Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Námět na vesolyje kartinki, nabídka zaměstnání, dotaz na redakční systém pro jednu nadaci.
Trošku mišmaš, ale psát tři zápisky se mi nechce Začnu těmi kartinkami. Určitě je znáte - více či méně vtipné obrázky, místy je jejich humor až moc černý. Bohužel neumím kreslit, takže svůj nápad jen popíšu.
Před pár dny jsem jel metrem a zahlédl jsem předvolební leták. Nevím, co to bylo za mamlase, ale nad svou fotkou měl velký nápis Díky za každé nové ráno. Ihned mě napadlo, jak bych to upravil - udělal bych z něj pasáka se sloganem: Dívky na každé nové ráno.
Dále chci upozornit na možnost zaměstnání ve Stickfish, provozovateli Abíčka. Kluci sice vydali tiskovou zprávu, ale dle mého názoru z ní není zcela patrné, oč se jedná. Tak to napíšu sem a jednodušeji AbcHosting docela frčí a rozšiřuje se. Stejně tak internetový obchod 64bit.cz. Potřebovali bychom někoho, kdo by aktualizoval údaje v nabídce, zadával nové položky, vyřizoval objednávky a byl schopen nainstalovat linux na server a zavést jej do serverovny. Pochopitelně zaškolíme. Dále je tu možnost spolupráce na ŽL pro schopného síťaře se znalostí Cisca. Máte-li zájem, ozvěte se.
Poslední téma je evergreen - výběr redakčního systému. Nějakou dobu finančně přispívám jedné nadaci. Před rokem jsem jim nabídl, že jim pomohu s internetovou prezentací. Po půl roce se rozhodli, že tedy ten internet zkusí. Sešli jsme se a dohodli se na spolupráci. Nyní už se opět rozhoupali a snad pokročíme k realizaci.
Chci použít nějaký jednoduchý redakční systém, měl by mít možnost vkládání textů (článků), nejlépe s textovými URL. Nutností je podpora příloh (obrázků) a co nejjednodušší ovládání (žádné HTML). Fotogalerie by byla také fajn, stejně jako emailové newslettery. Můžete mi něco doporučit? Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Umi skutecne wysiwyg?Jako editor používá TinyMCE, který WYSIWYG umí. Resp. - záleží na prohlížeči. Ve FF se to chová jako skutečný WYSIWYG editor, v Konqueroru jako "tlačítka na Abíčku".
Onderka v pozici strýčka Sama.Takový plakát měl kdysi i Sládek, ne?
Nemám vyzkoušenoJeště že rozumný člověk nepodléhá naivitě, že doporučující cokoliv tak činí z vlastní zkušenosti :D Tak si to promítnu na jinou oblast: Neviděl jsem ten film, ale právě se promítá, tak si na něj zajdi. Nečetl jsem tu knížku, ale prodává se, tak si ji přečti... He :D Jen takový ranní rejpnutí... ale mám silný dojem, že tazatel taky dokáže napsat do vyhledávače heslo CMS a nechat si vypsat výsledky a jde mu tudíž o něco jiného než o seznam dostupných redakčních systémů. Aspoň mně tedy při žádostech o osobní doporučení obvykle ano ;)