Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Když jsem byl na dovolené, proběhla na abíčku anketa, zda zamykat staré diskuse. Můj názor je nezamykat, konekonců v diskusi zazněly dobré důvody. Objevily se v ní ale i návrhy na změnu barev u starých diskusí. A toho bych rád chytnul a probral to.
Odlišná barva je asi příliš ofenzivní, ale dovedu si představit grafický symbol, který by reprezentoval stáří diskuse. Mohl by se objevovat tam, kde jsou ikonky pro uzamčenou či sledovanou diskusi. Uvedu jeden příklad, který mě napadl, jsem si jist, že vás napadne mnohem více možností. Diskuse stará maximálně jeden týden by byla reprezentována zeleným jablíčkem, do jednoho měsíce stáří by se pak objevovalo nakousnuté jabko a starší by měly seschlé jablko. Vaše nápady a reakce?
Tiskni
Sdílej:
co třeba deset ruzně sytých se stejným motivem (třeba hodinky nebo kalendář) ? IMHO stupnice by měla být vizualizována změnou parametru a ne změnou motivu.Podepisuji se pod změnu parametru a nezměnu motivu. Rozlišujeme kvantitativní znak a ne kvalitativní. Docela zajímavé by mohlo být postupné zobrazování (tj. změna alfa kanálu) nějakého obrázku. U staré diskuse zobrazovat černou pavučinu, u novější šedivou v několika úrovních šedi. Ale nejjednodušší a asi nejpřehlednější by bylo k diskusi přidat čtvereček s vhodnou barevnou škálou.