Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
V dnešních Vzkazech správcům jsem našel dvě otázky, na které je lepší reagovat veřejně, než jen emailem. První se týká sekce software, druhá značkování diskuse za vyřešenou.
Pavel Stárek: není to ani tak námět jako spíš dotaz, nejspíš na Leoše Literáka. Nějak mi někde uniklo, proč byla pozastavena sekce Software. Vždyť přeci nebyla tak špatná, a dalo se tam také najít spousta užitečných informací. A proto navrhuji zase vylepšit ábíčko o sekci Software.
Původní záměr sekce software byl vytvořit místo, kam by lidé zapisovali řešení problémů s určitou verzí softwaru. Někteří lidé to chápali a používali v tomto smyslu, jiní o tomto určení asi nevěděli a dělali určitý katalog. Jenže softwarové záznamy nebyly navrženy k tomuto účelu, takže to nevypadalo moc dobře.
Sekundárním použitím bylo přesouvat do sekcí softwaru diskuse. Například do sekce WindowMaker ukládat dotazy na tento okenní manažer. Idea byla, aby se člověk proklikával stromem a hned viděl diskuse i záznamy na toto téma. Nicméně ruční údržba fóra byla velmi náročná, takže jsme vytvořili několik desítek specializovaných fór a Honza Beránek prošel pár stovek sekcí a ručně zařadil několik tisíc dotazů.
Výsledkem byla osiřelá a poloprázdná struktura sekce software, která spíše dělala ostudu. A jelikož jsme neměli ani jasnou vizi, co s touto službou, tak jsme ji prostě přestali podporovat. Nicméně stále existuje, fulltext vám veškeré záznamy vrátí. Najdeme-li někdy jasnou vizi, jaké údaje má shromažďovat a pro koho bude určena, rádi ji obnovíme.
Michal Čihař: Pokud jednou kliknu na jeden z odkazů Otázka byla vyřešena/Otázka nebyla vyřešena, tak už to pak nemůžu změnit ... což podle mě je blbost, protože když nebyla vyřešena, tak časem někdo může přidat odpověď a je vyřešena ... nebo vůbec nechápu smysl těch hlasovátek
V oznámení jsem popsal účel této funkce i důvody, proč je zabráněno dvojímu hlasování. Nicméně je možné, že jsem byl až příliš paranoidní. Asi nehrozí, že by někdo schválně hlasoval xkrát, aby zvrátil mínění ostatních. Jak by se tedy tato funkce měla chovat podle vás? Má se blokovat? Nemá? Pokud ano, tak omezení jednou na vyřešena a jednou na nevyřešena? Nebo to třeba blokovat na dvě hodiny?
Tiskni
Sdílej: