V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Na začátku listopadu jsem si koupil bezdrátovou klávesnici a optickou myš Logitec. Pohodlná a šikovná věc, ale rozvržení kláves je hrozné a nemůžu si na něj zvyknout. Ale to jen tak na okraj. Když jsem ji kupoval, ptal jsem se na výdrž a projevy blížícího se konce baterií. Měly být pozvolné.
Nebyly. Uprostřed výběru z menu najednou myš přestala reagovat. Nejdříve jsem myslel, že mi zatuhlo KDE, nicméně klávesnice fungovala. Zkoušel jsem myš resetovat, zablikala na mně svým červeným očkem a pak zhasla.
Pro zajímavost uvádním, že v myši byly baterie Duracell Mar 2011 od výrobce. Vydržely dva a půl měsíce. Teď jsem si narychlo koupil Sony Stamina Power plus, uvidím, jak dlouho vydrží.
Tiskni
Sdílej:
Á, pojďme flamesit... Máme ji v práci a nechtěl bych ji ani zadarmo. Jediný povrch, který jakžtakž uznává, je imitace dřeva, kterou je potažena překližková (nebo překlišková?
) deska stolu. Ale i tak se kurzor trhá... Klávesnice má Insert a Delete úplně někde jinde, resp. celý blok kláves pro rychlý pohyb myši (Page & spol.) tvoří komín ve třech řadách po dvou!! Nemá to kontrolky pro *locky, takže to, že píšu velkými, vidím, až píšu VELKÝMI.
Moc se mi to líbí.
(to asi neni duvod na reklamaci?)Vzhledem k tomu, že jsi tu klávesnici asi nekupoval se zavázanýma očima, tak asi ne ;-).