Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
* musí být o Linuxu, jiném Unixu, případně o IT, ale s relevancí na tento portál * nesmí být o politice, náboženství, psychologii atd. * nesmí být urážející či snaha o flamewar * musí být informativní, žádné omílání profláklého tématu
Tomu TLESKAM. Super!
Jeste by to chtelo nejakou stranku s takto vybranymi blogposty, jinak to budu muset cist RSS cteckou, a o to min uvidim reklam .
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <?xml-stylesheet type="text/css" href="rss.css"?> <rdf:RDF …> … </rdf:RDF>
<description>Seznam peclive
- chybí diakritika. Dále by bylo dobré, kdyby
<title>abclinuxu - blogy</title>
se lišilo od titulku standardního rss blogů, ať je na první pohled patrné, o který z nich se jedná.
nebude muset bát, že neoznačí nějaký dobrý příspěvek – pokud je ten příspěvek opravdu dobrý, označí ho stejně někdo jiný.Ono nejde ani tak o vyber kvalitnich blogu, jako spise o blogy, ktere splnuji dana kriteria. Tedy nejsou offtopic z hlediska zamereni tohoto portalu a nejsou placanim prazdne slamy. V podstate jde o odpoved lidem, co se furt rozcilovali, proc tu jsou obecne blogy. Pokud zacnou sledovat blog digest, uz na ne nenarazi a mohou klidne spat
Tohle nechápu. Jako že každý uživatel inzultuje sám sebe? Nebylo by lepší:List<User> users = AbcLinuxu.getUsersList(); for (User u : users) u.insult ();
List<User> users = AbcLinuxu.getUsersList(); for (User u : users) User.self().insult(u);...nebo případně toto (vhodné pro masochisty):
List<User> users = AbcLinuxu.getUsersList (); for (User u : users) u.insult(User.self());???
for
je pro mne dost zajímavá. Tedy abyste věděli, zatím jsem se dostal jen k C++ (a to dnes už ke straně 153) this.insult(u);
AbcLinuxu.login ('thingwath', 'xxx'); //prihlaseni k abickuOd teď všechno dělám svým jménem, nedává tedy smysl ho uvádět. Stejně tak to funguje i při použití ábíčka v prohlížeči. Když píšu tento komentář, bude pod mým jménem. Musel bych se odhlásit, kdybych ho chtěl napsat pod jiným.
Tiskni
Sdílej: