12.2006 15:52 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    JO! Přesně. A největší známka punku je mít 75 procetn CD, bez popisů a naházených přes sebe s různými dalšími věcmi v šuplících ;). Co není na netu, nebo na hadru - NEEXISTUJE!.
    Baník pyčo!
    4.12.2006 10:05 WIFT
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ale lidi říkali, že punk je jinde... ;-)

    WIFT
    1.12.2006 15:44 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Podle počtu položek Complete u SANE to tak bohužel nevypadá. :-/
    David Watzke avatar 1.12.2006 13:09 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Nemám palírnu s LightScribe (ani po ní netoužím), nicméně kdybys četl zprávičky na Abc, tak ti informace, že něco takového existuje, určitě neunikne :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    1.12.2006 14:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Dpkavad to nebude otevrene a dostupne v K3b a jeho kolegovi z Gnome, tak je to IMHO o nicem.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Balu avatar 1.12.2006 20:19 Balu | skóre: 25 | blog: Ja a Linux | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    LightScribe nemám a ani o ňom momentálne neuvažujem (ak to má dobre vyzerať, radšej sa pohrám s obalom CD a na médium nepíšm nič - aj tak by to po mne nikto nedešifroval), ale možno ešte viac ako integrácia do k3b a spol. by sa mi páčilo mať túto mechaniku ako virtuálnu tlačiareň, dostupnú cez gimp-print a samozrejme aj cez lpr.
    Počítač bez Windows je ako kakao bez kečupu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 1.12.2006 16:08 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Až do včerejška jsem si myslel, že vypalování LightScribe pod Linuxem není zatím možné. Z omylu mě vyvedl článek na cdr.cz
    Stačilo sledovat zprávičky tady na AbcLinuxu, o LaCie 4L se tu taky psalo...
    1.12.2006 18:04 mirekf | skóre: 5 | blog: last_goodbye | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    problém je, že těch zpráviček je tady někdy až až, takže mi to asi uniklo....

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.