Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Musím se pochválit, ale tohle se mi fakt povedlo. Před pár týdny jsem psal o nápadu, jak přes JavaScript schovávat vlákna diskusí. Dneska jsem to vyzkoušel a uspěl jsem! Takže u každého komentáře přibyl odkaz Sbalit a pokud na něj kliknete, obsah komentáře včetně všech reakcí se schová.
Na první pohled to pod Firefoxem pěkně funguje a IMHO by mělo i pod ostatními moderními prohlížeči s podporou JavaScriptu. Pokud by tato funkce dělala nějaké problémy, dejte mi rposím vědět.
Další zlepšení se týká monitoru. Ten teď posílá maily, i když je některý komentář smazán a to včetně celého textu. Při přidání nového komentáře pak URL obsahuje kotvu, takže po otevření adresy se zobrazí přímo tento komentář a nemusíte jej složitě hledat.
Tiskni
Sdílej:
cz.abclinuxu.exceptions.NotFoundException: Relace 0 nebyla nalezena!
Na první pohled to pod Firefoxem pěkně funguje a IMHO by mělo i pod ostatními moderními prohlížeči s podporou JavaScriptu.hlásím Konqueror 3.4.0 v pohodě
Při přidání nového komentáře pak URL obsahuje kotvu, takže po otevření adresy se zobrazí přímo tento komentář a nemusíte jej složitě hledat.má to jistou chybičku - cituji: ID and NAME tokens must begin with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). česky - v HTML 4(.01) to není validní p.s. ale jinak chválím odvedenou práci
Na první pohled to pod Firefoxem pěkně funguje a IMHO by mělo i pod ostatními moderními prohlížeči s podporou JavaScriptu.hlásím MS Explorer 6.0 SP2 taky v pohode. :)