abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    vencour avatar 15.5.2005 18:54 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše tak me napada
    ze zlate ceske rucicky a mozky by obcas zaslouzily pekne pohladit, dik :-) za vse pekne, co se to tu (aBc) deje. Venca Colin
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    15.5.2005 18:57 Jan Mikus
    Rozbalit Rozbalit vše Nefunguje
    Zdravim,

    nejak to moc nefunguje ...

    JavaScript Console: "Error: schovej_vlakno is not defined"

    Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050512 Firefox/1.0.4
    15.5.2005 18:59 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje
    To chce reload :-) ... Zjevně máš někde v cache starší javascripty :-)
    15.5.2005 18:59 Jan Mikus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje
    hm ... tak 2 minuty pozdeji uz je to OK ...
    15.5.2005 19:10 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje
    je treba si reloadnout soubor s javascripty. Pokud ma browser v cachi starou verzi, tak to holt nepojede ;-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    15.5.2005 19:02 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Vše
    Co takhle přidat sbalit/rozbalit vše před diskusi?
    Math, as Barbie says, is hard.
    15.5.2005 19:50 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Monitor
    Hm, filtr si předělám, když jsi změnil odesílací adresu, ale mohl bys prosím tě přidat do předmětu něco, co bude tu zprávu jasně identifikovat? Třeba [AbcMon] nebo tak. To by mi bylo milejší než hlídat adresu odesílatele.

    Díky.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    15.5.2005 21:34 FiJi
    Rozbalit Rozbalit vše Kurzor myši, # v id
    Drobnosti: ve Firefoxu (1.0.3, Windows) mi to na sbalit/rozbalit zobrazuje kurzor myši | - t.j. pro výběr textu, ne "ručičku". A znak "#" do id IMHO (i dle validátoru) nepatří - nejsem si jist, zda to s tím kurzorem nesouvisí.
    15.5.2005 21:47 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kurzor myši, # v id
    Jojo, já chci pacičku! :-) Ale jinak je to hezkýýýýýýýýýýý
    15.5.2005 23:42 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Maily
    Koukám že došlo k zásadnímu vylepšení posílaných mailů, takže mi skončily v /dev/null, jdu ladit procmail ;-)
    16.5.2005 07:00 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Maily
    Hmm, podle logu se maily furt posilaji ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.5.2005 07:16 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Maily
    Ad ze chybi odesilatel a filtry to berou jako spam (vzkazy spravcum): to by nemelo se dit. Nastavuji tam jako odeislatele jmeno+email. Ted jsem si to v debuggeru overil: From: Leos Literak <admin@abclinuxuDOTcz>
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.5.2005 08:17 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Maily
    Jenze doruceny email vubec tuto hlavicku neobsahuje :-(( Ted nevim, zda je chyba v JavaMail nebo v MTA. Pro jistotu jsem tuto funkci vypnul, na hrani ted nemam cas :-(
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.5.2005 00:25 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše chybička…
    Bohužel se ale asi někde vloudila chybička, takže když chci odpověďět na dotaz Problémy s C, dostanu po kliknutí na Odpovědět chybu

    cz.abclinuxu.exceptions.NotFoundException: Relace 0 nebyla nalezena!

    16.5.2005 00:37 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chybička…
    Problém to samozřejmě neřeší, ale než to Leoš opraví, tak můžete odpovídat v Lynxu/ksu, který má jinou šablonu a podle všeho funguje :-)
    Copak toho není dost?
    16.5.2005 00:42 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chybička…
    Tak mu teda napiš, ať to linkuje s -lm ;-)
    16.5.2005 00:48 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chybička…
    Tak v lynxu to, zdá se, funguje, ale ten můj má asi problémy s UTF-8 a w3m hází stejnou chybu jako Firefox… :-(
    16.5.2005 07:02 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chybička
    V logu zadnou chybu nevidim :-( V te diskusi vidim tve odpovedi a me samemu se mi povedlo pridat odpoved. Toz nevim, kde je chyba.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.5.2005 07:12 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chybička
    Po mrknuti do vzkazu uz vim kde je chyba. Makru jsem zmenil parametry a kdyz jsem doplnoval hodnotu do volani makra, tak jsem ji dal na spatnou pozici.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    Věroš avatar 16.5.2005 10:50 Věroš | skóre: 24 | blog: Co není v hlavě | 49.29 s.š., 16.54. v.d.
    Rozbalit Rozbalit vše Gratuluju
    Gratuluji.

    Hraju si s redakčním systémem pro jiný server a tuhle vlastnost jsi stihl implementovat dříve. :-)

    Mimochodem, abclinuxu.cz jsem dlouho nesledoval, ale v poslední době se mi začíná čím-dál-tím více líbit. Pokračujte.
    Školím Ansible
    16.5.2005 11:06 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše není všechno zlato ...
    Na první pohled to pod Firefoxem pěkně funguje a IMHO by mělo i pod ostatními moderními prohlížeči s podporou JavaScriptu.
    hlásím Konqueror 3.4.0 v pohodě
    Při přidání nového komentáře pak URL obsahuje kotvu, takže po otevření adresy se zobrazí přímo tento komentář a nemusíte jej složitě hledat.
    má to jistou chybičku - cituji: ID and NAME tokens must begin with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods (".").

    česky - v HTML 4(.01) to není validní

    p.s. ale jinak chválím odvedenou práci ;-)
    16.5.2005 15:35 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: není všechno zlato ...
    Diky, ty id="div#12" opravim, neni problem.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    17.5.2005 18:30 <Luda> | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: není všechno zlato ...
    Na první pohled to pod Firefoxem pěkně funguje a IMHO by mělo i pod ostatními moderními prohlížeči s podporou JavaScriptu.
    hlásím MS Explorer 6.0 SP2 taky v pohode. :)
    Lolek avatar 17.5.2005 23:01 Lolek | skóre: 16 | blog: Lolkův Blog | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Děkuji
    Ikdyž trochu zpožděně, tak přece.
    Díky, takto nějak vypadala i moje představa ;-)
    Nevíš? Tak se zeptej křišťálové koule...
    Lolek avatar 17.5.2005 23:10 Lolek | skóre: 16 | blog: Lolkův Blog | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji
    Jinak ještě něco, ohledně ruky co bývá na odkazech, možná by stačilo přidat parametr href="#".
    A když už tady potvrzujete tu funkčnost tak i já ji potvrdím v prohlížeči Opera 8, bez problémů.
    Nevíš? Tak se zeptej křišťálové koule...
    18.5.2005 06:48 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji
    Jasne, to uz me take napadlo, pouzivame to pro tooltipovou napovedu. Akorat je problem, ze jsem ted nachlazeny, takze jakmile se vratim z prace, jdu si lehnout a na abicko tudiz nemam cas.

    Jo, kdybychom u nas nemeli v oblasti socialni socialismus a nemocenska byla skutecne spravedliva, davno bych sel k doktorovi. Jenze pani poslanci maji plny plat prvni pul rok nemoci, takze vubec netusi, jake problemy maji ostatni lide.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.