Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Tomáš Weigel nám nakreslil tři drobné ikonky, které budou symbolizovat,
zda je diskuse uzamčena , vyřešena
nebo zda ji
sledujete
monitorem. Pokud se diskuse zvrhne v hádku a nic zajímavého nepřináší, mohou ji administrátoři uzamknout, takže nikdo už nemůže vložit nový komentář. Sledováním je míněn AbcMonitor, který rozesílá emaily v případě vložení nového komentáře uživatelům, kteří chtějí být v obraze.
Zcela novou funkcí (o niž kdysi někdo žádal) je informace, zda je otázka v diskusním fóru vyřešena. Pokud jste přihlášen a myslíte si, že je otázka vyřešena, hlasujte v pravém kontextovém menu. Pokud více čtenářů označí diskusi jako vyřešenou než jako nevyřešenou, zobrazí se ve výpise diskusí za otázkou maličká ikonka symbolizující, že problém je vyřešen. Pokud si však myslíte, že nebyl, hlasujte proti. Jelikož máte jen jedinou možnost hlasování, važte svůj výběr pečlivě. Účelem této funkce je zvýšit přehlednost diskusních fór.
Poslední větší změnou je kontrola, zda už přihlášený uživatel někdy nehlasoval do ankety. Dosud bylo možné restartovat prohlížeč, smazat cookie a registrovaný čtenář mohl opět hlasovat. Teď by se musel odhlásit nebo založit si nový účet.
Při dnešních změnách jsem kvůli zpětné kompatibilitě musel opravovat i variantu old, alias starý design. To je věc, která mě moc nebaví. Nechce se mi udržovat zastaralý kód. Asi se blíží doba, kdy jej smažu. Nebo někdo ještě používá old.abclinuxu.cz?
Tiskni
Sdílej: