Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Tuhle funkci po mně dlouho lidé chtěli, až v poslední době jsem ale o ni začal reálně uvažovat. Napadlo mě, že by to zase tak složité být nemuselo. A i když to nakonec nebyla hračka, od dneška si můžete užívat odkazu na další nepřečtený komentář.
Z vašeho pohledu je tato funkce jednoduchá. Pokud jste přihlášeni a zobrazíte si znovu diskusi, do které mezitím přibyl další komentář, objeví se na stránce odkaz na první nepřečtený komentář. U diskusí jej najdete v navigačním sloupečku vpravo, kdekoliv jinde (články, zprávičky, blogy) nad prvním komentářem. Tuto pasáž jsem mimochodem trochu vyčistil, aby nezabírala tolik místa.
U nepřečteného komentáře se může objevit na první pozici řádku s ovládáním odkaz na další nepřečtený komentář. Samozřejmě u posledního nepřečteného komentáře odkaz bude chybět. Jelikož používám jen odkazy na kotvy, bude prohlížeč přeskakovat sám, aniž by se znovunačítala stránka.
Nejzajímavější vlastností odkazu je, že skáče tak, jak byste to čekali. Primitivní implementace by skákala podle pořadí, jak byly komentáře přidány. Jenže toto chování se mi zdálo neintuitivní, protože by prohlížeč skákal nahoru, dolů a zase nahoru a třeba úplně na začátek, doprostřed, mírně nahoru a úplně na konec. Takže jsem raději zvolil trochu náročnější řešení a zachovávám vlákna. Však to vyzkoušíte sami a uvidíte, co tím chci říci.
Technickými a odbornými texty vás tu nebudu zatěžovat, raději vás vyzvu k hlášení chyb. Samozřejmě jsem se snažil to otestovat, ale mohl jsem některé variace opomenout.
A abych nezapomněl, opravil jsem chybku v přihlašování, kdy divoké SQL znaky v loginu byly vyhodnocovány. Teoreticky se to může považovat za bezpečnostní chybu, nicméně prakticky to jednomu uživateli bránilo se přihlásit.
Tiskni
Sdílej: