Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Dnešní nová verze abíčka přináší seznam všech blogů, možnost změnit názor ohledně vyřešení otázky a pak několik oprav. Zároveň vás vybízím k diskusi ohledně návrhu na příznak, zda je zápis blogu technický či ne.
Jedinou novou funkcí je seznam všech blogů. Dovedu si představit pár vylepšení, ale nevím jak na ně, takže je raději zatajím, abyste je po mně nechtěli .
Dále jsem implementoval možnost změnit názor ohledně toho, zda je otázka v diskusi vyřešena či nikoliv. Funkčnost byla prodiskutována včera v diskusi. I další dvě opravy pocházejí z vašich přání či hlášení. Za prvé jsem přidal odkaz na váš blog do cesty, kde jsou již zkratky na nastavení a váš profil. A dále jsem opravil špatné URL na blogy, pokud jste si zobrazili diskusi k zápisu. Na začátek URL se totiž cpal prefix /forum, což jaksi nefungovalo.
Koneckonců i ta poslední oprava vychází z hlášení chyby, že nefunguje odkaz na starší zápisy. Sdílet thread-unsafe proměnnou RE v multithreadové aplikaci opravdu není dobrý nápad, takže teď cachuji už jen zkompilovaný regexp v REProgram a při každém volání metody jím inicializuji lokální proměnnou třídy RE. Snad už v kódu nemám více podobných bot.
Oddeleni technickych a socialnich blogu.
Jelikoz se vsechny blogy indexuji pro ucely fulltextu, bude casem vysledek hledani "zaneraden" nazory a denicky, misto aby vracel odkazy na technicke reseni problemu s Linuxem. Zrejme by stacil jen flag, ktery rozlisi technicky blog od ostatnich a v advanced search by pribylo jedno zaskrtavatko, kterym by se netechnicke blogy daly vyradit z prohledavani.
Jiří Bajer navrhuje, abychom dali autorům možnost určit, zda je jejich zápis technický či nikoliv. Podle toho by se zápis indexoval či nikoliv. Nejdříve se mi ten nápad líbil, ale teď už mi to přijde zbytečné. Jaký máte názor vy?
Tiskni
Sdílej: